Rady s výběrem značky resinu a dobrého eshopu

Myslím si, že si tato technologie zaslouží i zde své subfórum, tak tady je :)

Rady s výběrem značky resinu a dobrého eshopu

Příspěvekod peca » 25.08.2020 09:19

Prosím o radu ohledně resinu, kdekoliv s nízkým až nulovým poštovným a posíláním z EU. Aktuálně mi přijde fajn 3DJake.

1/ Nějaký méně křehký. Aby se do přiměřeně velké dírky dal zašroubovat šroubek a dobře to drželo, případně se dala dírka v pohodě protáhnout vrtáčkem.
2/ Dobře přetíratelný akrylovými barvičkami. Když si vytisknu nějaký model (figurku), aby to šlo dobře namalovat.

Může i nemusí se jednat o jeden jediný, ale o dva různé. Jeden vhodný spíše na malé konstrukční prvky, do kterého se dá zašroubovat šroubek. Druhý vhodný na figurek a malování, ale taky ne moc křehký :)

Mám 3D Jack Light Gray. Docela mi přišel v pohodě, není moc křehký, ale když jsem zkusil zašroubovat šroubek, tak i v poměrně velké dírce s minimálním přesahem závitu výtisk praskl lesklým lasturovým lomem. Trochu to jako pruží, ale tenčí stěna či zbraň u figurky se snadno zlomí. Syn si stěžoval, že primer (základová barva) málo kryje a musí dávat více vrstev. Ale jinak to po namalování vypadá dobře a barvy i drží.

Nebo Třeba máte někdo tip, jak připravit výtisk na malování, aby se barvy dobře chytaly... Optimálně nízký smrad, omyvatelnost vodou uvítám, ale oplach něco-alkoholy mi nevadí.
Nemusí to být nejlevnější možný, jde mi teď spíše o kvalitu.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Zpět na Fotopolymerky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron