Potřeby pro SLA tisk - do začátku

Myslím si, že si tato technologie zaslouží i zde své subfórum, tak tady je :)

Potřeby pro SLA tisk - do začátku

Příspěvekod walter2 » 26.12.2019 15:41

Čekám na doručení SLA tiskárny (Solid Maker SLA) a snažím se vybavit vším potřebným než dorazí. Uvítám každou radu do začátku.

Zatím mám připraveno:

- Na omývání resinu mám připravený ISO-propyl-alcohol

- na vytvrzování UV lampu ( ještě musím zkontrolovat vlnovou délku )

- nitrilové rukavice

- resin ( zatím vybírám. Umím pohlídat vlnovou délku a pro začátek bych bral resin, který odpostí začátečnické chyby aniž bych měl speciální nároky na barvu nebo mechanické vlastnosti. Soupis resunů zde https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... true#gid=0 znám )




Další vybavení pořídím asi až po prvních pokusech:

- Na youtube doporučují na čištění resinu před vytvrzením ultrazvukovou čističku. Je dobrý nápad mít hned od začátku nebo vymýváte jen oplachováním/ponořováním nebo vymávání kartáčkem ?

- náhradní FEP folie ? - tady tápu. V jednom vlákně řešíte potřebu náhradní folie. S kaptonem tedy asi nevystačím?

- odsávání - dle fóra jsem pochopil, že SLA tiskárny úplně netěsní a v bytě je tedy tisk nevhodný. Budu řešit až tiskárna dorazí.

- vyhřívání - většina pryskyřic při nízkých teplotách pod 10 stupňů Celsia vytvrzuje špatně, tak při umístění tiskárny do nevytápění dílny (10-12 stupňů Celsia ) bude ideální tiskárnu temperovat. Nebo má někdo zkušenost s tiskem v dílně a je vše OK ? Vycházím ze zkušenosti s laminováním modelů s L285 apod, kde se využívá tvrdidlo. Dostatečně detailní technické listy k UV resinům jsem zatím nenašel.


Díky
  • 0

walter2
 
Příspěvky: 128
Registrován: 09.03.2016 09:33
Reputation: 0

Zpět na Fotopolymerky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron