Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Myslím si, že si tato technologie zaslouží i zde své subfórum, tak tady je :)

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod lubosh » 07.11.2019 07:39

pentaxxx píše:Daj se sehnat ve vetsich balenich za vyrazne mene nez original Anycubic FEP v modre obalce.


Prosím dej sem link, větší množství se hodí. Je to stejná tloušťka 0,125 mm?
Našel jsem jen 0,15-0,2, propustnost 92%, což je horší.
Ale pokud to funguje, tak to zkusím.
Díky.
  • 0

Naposledy upravil lubosh dne 07.11.2019 07:44, celkově upraveno 1
lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod Rebel » 07.11.2019 07:43

  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod lubosh » 07.11.2019 07:48

Tloušťku udávají 50 um, to je 0,05 mm.
Protrhne se už při napínání:-)
Asi to bude chyba, ne?
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod Rebel » 07.11.2019 08:14

Camfrla mi tvrdil, ze to jde a jestli ne, tak ho tim umlatim a je to :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod pentaxxx » 07.11.2019 08:21

Ja prave mam pocit podle lahvicek a barev, ze Prusa prodava to same co Anycubic a ALZA, jen za vyssi cenu, proto to nechtej rict a v realu je otazka, kdo to vlastne vyrabi pro Anycubic.
Uprimne kupovat na ALZE snad jedine pokud bych to potreboval jeste ten den vecer.
Neprijde mi smysluplne kupovat 500g za 819Kc na ALZE + doprava
versus 1000g za 36,5 Euro(cca 930 Kc) s dopravou zdarma z 4PX Jenec u Prahy?

Ty Anycubic BASIC resiny se mi moc nelibi jen skrz to, ze nejdou uplne dobre pouzit na urcite veci. Teplem se to zacne drolit na takovej pisek, takze pouzit to na drzaky hotendu 3D tiskarny to nejspis neni idealni. Vrtat se do toho da, ale ABS ani ASA to neni.

Ohledne tech Photonu, tak firmware se da najit na facebook skupine, jsou tam snad vsechny
https://www.facebook.com/groups/648980705520917/files/
a neco je jeste na githubu Photonsters https://github.com/Photonsters/anycubic-photon-docs/tree/master/firmware
Downgrade mi sel udelat, mozna otazka verzi a poradi. Pry taky doporucuji na flashku dat jen firmware a nic vic.
Pro Photon je doporucovan V4.2.18 (V4.2.19 blbne s Chitubox exporty apod. ), pro Photon S pak dobre chodi V2.9.9, novej V5.0.0 sice uz ukazuje .photon, .photons i .pws, ale nektery odmita spustit.
Chitubox ma pro Photon S zatim podivnou podporu. Je blokle vse = AA, rychlosti, PWM, GCODE editor .... takze tezko rict jestli do budoucna bude umet udelat .photons funkcni. Pritom Chitubox pro obycejny Photon nabizi AA i rychlosti. GCODE apod. asi nema smysl resit, nenapad me k cemu by se to mohlo hodit.

Kazdopadne bych to moc neresil. Udelat model a podpory lze v cemkoliv = Chitu, ChituBOX, Abycubic Slicer, Photon Workshop, Prusa Slicer, Meshmixer .... ulozit do STL a nacist do neceho co to vyslicuje dobre.
Novej Photon Workshop Basic 2.1.17 umi nove editovat ne-bottom layery co se tyka parametru osvitu. To by se mohlo hodit u problemovych veci jako EiffelTower. Podobne to slo pres opensource slicer. Dokonce ten PWS basic umi i nacist a zobrazit exporty a ukazat vrstvy i parametry osvitu - vypada to stejne jako ten opensource nastroj.
Jen ta PWS apka je naprosto priserna co do ovladani a pouzitelnosti na Win7 (klasicky problem s resize, maximize, pamatovani velikosti okna ....) Na Win10 je to uz lepsi.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod pentaxxx » 07.11.2019 10:15

lubosh píše:
pentaxxx píše:Daj se sehnat ve vetsich balenich za vyrazne mene nez original Anycubic FEP v modre obalce.


Prosím dej sem link, větší množství se hodí. Je to stejná tloušťka 0,125 mm?
Našel jsem jen 0,15-0,2, propustnost 92%, což je horší.
Ale pokud to funguje, tak to zkusím.
Díky.


Ty nabidky na eBay uz neexistuji, ale vypadalo to takto (myslim ze na vestine byl v rohu napis DOTBIT):
https://www.ebay.com/itm/5pcs-For-Anycubic-FEP-Film-for-DLP-PHOTON-Printer-Film-200mm-140mm-2019/283646512901?hash=item420aa64f05:g:aJAAAOSwqOddqMO2

Myslim, ze bych resil spis povrch toho FEP filmu, tzn. jak moc dobre se z toho odlepuje vytvrzena vrstva.
Tech 50um se mi zda, ze se s tim bude asi dost blbe zachazet, ale na velikost LCD Photona by to asi slo pouzit, na vetsi rozmery LCD doporucuji minimalne 75um. Ten rozmer 20x30 zni lakave, udelas z toho minimalne dva kusy.

Ja nasel jen roli 100 a 127 um, z ktere to podle vseho rezou na objednavku ale mozna se da koupit i cela.
Tusim FEPshop neco takovyho nabizel, jen nevim jak s dopravou do CR.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod lubosh » 07.11.2019 12:59

FEPshop.com, mají kvalitní filmy. Poštovné z NL je 4,2 EUR za obálku A5.
Cena je ale vysoká, pokud nechcete celou roli.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod Dinous » 07.11.2019 20:19

Kdyby jste někdo objednával přidám se, ještě mám další 2 fólie co jsem dostal s tiskarnou, ale lepší je mít zásobu :-)

to Pentaxx:
Neprijde mi smysluplne kupovat 500g za 819Kc na ALZE + doprava
Máš pravdu, ale ten Resin není noname a vážně se s ním tiskne parádně viz moje věže obě jsou z něj, podpory jen u Eifel dole v obloucich. Drží na desce a opravdu moc nelupe :-) tzn drží kde má.
A ten Anycubic matroš pružný je, pohledově OK , ale při časech co jsem našel na netu a nastavil to mi tam rozměrově lítalo cca 0,5mm takže na prd, u těch z Alzy a 3djacke to bylo do 0,1 mm. Budu rád kdyby jsi něco doporučil odzkoušenýho na technické věci.ZAtím jsem testoval jen 3 Resiny.
Díky
  • 0

Rebel II 12V 200x200; Rebel II c 300x200 ; Anycubic Photon S ; Geeetech A10M; Průša i3 MK3S;
Dinous
 
Příspěvky: 193
Registrován: 22.05.2018 05:38
Bydliště: Boskovice
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod pentaxxx » 11.11.2019 15:16

Dnes mi dorazila FEP127 rolicka z toho FEPSHOPu.
Vzal sem i ten jejich budget resin na srovnani.

Osobne si vazne myslim ze ALZA a Anycubic Basic bude uplne to stejny. Spis si myslim, ze problem bude ve stari toho tvyho resinu cos mel k tiskarne. Vubec bych se nedivil, kdyby to nekde lezelo rok a mrzlo a ohrivalo se a ....

Jinak ten ujetej rozmer muze klidne delat delka osvitu a pak samozrejme taky to, ze se obcas muze blbe odtrhnout vrstva.
BTW v nejakym FW Anycubic byl pry i bug co preskakoval vrstvy tisku. Taky bych se mrknul na krokovani Z osy a vysky vrstvy. Mam pocit ze nekde na to byl i vypocet, kterym vyskam vrstvy se vyhnout (predpkladam, ze to ma smysl resit az pro vrstvy mensi jak 0.05mm).

Tisknul sem ted na otestovani toho Anycubic ECO PLANT-blue aqua resinu Eiffel tower, ale mensi (cca 65% maximalniho rozmeru Anycubicu) a tisk sice dobrej, ale je to uz dost na hrane, zabradli se nekde trosku prohnuly apod. Mozna i diky velikosti a jemnosti detailu a .... navic je vazne mekci = bude lepsi pro zavitovani apod.
Ze sedyho Anycubicu Basic sem tisknul pro zmenu Reims z Thingiverse (mozna je malinko upravenej pro UV/SLA/DLP tisk) a je to naprosta nadhera az na kapicku na nejvyssi vezicce. Holt sem to dal tisknout v noci a hned neocistil pomoci IPA.

Jinak teda vetsinou resim obracenej problem = nemuzu to sundat z buildplate jak te Photon (modry elox), tak Photon S (obrobeny leskly povrch).

Jinak v tom novym PWS 2.x.x uz ma Anycubic ruzny profily pro Basic a ECO plant a je videt, ze materialy potrebuji dost rozdilny nastaveni osvitu.

Jako na figurky to asi bude ok vsechno, ale ja tisknu spis prakticky veci, nahradni dily na kde co a samozrejme ruzny vylepseni mych FDM tiskaren. Tam zatim vidim nejvetsi uskali v nemoznosti pouziti zavitovych vlozek a pouziti vrutu.

Na forech radej pro pripad, kdy to moc drzi pouzit EPAX film, ktery je udajne lepsi ne FEP.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod Dinous » 11.11.2019 19:29

Taky tiskarnu pouzivam tedy ted zacal na technické věci. Ted jsem tiskl do firmy vzorky se stěnou 0,4 mm malinké dílce, z Alzy rozměry OK ale udlal silnější stěnu, ten PrimaCreator super rozměr, ale je tvrdej a křehkej. Potřebuji nějaký Resin podobný ABS, nabízí je plno výrobců, ale kvalita asi různá. Chci zkusit od eSun abs na youtube vyadal dobře ale momentálně na Amazonu není .
JInak pravda je, že čím delší osvit tím se mění více rozměry.
Ohledně Resinnu z Alzy, je vážně měkčí a není tak náchylný na roztříštění oproti Ancubicu. Ten je ultra křehký.
Ten Primacreator mám časy na první vrstvy 25s a další 5s. Tisknu to přímo na desku a rozměrově super, vyšší časy u tisku na desku první vrstvy rozplácnou u každého Resinu.
  • 0

Přílohy
Pruchodka5.jpg
Pruchodka5.jpg (13.28 KiB) Zobrazeno 10751 krát
Pruchodka4.jpg
Pruchodka4.jpg (32.76 KiB) Zobrazeno 10751 krát
Pruchodka3.jpg
Pruchodka3.jpg (13.53 KiB) Zobrazeno 10751 krát
Rebel II 12V 200x200; Rebel II c 300x200 ; Anycubic Photon S ; Geeetech A10M; Průša i3 MK3S;
Dinous
 
Příspěvky: 193
Registrován: 22.05.2018 05:38
Bydliště: Boskovice
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod pentaxxx » 12.11.2019 09:54

Zkusim dat echo ohledne toho budget resinu, az vytisknu neco komplikovanejsiho (ted tisknu drzaky hotendu apod. a na to se pozna prd). Navic na to neni potreba pouzivat anitaliasing, takze to vazne asi pojede na cemkoliv s jakymkoliv resinem. Prece jen ty modely jsou pripravene pro FDM a ani po me uprave tam neni nic sloziteho na tisk.

Kazdopadne kdyby nekdo nasel folie pro EPAX X1 poslatelne do CR, tak dejte vedet. Maji stejny(pouzitelny) rozmery a udajne by to melo fungovat lepe nez lasicky FEP film. Tloustka .125mm coz by bylo idealni i pro Anycubic Photon. V tom FEPshopu je tak nejak maji a nemaji, ale mozna treba v lednu bude jina situace.

BTW porad vsude ctu ze novy Photon S je zmetek a mame se mu vsichni vyhnout. Popravde zatim nevidim moc rozdil v kvalite a po upgrade firmware na V5.0 mi prijde, ze to tiskne .photon soubory naprosto shodne jako puvodni Photon s originalnim boardem. Neprijde mi, ze na tom ovladat USB port, jeden krokovy motorek a UV osvit muze byt neco extra komplikovaneho, tak aby v tom byl zasadni rozdil mezi pouzitym mainboardem.
Mozna podstatnejsi rozdil je ta nova UV MATRIX osvitova jednotka, ale verim, ze by tam nedaly horsi jednotku. Navic 10W navic na sviceni by mohlo zvysit rychlost tisku=zkratit dobu osvitu.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod zemciko » 12.11.2019 10:43

No já objednal tohle: https://www.aliexpress.com/item/32985961383.html
sice to na doma neuživím ale bude se to hodit v práci. Tak teď přemýšlím kde k tomu nejlíp sehnat ty náhradní folie a nějaké resiny s rozumnými mechanickými vlastnostmi. Nechce se mi při těch cenách zas moc experimentovat na slepo. Taky asi nebude od věci koupi, za párset, UV lampu nejaké plastové boxy a bandasku ipa?
Taky mně dost straší to info o nepříjemných výparech během tisku. Což mně přivádí na myšlenku že by se hodilo do boční stěny dát panel s otvorem a udělat odsávání přes box s aktivním uhlím.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod PvvScz » 12.11.2019 17:51

Zeptám se možná trochu divně. Ale máte tu někdo zkušenosti s SLA a flexi polymerem ? Jde mi o to, že vcelku často potřebuju měch do H0 modelů. Zatím to bastlím z papíru a prolakováváma, ale není to ono. Zkoušel jsem to na normální tiskárně, ale nikdy se mi nepodařilo přemostění, tak aby se mi spojilo..
  • 0

PvvScz
 
Příspěvky: 68
Registrován: 11.03.2018 02:18
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod lubosh » 12.11.2019 19:17

Na Modelhobby jsem se bavil s člověkem od tiskáren. Jejich měla 300W laser, psali, že je nejvýkonnější a nejrychlejší. Říkal, že výtisk není třeba už vytvrzovat UV světlem, právě kvůli vysokému výkonu laseru. Z materiálů dokážou tisknout, co existuje. Tady u LCD nevím, jak by to dopadlo. Flex je drahý, zkoušet to nebudu.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Elegoo Mars, SLA tiskárny a pryskyřice

Příspěvekod pentaxxx » 13.11.2019 10:10

PvvScz píše:Zeptám se možná trochu divně. Ale máte tu někdo zkušenosti s SLA a flexi polymerem ? Jde mi o to, že vcelku často potřebuju měch do H0 modelů. Zatím to bastlím z papíru a prolakováváma, ale není to ono. Zkoušel jsem to na normální tiskárně, ale nikdy se mi nepodařilo přemostění, tak aby se mi spojilo..


Mozna blbej dotaz, ale co na to jit z druhe strany. Udelat si formu na klasicke SLA/LCD/DLP/FDM tiskarne a pak do toho nalit silikon nebo neco podobnyho? Nebude to levnejsi a spolehlivejsi?
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Fotopolymerky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků