Vliv zvýšení konstrukce

Vliv zvýšení konstrukce

Příspěvekod pinkpiggy » 04.06.2017 22:57

Jeste jedna vec by me zajimala (mimo tema, ale at zbytecne nezakladam nove).

Kdyz by se udelalo takovehle "prodlouzeni" kolmych casti, muze to mit hodne nebo malo negativni vliv na vytisky? Rad bych dole umistil elektroniku, predpokladam, ze by stacilo ~5cm prostoru, kde by byla elektronika a nejaky "box" na odpad. Ale obavam se "vyklani" konstrukce? Jsou me obavy zbytecne (coz pravdepodobne nebudes vedet na 100%, ale alespon nejaky predpoklad :D )?

box.png
box
  • 0

pinkpiggy
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25.03.2016 04:23
Reputation: 0

Re: Vliv zvýšení konstrukce

Příspěvekod Rebel » 05.06.2017 07:18

Lepší založit nové téma, než zahnojit OT diskuzi jine :)
Pokud se to udělá dobře, žádný zásadní vliv by to mít nemuselo. Nic méně pro mě je poměrně zásadní právě přístupnost elektroniky, protože se do ní v rámci vývoje každou chvíli vrtám a i když bych se nevrtal, tak je pro mě daleko příznivější do ní vlézt z boku, než vnitřkem či spodem :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Vliv zvýšení konstrukce

Příspěvekod Assewoo » 05.06.2017 08:19

Taky z toho furt padaj nejaky drobky, dolu by se hodil spis vysuvny suplik na bordel.

Elektroniku bych se snazil co nejvice oddelit, zdroj nekompromisne kvuli pruvanu, ktery vytvari at fouka kam chce a zbytek podle moznosti zapojeni.

Kdyby mi to kabelaz dovolila, klidne bych na ni udelal samostatnou krabici s pouzitim odrezku z profilu alupy a na tiskarnu bych to vubec nelepil.
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0

Re: Vliv zvýšení konstrukce

Příspěvekod Rebel » 05.06.2017 08:36

Ano, drobky sice padaji, ale osobne je proste jednou z cas vyluxuju, kdyz tiskarnu sundam z regalu, nebo ze stolu. Myslenka zasobniku na bordel samozrejme spatna neni, je to vec nazoru a pouzivani, ale osobne mi vzhledem k pohodlne pristupnosti spodni plochy skrz celni "diru" nedela problem jednou za "100 let" rukou vybrat zapadane pinzety, dily, vetsi kusy filamentu, jednou jsem tam nasel i "ztracenou" platebni kartu :D a zbytek vyluxovat :D Preci jenom to povazuji spise jako vyrobni nastroj, nez kus nabytku :)

Co se tyce zdroje, tak pouzivam pasivne chlazeny a myslim si, ze pokud bude mit celo odvetravane bokem skrz kryt, tak mu provozni teplota okolo 60-70st.C zase tolik nevadi a prezije to. Tedy nejaky velky pruvan nehrozi.

Elektroniku mam krytovano z vnejsku, tedy zase pristupnou z venku vyrezem v krytu a ventilator taha vzduch ven. Nemyslim si, ze nadela kriticky pruvan.

Co se tyce externi ridici jednotky, ano, je to samozrejme take reseni, ani neni tak komplikovane, ale osobne tu tiskarnu kazdou chvili nekam taham, nebo neco zkousim, tak je to pro me naprosto nerealna myslenka. Pokud ji ma nekdo v dilne jako stabilni zalezitost, tak pak samozrejme ano, tedy jak jsem psal na zacatku, je to zalezitost pouzivani.....
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na Rebel sCUBE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků