Použití extruderu Titan Aero

Použití extruderu Titan Aero

Příspěvekod enzo » 01.06.2017 11:46

Zdravím,
Mám dotaz k použití kompaktního extruderu Titan Aero od E3D Engineering?
http://e3d-online.com/Titan-Aero-Standard-175-24V
Nemáte s ním někdo zkušenost? Celkově by měl mít o dost nižší hmotnost a zároveň je kompaktnější, což by se obojí mělo podepsat na dynamice tiskárny. Plánuji sCUBE a jsem příznivcem direct drive extruderu, tak hledám optimální variantu umožňující vyšší tiskové rychlosti.

Díky za názory.
  • 0

enzo
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17.03.2017 09:57
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Použití extruderu Titan Aero

Příspěvekod Rebel » 01.06.2017 13:14

Sice zkučenosti s tím nemám, ale tak nějak nevidím žádnou velkou výhodu. S tou hmotností si nejsem jist, jediný rozdíl oproti extruderu třeba na sCUBE bude o něco méně hliníku na chladiči, což je hmotnostně zanedbatelné a co dál? Když pominu nekompatibilitu dílů s jinými hotendy/extrudery, včetně zubatky a převodu, tak jedinou výhodu vidím v celkové výšce, která se v zápětí stane konkrétně u sCUBE nevýhodou, protože se do vztálenosti mezi hrotem trysky a montážní platfomou nevejdou ložiska a to nemluvím o tom, že musí také v něčem držet. Tedy toť můj subjektivní názor :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Použití extruderu Titan Aero

Příspěvekod lubosh » 01.06.2017 15:15

Zase ta často zmiňovaná rychlost tisku...
Třeba na PLA je nejlepší rychlost 20-40 mm/s při 225°C, stačí pogůglit důvěryhodné testy podložené měřeními. Pokud je něco jinak, je už to na úkor pevnosti tisku (ne vždy to ale vadí) nebo vzhledu povrchu. Zkoušel jsem tisk i na 120 mm/s, jo tisklo to, ale k ničemu.
Samozřejmě rychlost musí být všude stejná - povrchy i externí perimetry, aby se dalo mluvit o konstantní rychlosti. Proto na hmotnosti extruderu až tak moc nezáleží.
Pokud ale tiskneš 60 mm/s a výše, vliv setrvačnosti extruderu a pružení řemene (napnutí) už je docela znát. Pak se musí snížit Jerk a trochu se prodlužuje doba tisku (podle členitosti modelu).
Nic proti tomu extruderu, klidně ho zkus, bude asi tisknout dobře, ale rozdíl asi moc neuvidíš.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Použití extruderu Titan Aero

Příspěvekod Rebel » 01.06.2017 15:23

Je to tak a v neposledni rade je to i o filamentu, protoze nektere proste pri urcite rychlosti vytlaku ztraci konzistenci, proste zacnou bublat a trhat se. Tedy obdobi zavodeni mam uz take za sebou, ale jsem schopen rici, ze jsem mel odladino pro rychle tisky vetsich objektu s velkymi plochami s PEEKovym hotendem na 300mm/s. V te dobe jsem jeste tlacil 3mm filament :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Použití extruderu Titan Aero

Příspěvekod enzo » 04.06.2017 23:33

Děkuji názory. Pokud to není znatelně lehčí tak to nemá význam a upřednostním jednoduchý osvědčený design. Předpokládal jsem, že tisk rychlostí kolem 100-120mm/s by měl být dosažitelný a plně funkční i z pohledu soudržnosti vrstev (PLA). Jak rychle tisknete s sCube? s průšou se dá slušně tisknout do 60mm/s.
  • 0

enzo
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17.03.2017 09:57
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Použití extruderu Titan Aero

Příspěvekod Rebel » 05.06.2017 07:38

Na vsech tiskarnach co mam, dnes tisknu stejne cca do 100mm/s, takze me ani limitni hranice konstrukce moc nezajima a nezkousel jsem ji. Pro vetsinu filamentu je i vetsi rychlost nepouzitelna, takze parametr maximalni rychlosti je pomerne nepodstatny. Tedy pro zjisteni a odladeni maximalni rychlehi tisku by jsem musel nejdrive vybrat spravny filament a nasledne najit maximu, pri kterem bude vytisk vypadat jaks taks a to je pro me trochu ztrata casu a vysledna informace s hodnotou 0, protoze vsichni skonci vetsinou u tisku do 70mm/s a travelu 150-200mm/s coz asi sCUBE da, mimo me dev. verze, kdy to neda Marlin, viz jine vlakno :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na Rebel sCUBE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků