Časová a materiálová náročnost tisku dílů sCube

Časová a materiálová náročnost tisku dílů sCube

Příspěvekod Rebel » 25.10.2017 12:58

Někde tu byl dotaz na délku tisku a spotřebu filamentu, tak jsem to podle poslední vytištěné sady ze záznamu Repetier-serveru sečetl a je to děs :mrgreen: Vyslicováno v Slic3r PE a tištěno na 2 sCube současně.

Tedy nějakých krásných 91h a 580m filamentu :lol:

Čas tisku by se dal asi zoptimalizovat, ale není čas na hrdinství a experimentování. Mimo ofuku tisku vše tištěno z PETG.

Parametry tisku PETG PM s trysku 0,4mm:

0.3mm vyska vrstev
3 perimetry
45% infil
4 spodni plne vrstvy
6 vrchnich plnych vrstev

Rychlostní nastavení nemá cenu řešit, vše nad 40mm/s nebude mít v reálu a tomto případě zásadní vliv na délku tisku. Díky krátkým tiskovým drahám, je to spíše o akceleracích a daném stroji.

Pokud má někdo zkušenost s jiným materiálem či nastavením na jiném či stejném stroji, šup sem pro informativní srovnání.

Není to soutěž, nejde zde o minuty. Na délku tisku má v tomto případě vliv i spousta okolních faktorů mimo vlastního tisku, takže je to pouze informativní záležitost.

OT komentáře bez výstrahy mažu, tak jako dosavadní příspěvky, které nerespektovali téma. Ostatní relevantní data byla přesunuta do tohoto příspěvku.

Toto vlákno neslouží k diskuzi okolo tisku dílů, respektujte jeho název a není to návod na tisk dílů a ani ho z toho dělat nebududeme. Své názory na nastavení tisku si napište jinam a hlavně na základě zkušeností a ne jen domněnek "v hlavě".
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini ! A naučte se používat pro STL přílohy čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3241
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK
Reputation: 20

Zpět na Rebel sCUBE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník