Stavba - tipy

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Rebel » 08.08.2017 20:50

Hardcorista píše:
firewire píše:Má tady nekdo uz poskladany rebel scube? ze by nam nafotil jak to ma vse dohromady poskladane a pripadne jake motory? koukam na 3D nakres. tam jsou vsude stejne motory krome osy Y ty mensi ale na popisu dilu to nesouhlasi, tam jsou vsude stejne a na ose Z mensi, tak jsem tet z toho jelen :-)


Před několika dny jsem to konečně dokončil.

Na fóru se moc nevyznám, rak kdyžtak piš na FB (Martin Maco Mádr)

Sent from my iPhone using Tapatalk


Mas ten stolek o 90° otocenej :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Rebel » 08.08.2017 20:52

firewire píše:Má tady nekdo uz poskladany rebel scube? ze by nam nafotil jak to ma vse dohromady poskladane a pripadne jake motory? koukam na 3D nakres. tam jsou vsude stejne motory krome osy Y ty mensi ale na popisu dilu to nesouhlasi, tam jsou vsude stejne a na ose Z mensi, tak jsem tet z toho jelen :-)


X/Y/E 1005
Z s trapezem a spojkou 1003
Z s integrovanym trapezem je 1005

V 3D pdf jsem to opravil velikostne, akorat popis zustal jen "NEMA17", ale na to se.. pes :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod firewire » 08.08.2017 21:39

Rebel píše:
firewire píše:Má tady nekdo uz poskladany rebel scube? ze by nam nafotil jak to ma vse dohromady poskladane a pripadne jake motory? koukam na 3D nakres. tam jsou vsude stejne motory krome osy Y ty mensi ale na popisu dilu to nesouhlasi, tam jsou vsude stejne a na ose Z mensi, tak jsem tet z toho jelen :-)


X/Y/E 1005
Z s trapezem a spojkou 1003
Z s integrovanym trapezem je 1005

V 3D pdf jsem to opravil velikostne, akorat popis zustal jen "NEMA17", ale na to se.. pes :D


aha :-D tak ok, motory a mam vse doma, chci se jen jeste zeptat, mas krabicku na elektroniku ramps a arduino? pripadne ten firmware pujde i nato? :wink:
  • 0

firewire
 
Příspěvky: 182
Registrován: 07.01.2014 15:47
Reputation: 0

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Rebel » 08.08.2017 22:16

Krabicku na RAMPS a MEGA nemam a delat ji ani nebudu. Primarne je sCUBE navrzena na 24V, coz RAMPS neumi a jeste by si na to musel treba RRD shield, jinak ma malo spinanejch silovejch vystupu. Pokud to chce nekdo lamat po svem, musi se s tim holt vyporadat po svem ;)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod akademik » 08.08.2017 23:50

zemciko píše:
akademik píše:jinak co říkáte na tyhle úhelníky do rohů ? v sCube jsou tištěný, má smysl to kupovat ? Bylo by to supr pevný..
20ks s poštovným cca za 300,-


já bych je nepoužíval. A to i kdyby byly zadarmo. Důvod jsou vibrace. Přeci jen kombinace plast/hliník tlumí vibrace líp než čistě hliníkový rám.



A jaký konkrétně problémy přinese pevnej hliníkovej rám? Řemeny a pružný spojky na motorech na vyrovnání vibrací nestačej ?
Mám celohliníkovou tiskárnu Geeetech a žádný problémy s vibracema teda nemám a nebo o nich nevím..
  • 0

akademik
 
Příspěvky: 186
Registrován: 26.12.2013 01:58
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Saph » 09.08.2017 00:30

Problémy s vibracemi jsou taková chiméra 3D tisku. Pokud je cíleně nehledáš, těžko je poznáš a když už jejich projevy objevíš, tak nejde s jistotou říct, že se opravdu jedná o vibrace. A když už ano, tak o jaké vlastně? Od motoru? Od extruderu? Od stolku? Můžou za to drivery? Ložiska? Uchycení řemene? Nožičky tiskárny? A co s tím vlastně dělat? Otázky, samé otázky... :-D
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod fdd1222 » 09.08.2017 07:08

akademik píše:A jaký konkrétně problémy přinese pevnej hliníkovej rám?


Problem je jedine v tom, ze to musis to mit vsechno presneji sestavene. Proste to neuhne pri nejake nepresnosti jako pri pouziti plastovych spojek.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod medapeta » 09.08.2017 08:02

akademik píše:jinak co říkáte na tyhle úhelníky do rohů ? v sCube jsou tištěný, má smysl to kupovat ?


Mám jich pár kupovaných v ČR. Zpevní to celou konstrukci, takže za mě určitě ano.

Teorie o tom jak tištěné vazby rohů slouží k tlumení vibrací jsou slušně řečeno hloupost.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod dmachaty » 09.08.2017 12:08

Kdybych věděl, že ten rám už nebudu muset nikdy rozebrat (hehe..), a uměl to udělat, tak ten rám klidně svařím dohromady. Na téhle konstrukci mě kromě XY hlavy nejvíc láká právě tuhost celé konstrukce. Po zkušenosti s Prusa konceptem pracovně nazývaným frame-vakl, se těším na to, že krom věcí, které se pohybovat mají, se nic pohybovat nebude. Po smontování spodního čtverce a připevnění první stojky mi teprve opravdu došlo, jak moc pevné to je. Už aby to byla celá kostka (ještě mě čeká vyrobit cca 110 profilových matic a dochází mi entusiasmus).

Navíc doufat, že mi roh spojený čtyřmi díly a 10 šrouby bude žrát nějaké vibrace je trochu bláhové. Napadá mě pár jiných věcí, které by mohly, ale tohle, tohle ne. Takže kovový vnitřní růžek, který by navíc mohl mít ten úhel relativně přesně, všemi deseti, pokud ho najdu v nějakém českém krámu..
  • 0

[Rebel sCube] +PETFolie +TMC2100
[Prusa i3 clone] Rozmontovat, mrtvý.
dmachaty
 
Příspěvky: 72
Registrován: 17.05.2017 09:59
Reputation: 0

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod zemciko » 09.08.2017 12:10

Hloupost to není. Nemáme rám z litiny a hliníková slitina přenáší vibrace velmi slušně. Nemáme tam samozřejmně vřeteno které je v CNC jejich hlavním zdrojem takže to není takový problém, ale tvrzení že nejsou ukazuje na základní neznalosti strojařiny.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod dmachaty » 09.08.2017 12:16

Rebel píše:Krabicku na RAMPS a MEGA nemam a delat ji ani nebudu. Primarne je sCUBE navrzena na 24V, coz RAMPS neumi a jeste by si na to musel treba RRD shield, jinak ma malo spinanejch silovejch vystupu. Pokud to chce nekdo lamat po svem, musi se s tim holt vyporadat po svem ;)


K tomu malý dotaz - RebelMOD v3.2 je primárně 12V nebo 24V (předpokládám, že na RebelMOD je sCube extruder navržený..)? U popisu to nějak není..
  • 0

[Rebel sCube] +PETFolie +TMC2100
[Prusa i3 clone] Rozmontovat, mrtvý.
dmachaty
 
Příspěvky: 72
Registrován: 17.05.2017 09:59
Reputation: 0

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Klaudius » 09.08.2017 12:45

dmachaty píše:...ještě mě čeká vyrobit cca 110 profilových matic a dochází mi entusiasmus...


Tak toto popravde celkom nechápem - je nejaký problém kúpiť originálne profilové matice? Alebo sú príliš drahé? Dosť často čítam o tom, koľko problémov tu s tými maticami ľudia majú. Tiež na spájanie profilov samotných má každý jeden výrobca v ponuke originálne spojovacie prvky, ale tu ľudia stále vymýšľajú nejaké náhražky, či už vytlačené alebo nejaké čínske uholníky z alibaby alebo ebay...
Samozrejme, na prenos vibrácií majú spoje jednotlivých dielov dosť zásadný podiel, preto mi príde zvláštne až tak šetriť na materiáli a potom plakať, že to nemá pevnosť alebo sa to celé klepe...
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Rebel » 09.08.2017 12:48

dmachaty píše: ... K tomu malý dotaz - RebelMOD v3.2 je primárně 12V nebo 24V (předpokládám, že na RebelMOD je sCube extruder navržený..)? U popisu to nějak není..


HE na eshopu jsou nyní na 12V, časem budou i na 24 jako samostatná položka. Je to pouze o výměně tělíska, které tu mám, jen nemám čas to nějak řešit :) Pokud by někdo chtěl 24V, stačí napsat do poznámky v objednávce.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Hardcorista » 09.08.2017 13:20

Klaudius píše:
dmachaty píše:...ještě mě čeká vyrobit cca 110 profilových matic a dochází mi entusiasmus...


Tak toto popravde celkom nechápem - je nejaký problém kúpiť originálne profilové matice? Alebo sú príliš drahé? Dosť často čítam o tom, koľko problémov tu s tými maticami ľudia majú. Tiež na spájanie profilov samotných má každý jeden výrobca v ponuke originálne spojovacie prvky, ale tu ľudia stále vymýšľajú nejaké náhražky, či už vytlačené alebo nejaké čínske uholníky z alibaby alebo ebay...
Samozrejme, na prenos vibrácií majú spoje jednotlivých dielov dosť zásadný podiel, preto mi príde zvláštne až tak šetriť na materiáli a potom plakať, že to nemá pevnosť alebo sa to celé klepe...


Zjišťoval jsi někdy kolik ta originální spojka stojí?
Já je vyráběl sám, protože se mi nechtělo čekat na čínu a Rebel je ještě neměl na e-shopu. Dneska už je rozhodně nevyráběl [emoji846]
  • 0

Hardcorista
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11.12.2015 00:18
Reputation: 0

Re: Stavba - tipy

Příspěvekod Klaudius » 09.08.2017 15:08

Profily som vždy kupoval (nie len na 3d tlačiareň) zn. Item, Bosch-Rexrot, Alutec alebo naposledy Alvaris, a k im automaticky spojovací materiál, takže mám predstavu o cenách týchto značiek. Nie sú to halierové záležitosti ale zároveň ma to nikdy finančne nezruinovalo. Tu ako pozerám, je cenové hľadisko častokrát najdôležitejšie, niekedy vyslovene na úkor kvality. Ja asi nie som z tých, čo by boli ochotní riešiť problémy, vzniknuté použitím nekvalitných vecí, to dám radšej o 20,-€ viac a mnohým zádrhelom sa vyhnem. Nuž, každý podľa seba. Ale pokiaľ chcem konštrukciu pevnú a presnú, treba použiť aj pevné a presné diely.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

PředchozíDalší

Zpět na Rebel sCUBE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků