Dovoz zboží z Anglie

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod Pepe_Lopez » 15.05.2021 16:41

Mám takovej dotaz, jak je to nyní s dovozem zboží z Anglie.

Potřebuju si koupit u Steelmanna tiskové podložky. Rakouské zastoupení je nemá skladem. Ale mají je na Ebay v UK za slušnou cenu nebo v jejich obchodě v UK.

Jde mi o to, jestli ještě běží výjimka, jako že jsou ještě v EU, nebo už je to dovoz mimo EU včetně DPH a výpalné poště. Nemůžu to nikde dohledat.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod Rebel » 15.05.2021 18:37

Není to má osobní zkušenost, ale kolega nakupuje v Anglii nějaké drobnosti na modely autíček a nedávno mi říkal, že musel dokládat poště fakturu atd, tedy minimálně DPH a poplatek za zpracování zaplatil.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod RiMaServis » 15.05.2021 21:48

Přesně tak, z rodiny tam nakupuje literaturu a knihy, platila DPH, CLO, a hlavně přišlo to DPD a k vyclení došlo na UK straně, takže DPH 22% a CLO dle UK tabulek a poplatek cca 900,- za 11kg balík. Pokoušel jsem se to řešit přes naší celnici, neboť jsem plátce DPH a mám registrovaný dovoz u clení zprávy, byly to učebnice, takže u nás 10% DPH. Bohužel jakým způsobem je proceleno je na rozhodnutí celnice na UK straně.
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod lubosh » 15.05.2021 22:52

Nakupuji v EN díly na 3D tiskárny, a nyní platím clo a DPH, čímž se to výrazně prodraží a zdrží doprava o 2 dny.
Zkoumal jsem to, a jediná vyjímka je tam na věci prokazatelně vyrobené v EN, což se musí doložit. A to samozřejmě není můj případ (většinou), takže ZAPLAŤ občane EU!
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod Pepe_Lopez » 15.05.2021 23:38

Jsem to risknul a objednal. Sranda za 30 liber za 2 podložky + tedy poplatky. Uvidíme. :twisted:

Zajímalo by mne jak je to s tou výjimkou na zboží vyrobené v Anglii, protože tohle je skutečně anglický výrobek, to není čína a ani se to jinde nesežene. Bohužel. Jen u jejich partnerů.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod zemciko » 16.05.2021 12:41

RiMaServis píše:Přesně tak, z rodiny tam nakupuje literaturu a knihy, platila DPH, CLO, a hlavně přišlo to DPD a k vyclení došlo na UK straně, takže DPH 22% a CLO dle UK tabulek a poplatek cca 900,- za 11kg balík. Pokoušel jsem se to řešit přes naší celnici, neboť jsem plátce DPH a mám registrovaný dovoz u clení zprávy, byly to učebnice, takže u nás 10% DPH. Bohužel jakým způsobem je proceleno je na rozhodnutí celnice na UK straně.


Tomu nerozumím clo a dph snad určuje ten kam se to veze a ne ten odkud se to veze... Naopak se při vývozu ze země dph i vracelo ne?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod RiMaServis » 16.05.2021 12:55

Ano taková je teorie, ale bohužel mi v tomto nepomohla ani celní správa, a vratka by nastala až v okamžiku proclení v rámci zemí EU.

zemciko píše:
RiMaServis píše:Přesně tak, z rodiny tam nakupuje literaturu a knihy, platila DPH, CLO, a hlavně přišlo to DPD a k vyclení došlo na UK straně, takže DPH 22% a CLO dle UK tabulek a poplatek cca 900,- za 11kg balík. Pokoušel jsem se to řešit přes naší celnici, neboť jsem plátce DPH a mám registrovaný dovoz u clení zprávy, byly to učebnice, takže u nás 10% DPH. Bohužel jakým způsobem je proceleno je na rozhodnutí celnice na UK straně.


Tomu nerozumím clo a dph snad určuje ten kam se to veze a ne ten odkud se to veze... Naopak se při vývozu ze země dph i vracelo ne?
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod Pepe_Lopez » 25.05.2021 23:45

Tak tiskové podložky jsou doma. Angličan je dal do tvrdé obálky a poslal jako dopis. Takže celní řízení se nekonalo.
Sláva šikovnému angličanovi.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod lubosh » 30.05.2021 09:26

S tou slávou je to dvojsečné. Už mi takto jedna zásilka z EN nedorazila, a museli to poslat znovu, jako registered.
Nechtěli ani poštovné, které je jinak 17 EUR (u obyč. 3 EUR). To už dorazilo v pořádku, řádně s DPH.
Dary je možno posílat do ceny 45 EUR: https://celnicka.cz/
Musí se ale také vyplnit formuláře.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Dovoz zboží z Anglie

Příspěvekod Pepe_Lopez » 30.05.2021 11:53

:) Já jsem byl připravenej to proclít. Přišlo to jako doporučená zásilka, musel jsem to podepsat, cena poštovného skoro 5 liber.
Normálně to beru z jejich Rakouského zastoupení, ale neměli to skladem a naskladnění za 2 měsíce je fakt dost.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron