V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 29.12.2020 18:51

Mám doma Ender 5 plus a V-slot nemá pri správnom nastavení žiadny problém.
Stačí si pozrieť video Riša Mrázka , ako funguje v-slot po troj-ročnej prevádzke.
A hračky typu ENDER za 3000, sú omnoho lepšie ako hračka typu Prusa za 20000. :-)
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: Řemínkový spletenec na CUBE

Příspěvekod Rebel » 29.12.2020 22:22

pepeflash píše:Mám doma Ender 5 plus a V-slot nemá pri správnom nastavení žiadny problém.
Stačí si pozrieť video Riša Mrázka , ako funguje v-slot po troj-ročnej prevádzke.
A hračky typu ENDER za 3000, sú omnoho lepšie ako hračka typu Prusa za 20000. :-)


To je trochu něco jiného, Průšahračka za 20000 má za sebou hodně velkou podporu a dlouhodobý vývoj a je určena pro lidi, kteří si naopak nechtějí moc hrát.

Ender 5 plus není pokud je mi známo za 3000 a věř tomu, že dříve nebo později na kolečka stejně dojedeš a budeš mít problémy, které jsou samozřejmě řešitelné, ale to je na každém, jakou cestou chce prostě jít. Každopádně dotaz byl hlavně na zkušenost a názor, ten jsem napsal a nevychází z krátkodobého provozu a zkušenostmi s tiskárnami.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Řemínkový spletenec na CUBE

Příspěvekod pepeflash » 30.12.2020 12:23

Rebel píše:
pepeflash píše:Mám doma Ender 5 plus a V-slot nemá pri správnom nastavení žiadny problém.
Stačí si pozrieť video Riša Mrázka , ako funguje v-slot po troj-ročnej prevádzke.
A hračky typu ENDER za 3000, sú omnoho lepšie ako hračka typu Prusa za 20000. :-)


To je trochu něco jiného, Průšahračka za 20000 má za sebou hodně velkou podporu a dlouhodobý vývoj a je určena pro lidi, kteří si naopak nechtějí moc hrát.

Ender 5 plus není pokud je mi známo za 3000 a věř tomu, že dříve nebo později na kolečka stejně dojedeš a budeš mít problémy, které jsou samozřejmě řešitelné, ale to je na každém, jakou cestou chce prostě jít. Každopádně dotaz byl hlavně na zkušenost a názor, ten jsem napsal a nevychází z krátkodobého provozu a zkušenostmi s tiskárnami.


Mal som možnosť pracovať s Prúšou. Tá konštrukcia je na úrovni 3000-4000 tlačiarne. Má rovnaké problémy ako každá iná. Stačí čítať prušové fórum. Podľa mňa je REBEL určite lepšie konštruovaný. Viem celkom dobre porovnať vedenia, mám tri tlačiarne na lineárnych vedeniach a jednu V-slot. Používal som aj nejaký ten rok lineárne klzné púzdra igus-dryline - originál nemecké a nič moc. Treba Rebela prestavať na lineár a bude to takmer perfektná tlačiareň. :D
To je môj názor a osobné skúsenosti. Každý si kúpi , to čo chce. :)
PS: Neexistuje bezúdržbová a 100% tlačiareň.
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod Rebel » 30.12.2020 14:50

Nikdo ti neupírá zkušenosti a to že Průši konstrukce neudává její cenu je jasná věc. Je to pouze design, kterého se nechce z důvodu marketingu vzdát, což chápu.
Sám píšeš "Treba Rebela prestavať na lineár a bude to takmer perfektná tlačiareň", tak proč bys to nepředěl na V-Slot? :D Hele je to zbytečná diskuze, je to jak píšeš, každá tiskárna/konstrukce má své a nějakou tu údržbu potřebuje, ale pokud se snažím stavět vlastní konstrukci a ještě navíc sám pro sebe, tak na to prostě v-slot nepoužiju a věřím tomu že 99% úspěšných samostavitelů co tu jsou budou sdílet obdobný názor.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 30.12.2020 15:59

Môj rebríček posunov:
1. Lineárne vedenia s vozíkmi Mgn12
2. V-slot
3. klzné púzdra igus-dryline
4. ložisko LM8UU
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod Rebel » 30.12.2020 16:28

Jak píši, je to poze tvůj řebříček, ale pokud mám považovat něco za skutečně vedení pro nějaký stroj, tak to opravdu nemohu brát plastová kolečka v taženém hliníkovém profilu za nějaký smysluplný pojezd. Kvalitní LM8UU na dobrých tyčích jsou někde úplně jinde než V-slot, to se na mě nezlob. A to že jsou na RII je proto, že je to konstrukce koncipovaná na snadno dostupné díly a jednoduchost stavby. V mém řebříčku by pro konstrukci kostky byl v-lot vůbec nebyl, ale jak jsem psal, je to každého věc :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 30.12.2020 17:03

Presne tak. Je to iba môj názor. Mňa baví vymýšľať vždy niečo nové na tlačiareň. Donúti ma to aspoň zlepšovať sa v 3D kreslení. Poslednú som prestaval cca 10x. Ani to nebude asi posledná prestavba. :D
Napr. postavil som si komplet malú tlačiareň DEAMON https://www.thingiverse.com/thing:2941778.
Postupne som vymýšľal , čo by bolo lepšie inak, že s pôvodnej konštrukcie ostal iba jeden držiak remeňa. :D
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod mrjoel » 31.12.2020 01:58

Ahoj Pepe, určitě nahoď nějaké fotky, jak jsi DAEMONa překonstruoval.
  • 0

mrjoel
 
Příspěvky: 17
Images: 4
Registrován: 15.12.2014 17:55
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 31.12.2020 13:35

Spravím foto a nahodím . Len ako som písal , tak z Deamona ostal iba držiak remeňa Y osy.
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 31.12.2020 18:00

Obrázky prototypu mojej mini tlačiarne. Tlačová plocha 12x12x10 cm. Tryska 0,25. Elektronika MKS Gen v 1.4. Rám sú hliníkové profily 1x1cm. Všetky diely sú vytlačené s ABS.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 31.12.2020 18:16

A malá ukážka tlače. Tryska 0.25, vrstva 0.2 , materiál PETG Hobbyking Premium

Obrázek
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod Rebel » 31.12.2020 20:14

Nedá mi to, ale prostě stále nikde nevidim ten "opěvovaný" v-slot, kvůli kterému jsem rozdělil původní téma :D V podstatě jsem ho na žádné jiné než čínské konstrukci neviděl. Ale je fakt, že ho ze zcela pro mě jasných důvodů nevyhledávám :)

Jinak šťastnej novej rok a hodně zdraví a štěstí všem :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 31.12.2020 20:46

Ako som písal. Najlepšie je lineárne vedenie. :-) A v-slot funguje celkom dobre a bez problémov.

Všetko dobré v novom roku a nech to tlačí. :D
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod zemciko » 01.01.2021 03:00

Pepeflash:
Dáš tam lineáry a pak to celé necháš viset v zetu jen na jedné straně?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: V-Slot/ne V-slot z "Řemínkový spletenec na CUBE"

Příspěvekod pepeflash » 01.01.2021 11:17

Z na jednej strane pri takejto malej ploche nie je problém. Má to dostatočnú pevnosť. Prvá vrstva je vždy ok , max doladená babystepom . Mal som problém pri veľkej tlačiarni. Lebo dve vodiace tyče a jeden lineár na jednej strane bol problém. Teraz tam mám dva lineári a je to bez problémov.
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Další

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků