Problém s platbou na aliexpresu

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod zemciko » 09.06.2020 17:54

Jako spousta z vás čas od času nakoupím nějakou tu elektroniku arduino či optické dorazy na aliexpressu. Předevčírem se mi ovšem přihodila podivná událost která nejspíš způsobí že už tam ode mne neuvidí ani korunu (a to jejich vlastní vinou).
Objednával jsem nějakou drobnost asi za 4 dolary když mi to nahlásilo error při zaplacení. Vypadal asi takto "CSC 7200026" (po internetu jsem našel že to je "security" reason) Říkal jsem si asi se něco zaseklo po cestě.... Ale chyba lávky aliexpress od té chvíle odmítl mou visa kartu na několik dalších transakcí a jediné co šlo bylo otevřít "reklamaci" v daném odkazu. Ta po člověku chtěla nějaký jeho odentifikační dokument jako obcanku ci řidičák, dále forku oné kreditký a fotku souvisejícího výpisu z účtu.
Nejprve jsem marně snažil doklikat živému člověku na podpoře a nakonec jse odeslal scany těchto dokumentu se začerněnými choulostívími daty (jako číslo občanky část obličeje či celková suma na účtu atd opravdu nebudu do číny posílat kopie těchto dokumentů se všemi viditelnými údaji) nechávaje viditelné jen související data která navíc už znají.
Ovšem chyba lávky požadavek byl zamítnut a to opakovaně snad 4x...
Do emailu pak přišla informace:

"We are sorry to let you know that we were not able to validate your transaction. This means that, unfortunately, the payment method that was used for this order cannot be accepted anymore. "

Zkoušel jsem kontaktovat svou banku a tam tvrdili že v daném období žádnou transakci nezamítli a že problém je u obchodníka (ani nepřišla) den předtím normálně vše fungovalo.
No paypalem tam platit momentálně nejde a novou kartu, aby ji zas odmítli kvůli nim pořizovat nebudu....
Nejdei ani spojit s živým človekem od nich, mají tam jen robota co furt mele dokola stejné odpovědi.
Na to že jsem tam za ty leta utratil hafo peněz a měl tu jejich max VIP mně fakt dožrali,
Tak pro pobavení co vás taky může potkakt v číně..
Setkal jste se s tím už někdo?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod boraicho » 10.06.2020 20:42

kde budeš nakupovať ak nie na ali?
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod zemciko » 11.06.2020 11:58

Holt je těch čínských obchodů víc a jinde berou i paypal, jen tam není takový výběr... Nejsem schopen z nich vyrazit co přesně je u nich špatně. Z jejich stránek zmizela možnost "live chat" a na všecko odpovídá robot.
Nebudu si kvůli nim měnit kartu když nevím proč.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod PvvScz » 11.06.2020 12:04

Tohle prej dělaj, pokud hodně vracej peníze, nebo se moc vyvolávají spory.
  • 0

PvvScz
 
Příspěvky: 68
Registrován: 11.03.2018 02:18
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod zemciko » 11.06.2020 12:06

Já nikdy moc spory nevyvolával peníze chci občas když nedojde poštou co má ani po 2-3 měsících...
Navíc jsem jim požadované dokumenty poslal a stejně nic a nezablokovali účet jen kartu.
Jediné co mně napadá je že jsem vyvolal 3 dispute naráz bo to byly tri veci za 60 centu co uz nedosli 3 mesice a vyprsela ochrana. stejne nedava smysl proc kvuli tomu odmitat kartu a neumoznit kontakt s clovekem/podporou) des bes..
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod tomast » 11.06.2020 15:52

Jo, ty 3 dispute naráz s tím můžou souviset, robot to vyhodnotil jako nevhodné jednání a hodil číslo karty kterou se to platilo na blacklist.
Je pravda, že velká část čínského sortimentu se dá nakoupit i přes eBay.
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod boraicho » 11.06.2020 18:30

tak to je zaujimave , mne neprišlo v poslednej dobe 8 balikov, myslim tým že už uplynula doba dopravy, a niektore su na ceste ale myslim že tiež nepridu. otvoril som dispute na 7dmich jednotlivych položkach, zo 4och položiek už mi prišli peniaze 2 už su skončene a refung aliexpresom priznany takže peniaze pridu a posledny sa rieši.

Ale som čital že vraj koli korone kolabuje lodna doprava, tak kto vie či to nieje tym, takmer vždy za dlhe roky každy jeden baliček prišiel ale teraz cez koronu je to bieda.

a zemciko pišeš že je viac obchodov, tak napriklad bangood, v poslednej dobe stráášne nadupal ceny a pridal poštovne, freza 1810 stala v decembri 140 dol. v januari som ju objednal za 150 a teraz stoji 200€ a k malym položkam pridali 5 dolarove poštovne.

veľmi surne potrebujem toto https://www.aliexpress.com/item/32887285735.html a okrem ebay a ali neviem to inde nájsť už 3ti krat som to objednal z ebay, lebo z ali zatiaľ nič neprišlo, tak som zvedavy.
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod zemciko » 11.06.2020 20:02

No ono hlavně za půl roku bude celý aliexpress k ničemu... Jakmile u každé blbosti půjde vše na proclení. Pak zbydou jen ti co budou mít sklady v evropě a aliexpress není jedna firma ale jen prostředník v číně co to zastřešuje. Mně hlavně štve, že jsem nenašel způsob jak zkontaktovat někoho živého od nich ( vím že dřív to šlo) všecko dělá bot a i odpovědí na reklamace jsou totožné automatické..
Dodneška jsem netušil že existuje prodejce, co se sám dobrovolně připraví u zákazníka co u něj pravidelně nakupoval a dokud tam měli i hodnocení tak s nejvyšším hodnocením co jde...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod zemciko » 12.06.2020 16:20

Tak dnes se mi nějakým zázrakem povedlo přes chat proklikat až na živýho člověka a když jsem ho snad hodinu vytvale žádal o skutečné řešení a odmítal jeho "je nám líto", tak mně přepojil na jiného (který mi pro jistotu říkal "valued customer") ze kterého nakonec vypadla emailová adresa na "security" stím že veškerou předchozí dokumentaci ve zkutečnosti řešil automat!
Tak jsme zvědav jestli mně vyfakují i tam. Mimochodem ten poslední člověk říkal. že předtím řešil s někým stejný případ...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Problém s platbou na aliexpresu

Příspěvekod zemciko » 05.07.2020 15:54

Tak sem přidám poslední (snad závěrečnou) zkušenost.
Jelikož mi to nedalo a některé věci skoro nejdou rozumně koupit jinde, tak jsem nakonec objednal druhou kartu s tím že obětuju 200kč poplatek a původní zruším.
No a co se nestalo, nová karta na aliexpresu opět odmítnuta a házela stejnou chybu.....

To už mně vážně naštvalo a po minulých zkušenostech, věda že je třeba minimálně 2x 3x naklikat něco tomu jejich botovi a dole v levém rohu přibude možnost kontaktovat skutečnou podporu, tak jsem tak učinil potřetí...

Tentokrát už se mnou rovnou mluvil někdo na mírně vyšším postavení, což bylo znát z toho že jen dokola neopakoval větu je nám líto zkuste jinou kartu a já s tím nemohu nic dělat. Ale místo toho (poté co jsem jednoznačně odmítl dále hledat jiný způsob platby s tím že chyba je u nich) spustil něco o tom že jsem jejich vážený zákazník a že si to osobně vezme na starost a že si mám zapsat číslo dané komunikace a dát mu můj email, na který mi přijde informace o řešení.

No informace zatím nepřišla ale druhý den nato šlo kartou normálně zaplatit... Sice furt nevím v čem byl problém, ale alespoň to funguje.

Takže pokud na tento problém narazíte, tak to chce obrnit se trpělivostí a nenechat se odbýt.
Jsem taky zvědav jak budu nejupovat drobnou elektroniku od nového roku, některé věci sem nikdo nevozí a platit za věc, co stojí 2 dolary 200-300kč poplatky je na palici.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků