PrůšaSlajsr tým a můj subjektivní názor

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

PrůšaSlajsr tým a můj subjektivní názor

Příspěvekod bubnikv » 26.03.2020 11:36

Přesunuto z původních témat, za případnu "nekonzistenci" příspěvků se omlovám, ale chtěl jsem to oddělit od toho konstruktivního obsahu a není třeba zde dále pokračovat. Nemazal jsem to proto, že si za svým názorem stojím a byť se může zdát někomu reakce nepřiměřená, tak se stydět se za to nehodlám. Děkuji za pochopení, Dan

Nemyslím si že je to zbytečná diskuse. Pro nás v PrůšaSlajsr týmu je věcná zpětná vazba užitečná.

Jasně, náš software neumožňuje přímé řízení tiskárny mimo jiné proto, že naše tiskárny jsou odladěné, mají poměrně ergonomické menu a tisk z SD karty je spolehlivější. Odesílání na Repetier server není technicky komplikované integrovat, ale není energie. Pokud to někdo z komunity implementuje, zaintegrujeme.

Pokud odhlédneme od výše uvedeného, zajímalo by mě, kde je Repetier ergonomičtější než náš PrůšaSlicer.
  • 0

bubnikv
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16.03.2015 17:50
Reputation: 0

Re: Prusa Slic3r 1.xx >> PrusaSlicer 2.xx

Příspěvekod Rebel » 26.03.2020 11:45

Jak píši, je to OT a zaměření a optimalizaci Slic3rPE pro své tiskárny chápu a respektuji. Už tu ta diskuze o implementaci API pro Repetier byla s obdobnou reakcí co píšeš. Tedy beru to jako fakt. Dotaz byl jasný, proč používáme Repetier a byl si myslím zodpovězen. Pokud tedy je žádoucí založit téma na konkrétní diskuzi o podmětech na vylepšení či rozšíření Slic3rPE, rozdělím téma, to není problém, ale neplevelme to zde diskuzí o tom proč Repetier-host ano či ne, když to sem dle mého vůbec nepatří.

Vloženo z původního rozděleného příspěvku, co zůstal v tématu "Proč Repetier-host se Slic3r"
Každý tiskneme jinak a jsme zvyklý na něco jiného, máme jiné zkušenosti a proto si myslím, že pokud nechcete Průšovci úmyslně udělat Slic3rPE co nejuniverzálnější a tu energii na to nemáte, tak si dovolím tvrdit, že je skutečně většina výše uvedených myšlenek či postupů onou zmíněnou zbytečnou diskuzí. Ale pochlapit se samozřejmě můžete :mrgreen:

PS: proč mám ten pocit popsaný v předchozím odstavci? Přesně kvůli větě "náš software neumožňuje přímé řízení tiskárny mimo jiné proto, že naše tiskárny jsou odladěné, mají poměrně ergonomické menu a tisk z SD karty je spolehlivější" jenže s prominutím, tohle není Průšafórum a primárně se tu Vaše tiskárny neřeší, tedy připadá mi trochu hloupé prohlásit, že Vás názory zajímají a k tomu dodat, že to co tu "meleme jsou v podstatě nesmysly", protože to Průša tiskárny nepotřebují. Není to myšleno ve zlém, pouze píši svůj názor bez emocí.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

PrůšaSlajsr tým a můj subjektivní názor

Příspěvekod Rebel » 28.03.2020 17:49

Je to fakt doba nahovno. Ani ta ČT24 se neda poslouchat, pustil jsem to v dilne, travim tam posledni dobou cele dny a uz to nemuzu poslouchat, natoz na to koukat .... Pak do toho vlezl Pepa a to uz jsem nevydrzel a pustil Spotify, tam aspon nemluvi :D

A ted trochu k veci.... vim ze to do Octoprintu jde, ale potrebuju ovladat vice tiskaren, coz zatim chobotnice asi neumi, nebo uz jo?
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Proč používáte Repetier-Host se Slic3rPE?

Příspěvekod bubnikv » 29.03.2020 08:48

> Doufám, že jsem se moc "PrůšaSlajsr týmu" nedotkl, svou upřímností a že proto nemlčí.

A co jste čekal, jak budu na takovou upřímnost reagovat? Už mám za poločasem, tak se zbytek života snažím trávit konstruktivně. Píšeme Open Source software založený na původním Open Source projektu Slic3r, do kterého nalilo spousta lidí před námi jejich nápady a práci. Platí nás naši zákazníci a my výrazně posunujeme projekt k užitku našich zákazníků a všech ostatních. Nevidím v tom problém.

> Čekám trochu nějakou tu komunitní podporu a ne jen čerpání informací z komunity.

Můžete naznačit jakou komunitní podporu čekáte? Pokud se podíváte co se děje na
https://github.com/prusa3d/PrusaSlicer/issues
asi uvidíte masakr, který by spoustu vývojářů přesvědčil vrátit se někam na teplé místo a klid korporátu.
  • 0

bubnikv
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16.03.2015 17:50
Reputation: 0

Re: Proč používáte Repetier-Host se Slic3rPE?

Příspěvekod Rebel » 29.03.2020 09:51

Tak ještě jednou, reagoval jsem primárně na Vaši odpověď v tom smyslu, že se nejdříve ptáte na zkušenosti a názor a pak na to odpovíte ve smyslu, že na to vlastně není energie a ani důvod to řešit, protože to Průšovky nepotřebují, ale že když to někdo dodělá, tak to tam možná i dáte. Nic víc, nic míň, ale znovu připomínám, tady je Průšovek opravdu minimum.
Další věc je ta, že za poločasem určitě nejste sám, zrovna tak nemám energii se s Vámi handrkovat o pro mě nepodstatných věcech, ale třeba Vaše "issues" v angličtině je možná plné námětů, ale zrovna osobně nemám energii to překládat, neb english nevládnu.... tedy když už se bavíme o té komunitě, bavím se o tiskařské komunitě, také o komunitě, která mluví mimo jiné česky a ne jen o komunitě okolo Vás/Průši. Omlouvám se, nejsem tak světový a nikdy už asi nebudu a určitě na tom tak nebudu sám.
Pokud se tedy nejsme schopni v tomto ohledu pochopit, není třeba to řešit a pokud chcete tedy skutečně něčím pomoci i někomu jinému než uživatelům Průšovek s vylepšením či dopolněním slicru, tak pojďme pokračovat v konstruktiní diskuzi, jinak je to diskuze opravdu zbytečná.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: PrůšaSlajsr tým a můj subjektivní názor

Příspěvekod Rebel » 29.03.2020 12:05

Odělil jsem "zrno od plev" jak to jen šlo a ještě bych dodal a tímto toto téma asi i uzavřel, neb nechci vyvolávat další zbytečné diskuze. Ne vždy vyzní to co je psáno tak jak je myšleno a hloubku obsahu textu každý cítí jinak, tedy:

pane "bubnikv" a celý "PrůšaSlajsr tým", prošel jsem si většinu Vašich příspěvku na fóru a považuji podmět tohoto konkrétního vlákna tak trochu za "profesní slepotu". Chápu, že feedback je proVás důležitý, ale pokud nemáte energii a chuť, nebo nevidíte žádný smysl v jejich obsahu, tak je nekomentujte ve smyslu, že "u Průšů je vše vyřešeno a odladěno", protože tak to určitě není a vesměs to věrtšinu lidí zde ani nezajímá. Neberte to jako hejt, jsem uživatelem Slic3rPE jako spousta lidí, oceňuji Vaše úsilí, je to rozhodně globálně do přínosné, psal jsem to již nesčetněkrát, nebráním se diskuze a feedbacku okolo Slic3r, ale osobně ji ode mě na Průšagitu nečekejte, to by jste si asi moc nepočetli :D

Tedy klidně tu založíme téma třeba "Slic3rPE - chyby a řešení" či něco obdobného ať se v tom vyznáte, věřím tomu, že Vám lokální komunita i v CZ jazyce přinese přínosná data a informace na jednom místě, ale jinak zde ve Vašich příspěvcích žádný velký přínos nespatřuji.

Původní téma okolo jaké si podpory i jiných nePrůša tiskáren jasně dané viewtopic.php?f=12&t=3166 , pokut se chcete účastnit konstruktivní diskuze k tématu máte samozřejmě prostor, nebude aspoň ono téma tou zbytečnou diskuzí.

Děkuji za pochopení.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron