Volba filamentu na lyžařské boty

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Volba filamentu na lyžařské boty

Příspěvekod Breta » 17.02.2020 12:44

Nezkoušel někdo na foru najít vhodný plast na paty a špičky lyžáků - máme doma několik párů bot a u některých je přilnavost na čerstvě napadaný sníh vysoká, stačí kousek popojít a vytvoří se výstupky, které se i hůlkou těžko odstraňují. Paty a špičky jsou upevněny vruty, tak bych je vytiskl ze vhodného filamentu. Mechanicky budou méně odolné, ale to bych vyřešil novým tiskem.

Díky za info :D
  • 0

Breta
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11.03.2016 15:50
Reputation: 0

Re: Volba filamentu na lyžařské boty

Příspěvekod zemciko » 17.02.2020 17:26

A není jednodušší tu patu a špičku něčím namazat?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Volba filamentu na lyžařské boty

Příspěvekod pop3dp » 18.04.2020 07:25

Je to opravdu moudrá rada. Mě by vůbec nenapadla, i když promazávám průběžně kdeco. Někdy dokonce používám jelení lůj (tyčinka na rty) nebo kosmetickou vazelínu. Kdysi jsem si koupil i kousek včelího vosku, abych si vyrobil impregnaci na obuv. Podle návodu se měl rozpustit v terpentýnu, ale nekonec jsem návod nevyužil s ohledem na předpokládaný zápach terpentýnu, ale vosk se mi bude určitě někdy na něco hodit ...škoda, že nejsem lyžař
  • 0

pop3dp
 
Příspěvky: 25
Registrován: 29.10.2016 21:37
Reputation: 0

Re: Volba filamentu na lyžařské boty

Příspěvekod zemciko » 18.04.2020 15:24

Terpentyn snad nesmrdí je ze silice borovic... Musí se s tím opatrně protože ta silná vůně poškozuje plíce a dráždí oči a pokožku a člověka dokáže i zabít pokud se mu terpentyn dostane do plic.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků