Přerušení tisku po 9 hodinách

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Přerušení tisku po 9 hodinách

Příspěvekod Petan » 12.12.2019 16:24

Ahoj,
tisknu teď větší součástky, které se tisknou cca 10 hodin, tiskne to fakt pěkně, ale sem tam se stane:

1) posune se vrstva cca o 1mm v X nebo Y třeba v 80%, což mě fakt vytáčí. Řemeny jsou napnuty dostatečně, osy chodí lehce. Už mě napadá jen snížit rychlost tisku nebo už fakt nevím...

2) thermal runaway v 80% tisku a dojde k zastavení tisku. PID regulator mám nastavený dobře, pořad to udržuje 220 °C. Zaráží mě, že se to stává náhodně spíš ke konci tisku.. Nevíte čím by to mohlo být?

Cením si každé rady, děkuji
  • 0

Petan
 
Příspěvky: 37
Images: 2
Registrován: 06.04.2014 10:33
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku po 9 hodinách

Příspěvekod Petan » 12.12.2019 16:26

Pár fotekObrázekObrázek

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk
  • 0

Petan
 
Příspěvky: 37
Images: 2
Registrován: 06.04.2014 10:33
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku po 9 hodinách

Příspěvekod Rebel » 12.12.2019 17:35

Hádám že je to PETG, které se při uzavírání toho odvoru/tisku převisu začne trochu zvedat, k tomu se do toho ještě otře přebytek PETG na trysce, udělá to bouli o kterou to pak "drbne" a ujede to ....
Tedy pomoct se tomu dá z-liftem, některé slicry umí vyhýbání se tiskové oblasti při travelu, zkontrolovat teplotu driveru, aby nebyla vysoká, tedy na hranici vypnutí ochrany, nemít nastavení proudů motorů na "hraně", ubrat akcelerace, nakonec i přelomený drát či studeňák to může dělat .....
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Přerušení tisku po 9 hodinách

Příspěvekod zemciko » 15.12.2019 21:36

Taky jde přidat "otírání" trysky do kodu. Přidal málinko proud do motorů mi taky občas pomohlo (pak se tak snadno nezadrhne). ten thermal error nemusí být odchylkou na stole či trysce způsobenou špatnou kalibrací PID ale taky špatným kontaktem k termistoru, či zlomeným kablíkem k němu...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Přerušení tisku po 9 hodinách

Příspěvekod Petan » 16.12.2019 05:38

Upravil jsem proudy na motorech, přehral nový firmware a vyměnil termistor včetně kabelu.

Vypadá to, že už to funguje, o víkendu jsem tisknul cca 12 hod a v pohodě.

Vždycky mě to vyškolí, člověk už si myslí, že to má vychytany a ono je pořád co zlepšovat...

Díky všecm za rady.
  • 0

Petan
 
Příspěvky: 37
Images: 2
Registrován: 06.04.2014 10:33
Reputation: 0


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků