Vypalování do dřeva

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Re: Vypalování do dřeva

Příspěvekod nasranek » 31.07.2020 14:11

Skušenosti bohužel nee, ale když spočítám čas, ceny mechanických a el. součástek a tisk plastu asi bych ten svůj už nestavěl.
Tak jak jsem přešel na ender3 po úpravách tiskne víc než dobře.
První tiskárnu jsem měl samo doma prusu ještě na závitovkách, pak jsem za pár kaček sehnal anet8 s ní a s toho prusi jsem udělal něco ve stylu Rebela na jaře jsem za 5000 koupil E3 s německa a cca 1000 kč dokoupil pružiny, hliníkový extruder a BLtouch (ještě nenamontovaný-potřeboval jsem tisknout a něměl jsem chuť experimentovat - mám ho doma měsíc), pravda je ale v tom že jen díky skušenostem s předchozích staveb jsem do toho endera šel.

No a když se podívám na ten laser s ali/je i na ebay tak ten svůj bych nestavěl.
  • 0

nasranek

Images: 0

Příspěvekod zemciko » 03.08.2020 18:12

Klaudius píše:Ako tak blúdim po ALiexprese, narazil som na toto:

https://www.aliexpress.com/item/4001276 ... web201603_

20W diódový laser za 200,-€...To domáce bastlenie mi v prípade lasera pomaly stráca zmysel. Nemá s týmto "udělátkom" osobnú skúsenosť?

No je pravda že za ty prachy se to nevyplatí vyrábět celé sám. Akorát bych určitě provedl akci DODO. Minimálně bych na to dal nějaký dekl ať si člověk pak nehraje "na okáčka". Stejně tak by neměl být problém to upravit na větší formát. Asi bych to i pořídil ale už to nemám doma kam dát v kutlochu už je teď 5 3d tiskáren a zaskládané rechály nářadím a materiálem.
  • 0

zemciko

Images: 9

Příspěvekod nasranek » 03.08.2020 18:33

Máš pravdu u těchto věcí je DoDo většinou nutnost a každopádně by se k tomu hodil kryt s zeleného plexi
ty brýle mám ale když koukáš na laser a PC zároveň tak moc nefungují, malé věci tak cca 3-5 minut není problém
ale když jich děláš např. 10 tak je to záhul na kapky do očí aby si ráno nevypadal jak Polívka v Romingu
28 sekuda
  • 0

nasranek

Images: 0

Předchozí

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)