HLADAM NIECO

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Re: HLADAM NIECO

Příspěvekod svobpata » 11.12.2017 21:31

Já bych bral sigmu a kašlal na felixe, na poseidona bych se taky vykašlal, ta sigma je prostě jiná liga
  • 0

svobpata
 
Příspěvky: 259
Registrován: 02.01.2016 14:53
Reputation: 0

Re: HLADAM NIECO

Příspěvekod M&A 3D tlac » 12.12.2017 10:19

svobpata píše:Já bych bral sigmu a kašlal na felixe, na poseidona bych se taky vykašlal, ta sigma je prostě jiná liga

Aj mne sa paci sigma... uvidim az mi pride vzorka tlace porovnam :) som si dal na kazdy typ tlaciarne urobit vzorku z HD pla + PVA a uvdime :)
  • 0

www.3dtlac.xyz
3D tlač , 3D modelovanie a iné :)
M&A 3D tlac
 
Příspěvky: 163
Registrován: 07.03.2017 18:19
Bydliště: Gbely
Reputation: 0

Re: HLADAM NIECO

Příspěvekod jokerit » 12.12.2017 14:47

Tak mám čerstvou zkušenost s bráchovym Poseidonem Duo a musím říct, že bych ho domů nechtěl. Ne že by netiskl, to jo, ale naladit ho byl porod. Předpřipravené "profily" ke slic3ru moc nefugovaly, zejména na drobnější věci. Taky kvalita tisku s původními RRO hotendy byla zoufalá. Nezbylo než je vyměnit za 3dráty, zjednodušit(zmenšit a vytisknout nový) pojezd X a doladit slic3r. Takže kdo shání dual tiskárnu k okamžitému použití, tak tenhle "vládce ve vodách 3d tisku " pro něj není.
  • 0

Rebel II, Rebel III, Kossel Plus, Wilson, Darwin, Prusa I3 MK2S MM
jokerit
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2015 09:06
Bydliště: Chlumec
Reputation: 0

Re: HLADAM NIECO

Příspěvekod M&A 3D tlac » 12.12.2017 15:02

jokerit píše:Tak mám čerstvou zkušenost s bráchovym Poseidonem Duo a musím říct, že bych ho domů nechtěl. Ne že by netiskl, to jo, ale naladit ho byl porod. Předpřipravené "profily" ke slic3ru moc nefugovaly, zejména na drobnější věci. Taky kvalita tisku s původními RRO hotendy byla zoufalá. Nezbylo než je vyměnit za 3dráty, zjednodušit(zmenšit a vytisknout nový) pojezd X a doladit slic3r. Takže kdo shání dual tiskárnu k okamžitému použití, tak tenhle "vládce ve vodách 3d tisku " pro něj není.


No uz to ze skoro nikto o tom nic nevie (resp moc sa toho na webe nenajde, oproti inym) mi naznacuje ze to moc kvalita (spolahlivost) nebude.
  • 0

www.3dtlac.xyz
3D tlač , 3D modelovanie a iné :)
M&A 3D tlac
 
Příspěvky: 163
Registrován: 07.03.2017 18:19
Bydliště: Gbely
Reputation: 0

Re: HLADAM NIECO

Příspěvekod walker.cz » 12.12.2017 15:17

Taky mám jeden kousek. Tedy nechci hanět, ale hotendy šly záhy pryč, velikostně tam sedí E3Dv5, takže sem nemusel předělávat vozík, ale stejně dělám za chodu celkovou rekonstrukci. Dělám z ně vosu :D
Také z toho důvodu, že použité ABS od eCo je tak ekologické, že se odbourává za chodu stroje :D takže chca nechca stejně přetiskávám.
Když se odladí, pravda, umí tisknout hezky.
Jo, jinak letěla pryč i deska a je tam Mks Gen L.
  • 0

Přílohy
poseidon1.jpg
Rebel II, Rebelix MK2, Poseidon Duo, W-sCubeXY, Delta Sculptur, Wallta (moje delta :D ),
walker.cz
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.01.2017 23:08
Bydliště: Cheb
Reputation: 0

Re: HLADAM NIECO

Příspěvekod M&A 3D tlac » 12.12.2017 16:14

tak to sa so so sigmou r17 neda porovnat :), ale tak kto ma cas to doladi, ale ja by som to potreboval len zapnut :) na ladenie v tomto pripade nechcem ani mysliet. Uz vobec nie na upravy
  • 0

www.3dtlac.xyz
3D tlač , 3D modelovanie a iné :)
M&A 3D tlac
 
Příspěvky: 163
Registrován: 07.03.2017 18:19
Bydliště: Gbely
Reputation: 0

Re: HLADAM NIECO

Příspěvekod Saph » 12.12.2017 19:35

No nechci byt zlý, ale jako někdo, kdo už taky nějakou tu tiskárnu navrhnul a postavil, musím říct, že Poseidon duo nevypadá konstrukčně zrovna nejlépe. Srovnání se Sigmou je samozřejmě nesmyslné, jelikož se jedná o úplně jinou cenovou kategorii, ale i tak Poseidon už trochu zaspal dobu. Extrudér je opravdu ošklivý a zbytek dílů na tom není o moc lépe. Hlavně ale toto "základní" řešení dual extruderu je hrozně nepraktické, nebál bych se říct až skoro nepoužitelné. Neaktivní tryska bude zákonitě ukapávat plast do výtisku a to je prostě velký problém. Když dual tak jedině dvě hlavy jako zmíněná Sigma, nebo naklápěcí systém ala Ultimaker/Felix. A když nevadí super dlouhé tisky tak samozřejmě i cokoliv s automatickou výměnou struny odvede stejnou práci.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků