Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Příspěvekod Baisop » 08.11.2017 00:41

Po dlouhé době jsem se zase dostal k 3d tisku a jelikož jsem nebyl spokojený se vzhledem mých výtisku, tak jsem ladil. Nakonec jsem docílil toho, že se mi povedlo vytisknout 1,5mm tenké tyčky, které jsem tiskl 5ks najednou vedle sebe. Tyčky jsou vysoké 10mm i se zaoblením dole. Výsledek vypadá takto.(to na levo je 5Kč)
Není to nic světoborného, ale ukazuje to, že Rebel II se závitovými tyčemi M6 může taky dobře tisknout i malé předměty.
Parametry tisku:
vrstva: 0,1 mm
tryska: 0,3 mm
rychlost: cca 40 mm/s (zpomalení vlivem Jerku=9)
materiál: ASA na 230°C (3DFiL)
chlazení: 30% 2x Sunno 40x40mm

Tady je obr. s rozmístění tyček.
rozmisteni.jpg
rozmisteni.jpg (67.28 KiB) Zobrazeno 2680 krát
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Re: Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Příspěvekod boraicho » 08.11.2017 08:35

Hm, neviem preco by nemal rebel presne tlacit, mam od zahradnika a s tryskou 0,2mm mam presnost dielov na 0,02-0,03 a vytisky su kraasne.
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Příspěvekod Baisop » 08.11.2017 12:24

Kde jsem napsal, že Rebel přesně netiskne? Napsal jsem pouze, že i se závitovkami dokáže tisknout i malé (miniaturní) výtisky dobře.
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Re: Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Příspěvekod zemciko » 08.11.2017 12:33

Mezi závitovkou a trapezem je rozdíl spíš ve vzhledu než ve funkci. Jo taky to pak má rychlejší posuvy v ose z.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Příspěvekod Baisop » 08.11.2017 13:15

U závitovek je problém, který tu je stále omývaný, s rovností. Já jsem si je taky musel srovnat, jelikož házeli strašně (0,1 a 0,15 mm). A to člověk může mít co chce a na povrchu v Z ose se to projeví. Takže jsem si hodinu hrál se závitovkami a hodinkami. Další problém je s matkami, po určité době se vyběhají a mají vůli i v horizontální rovině, tak jsem vzal samojistící matky a do toho jistícího plastu vyřezal závit závitníkem s jedním pruhem (první stupeň). Teďka už se neviklají a jsou bez vůle, lehce a plynule se otáčejí bez záseků (už je tam mám dvě vytištěné cívky a bez změny zatím).
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Re: Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Příspěvekod MichalG » 08.11.2017 14:16

Baisop píše:U závitovek je problém, který tu je stále omývaný, s rovností. Já jsem si je taky musel srovnat, jelikož házeli strašně (0,1 a 0,15 mm). A to člověk může mít co chce a na povrchu v Z ose se to projeví. Takže jsem si hodinu hrál se závitovkami a hodinkami. Další problém je s matkami, po určité době se vyběhají a mají vůli i v horizontální rovině, tak jsem vzal samojistící matky a do toho jistícího plastu vyřezal závit závitníkem s jedním pruhem (první stupeň). Teďka už se neviklají a jsou bez vůle, lehce a plynule se otáčejí bez záseků (už je tam mám dvě vytištěné cívky a bez změny zatím).

ironii je ze kdyz das M5 zavitovku a matku obalis na pevno treba smrstovacima buzirkama aby mela urcitou ale nepatrnou pruznost tak krasne vykompenzuje vsechny nerovnosti a zadne vlneni se ti neprojevi, btw chtel bych videt jak se ti 0.1hazivost u zavitovky projevi na vytisku, leda tak pri spatne konstrukci nebo spatnem zpasovani dilu
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Tak jsem ladil a ladil, až jsem asi doladil.

Příspěvekod Baisop » 08.11.2017 15:44

Projeví se to zvlněním v ose Z, sice nepatrně ale pod určitým úhlem nasvícení jsou vidět na povrchu pravidelné pruhy po výšce, které mají stejnou výšku. Ono +-0,1mm přibližně uprostřed na 20cm (podepření závitovky při měření) je celkem hodně. Pokud je do luku a uchytí se jenom na jedné straně, tak na opačném konci to udělá, díky zakřivení, klidně +-0,8mm (celkem 1,6mm házivost) a to M6 už dokáže prohnout 8mm vodící tyč, sice malinko ale je to poznat na povrchu výtisku.
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků