Arduino - sháním pomoc s úpravou programu pro krokáč.

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Arduino - sháním pomoc s úpravou programu pro krokáč.

Příspěvekod Georrge » 22.07.2017 12:39

Zdravím :) sice se to netýká tiskáren, ale věřím, že se zde najdou lidé, kteří rozumí programování arduina a budou mi schopni pomoct. Předem říkám, že pomoc nechci zadarmo a jsem ochoten zaplatit strávený čas :)

O co jde - jsem fanda do natáčení, k tomuto účelu jsem si vyrobil motorizovaný pojezd. Jsem konstruktér, takže mechanika pro mě není problém, ale řízení pro krokový motor jsem musel okopčit z podobného projektu, nejsem v programování moc zkušený. Prográmek funguje tak, že se otočným čudlíkem navolí požadovaná rychlost krokáče, pak se to spustí no a krokáč přes řemen hýbe s kamerou.

Co bych potřeboval - v programu není pomalý rozběh pro motor, ten se hned začne točit nastavenou rychlostí. Pro pomalé pojezdy to nevadí, ale rychlejší pojezdy způsobují prudké starty, které nejsou dobré jak pro mechaniku, tak i pro kvalitu výsledného videa. Uměl by tady někdo dodělat do programu pomalý rozběh pro motor? Tedy nějaký ten softstart, nebo jak se tomu nadává? Pokud byste potřebovali vidět daný program, tak ho tady můžu nahrát, nebo poslat přes zprávu. Nebo se můžete kouknout na tento odkaz, je to ten projekt z kterého jsem čerpal. Ve stažených by měl být i samotný program.



Jakoukoli pomoc uvítám a jak jsem psal, nechci to zadarmo :)
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Arduino - sháním pomoc s úpravou programu pro krokáč.

Příspěvekod zemciko » 22.07.2017 22:13

Jestli je to vykuchané z nějaké aplikace pro cnc tak tam bývá kromně rychlosti nastavené zrychlení, stačilo by tam v tom případě nastavit nějakou nižší hodnotu...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Arduino - sháním pomoc s úpravou programu pro krokáč.

Příspěvekod Georrge » 24.07.2017 11:56

Podle mě tam ten krokáč není převzatý z cnc ale je tam naprogramovaný přímo pro ten program. Myslím si, že tam bude nějaký jednoduchý příkaz pro rozběhnutí toho motoru, ovladačem se nastaví rychlost, ta se přepočítá na kroky a pak se spustí motor konstantní rychlostí. Neumím ale najít, kde v tom programu je to spuštění krokáče zakomponováno, třeba někdo bude mít víc štěstí :) V příloze posílám ten program, je to lehce upravená verze kterou jsem našel, jsou tam dodělané ještě koncové vypínače, takže používám tuto verzi. Je tam přiložena i knihovna accelstepper, ta není v programu použitá, ale co jsem pochopil tak je to nějaké rozšíření právě pro řízení akcelerace a decelerace krokáčů, tak ji přikládám taky pokud by se hodila :)
  • 0

Přílohy
program + knihovny.rar
(23.07 KiB) 150 krát
Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Arduino - sháním pomoc s úpravou programu pro krokáč.

Příspěvekod Assewoo » 24.07.2017 17:14

Ja si to vcera cvicne prochazel a taky jsem nic primocareho kolem akcelerace nenasel, ale myslim si, ze to je ke konci programu resene pres voltaz.

V diskusi pod originalnim clankem resi zdroj a pokud jsem to spravne interpretoval, tvurce to napaji 7.2 V zdrojem a nekdo tam prave resil, jestli to staci na 12 V krokac a ja si myslim ze on to na tech 7.2 V vubec neresi, protoze se mu to nestihne dost rychle nabijet na to, aby to pri rozjezdu skubalo, ale je to spis domenka.
  • 0

Assewoo
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.06.2016 11:35
Bydliště: Opava a okoli
Reputation: 0


Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron