Creality CR-10s PRO

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod mclareniak » 24.10.2020 12:35

Ahojte.
Je mozna kalibracia extruderu na tejto tlaciarni s originalnym FW od cinana? Ak ano mohol by mi niekto napisat postup?
Nasiel som nieco na youtube
Kód: Vybrat vše
https://www.youtube.com/watch?v=0IuK74if9TM

ale moja ang. je veeelmi slaba a tak neviem ci sa jedna o orig. FW alebo nejaky iny.
Dakujem
  • 0

Creality CR-10S PRO + BL Touch, Ultimaker Cura, PrusaSlicer 2.2.0
mclareniak
 
Příspěvky: 114
Registrován: 19.11.2019 18:33
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 24.10.2020 16:52

Já jsem to nikdy nedělal a vlastně ani nevím, proč bych to dělat měl. Totiž pokud mám pocit, že tisk je pod/přeextrudovaný, prostě extruzi upravím ve sliceru. Stejně ti žádná taková kalibrace nezaručí přesně požadovanou extruzi.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod mclareniak » 30.11.2020 16:26

Ahojte. Po zkalibrovani extruderu zmizli problemi co som popisoval vyssie.
Ale chcem sa ine opytat. Tlaciaren som uz davnejsie upgradoval o BL-Touch. Musel som zmenit aj FW a nahral som ten co ponuka priamo Creality pre tuto tlaciaren s BL-Toch. Dnes som nahodou asi zistil chybu tohoto FW. Preto sa chcem vas opytat, ci mate ten isty problem s tymto WF od Creality.
Moj problem je: Pocas tlace dosiel filament. Senzor zareagoval a tlaciaren sa dala do vychodzej polohy a na displeji bolo ci chcem potrebovat, alebo ukoncit tlac. YES alebo NO. No ked som klikal na YES aj x krat len to pipalo, ale tlaciaren proste nepokracovala. Mal by doshriat trisku aj podlozku a pokracovat kde skoncila. Takze som musel dat len NO a teda sa tlac zastavila a nepokracovala uz dalej. Najhorsie ze to bolo 96% tlace. Ma skoro siblo. Stalo sa mi 1x, ze dosiel filament pocas tlace. A tak som to zazil 1x.

Uz sa mi stalo ze dosiel filament pocas tlace, ale to som ocakaval a tak som za povodny filament vlozil novy a tlac v pohode pokracovala dalej, lebo senzor v tomto pripade nezareagoval. No teraz som si myslel, ze to bude stacit, ale bohuzial nestacilo a nebol som pri tlaciarni. A popri tom som zistil tuto chybu.

Deje sa to len u mna?

Dik za info
  • 0

Creality CR-10S PRO + BL Touch, Ultimaker Cura, PrusaSlicer 2.2.0
mclareniak
 
Příspěvky: 114
Registrován: 19.11.2019 18:33
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod boraicho » 01.12.2020 10:11

Môžem otázku? V poslednej dobe pozorujem, že tá tlačiareň creality CR-10 je stále populárnejšia.
Vie mi niekto vysvetliť prečo? Čo je na nej také super? Vďaka.
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod medapeta » 01.12.2020 10:22

Protože čínská továrna nekouká na ekologii, lidská práva a bezpečnost, čínský stát dotuje ceny pro vývoz do evropy a někteří jedinci s pocitem že ušetří, raději než vlastní ekonomiku podpoří soudruhy v číně.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod boraicho » 01.12.2020 11:20

Takže iba koli cene? Kvalita tam nehrá rolu?
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Klaudius » 01.12.2020 14:20

Pomer ceny a kvality. Stojí to pár šupiek a tlačí to. Stačí. Je to podobné ako pri stavbe Rebelu - keď sa vyberá nejaké riešenie, často padne voľba na to lacnejšie, s argumentom, že to stačí. ;-)
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod zemciko » 03.12.2020 21:17

Tak když pominu že mne dost překvapuje, že na foru pro tiskárny rebel se snaží lidi hledat radu co s crealiry cr-10, tak musím souhlasit s tím že důvodem popularity a rozšíření podobných výrobků mezi lidmi je prostě nízká cena. Uvědomte si že pokud někdo nemá na to si tiskárnu postavit sám, tak u nás v podobné velikosti koupí třeba průšu za kterého dá 4-5x tolik.. Mimochodem rád podpořím výrobce u nás, ale i já mám vělkou část dílů na svých tiskárnách navržených a vyrobených mnou na moravě (tedy v ČR) z číny. Tedy první arduino bylo snad odněkud z itálie, ale čert ví jestli je napájeli v číně taky...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod tomast » 05.12.2020 14:42

Důvod proč se tu řeší i Čína (alespoň ta trochu kvalitnější) je, že v češtině rozumně fungují pro 3D tisk jen dvě fóra, tohle a Průšovo, zbytek je mrtvý. A mám pocit, že u Průši by dotazy na čínské tiskárny byly vnímány dost odmítavě - je to konkurence jejich byznysu.
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Rebel » 05.12.2020 22:46

Problematika je to stále podobná a toto podfórum je určené právě pro takové dotazy, takže v pohodě :) Ještě je "superfórum" na FB, zove se 3D tisk, ale tam se něco dozvědět nebo najít je očistec :D Nehledě tomu, že ten kdo se snaží skutečně něco poradit či zjistit, tak dostane spíš sodu, přinejmenším za to, že nezná google, protože tam je to samej googleodborník :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 03.01.2021 22:13

Vážení zúčastnění, žádám vás, abyste tu neřešili politiku, nýbrž jen problematiku 3D tisku. Stejně žádný moralista složenky za nikoho nezaplatí. 3D tiskárny od Creality totiž dosahují velmi kvalitního tisku a pokud ne, pak to nebývá vinou tiskárny. Průša je třikrát dražší a navíc má malou plochu tisku. Nehledě k tomu, že si ji nejspíš bez pořadníku nekoupíte. Když postavíte vedle sebe Průšu a CR10S Pro, pak každého nutně musí napadnout, že Creality je prostě jiný level. Navíc, dle mého názoru, Průša vývojově již celkem stagnuje, kdežto Creality celkem pružně reaguje na připomínky zákazníků a vyrábí inovované verze. Je však zřejmé, že zde nemají takový marketing, jako má Průša.
Nedávno jsem si všiml nové verze Rebela, kterého má v nabídce Mladeč za 60,5tis. vč. DPH. Zpracováním je to kvalitní tiskárna, ale za nepřijatelnou cenu. Bohužel i koncepce v ose Y pohyblivého stolku je dnes, myslím, už tak nějak out. To mimochodem každý pozná při tisku štíhlého vysokého modelu.
Proto si k profi tiskárně přikupuji ještě tiskárnu "na stůl" se stolkem pohyblivým jen v ose Z - Ender 5 Plus s lineáry, s lepším hotendem a lepší (tichou) deskou a motory.
Takže ... bude-li to někoho zajímat, mohu zde pak zveřejnit nějaké zkušenosti.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Rebel » 04.01.2021 00:42

Creality sice asi reaguje na nějaké připomínky, ale stále z toho bohuže leze pouze a jenom něco nedomyšleného a výrobně staženého na absolutní minimum, co bez dalších modifikací nemá dlouhou životnost, tedy klasicky čínský produkt. Ano, Ćína umí stroje na úplně jiné úrovni, ale pak stojí také x-násobně více než ENDER. Z mého pohledu jsou tiskárny od Creality dobrým odrazovým můstkem pro řadu vlastních modifikací, ale nikoli hotový produkt k okamžitému a dlouhodobému používání.
Tiskárna na PM a její cena je na úplně jinou diskuzi a sem nepatří, protože necílí na zdejší osazenstvo a tudíž ji zde nemá ani cenu srovnávat. Stejně sem nepatří ani diskuze o Průšovi, kde cenu vcelku také chápu a zrovna tak není cílena na zdejší skupinu lidí.
Vesměs ani Creality není primárně zamýšleným obsahem tohoto fóra, ale klidně si zde bastlete a upravujte co chcete, ale nesrovnávejte to, co sem nepatří. Dohady o cenách komerčních produktů si nechte do hnojníku na FB a nebo si na to zde založte samostatné vlákno, ale upozorňuji na to, že dětinské a nepodložené názory jako jsou vedené na FB nebudu tolerovat!
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 04.01.2021 12:45

Jak jsem se sám přesvědčil, ani tiskárna od evropského výrobce za čtvrt milionu nezaručuje stoprocentní spokojenost. Ale přihlédnu-li k těm cenově dostupnějším, jako je např. Creality, pak je otázkou, co je vlastně čínská 3D tiskárna? Ta, co je postavena v Číně, nebo z čínských komponentů postavená jinde? Zajímalo by mě, který z evropských výrobců 3D tiskáren do 40 tis. Kč do nich montuje lineární pojezdy, topné desky, Arduina, drivery, ložiska, zdroje, ozubená kola s řemeny, BondTech extrudery a někdy i motory, které nepocházejí z Číny? A je to i pochopitelné, neboť chtějí obstát v konkurenci. Abych byl objektivní, již jsem upozorňoval na nedostatky Creality, jako např. na nedotažené vodiče na zdrojích apod., ale za ty peníze a užitnou hodnotu si je prostě dotáhnu sám. Jako horší nedostatek však považuji celkem špatný návod. Mou první 3D tiskárnou byl a ještě je Rebel II, na kterého nedám dopustit, ale vývoj jde prostě dál. Nejvíc jsem však zatím vytiskl na CR-10s Pro, kterou již mám na chalupě, kde bezúdržbově pořád bez problémů maká dál. Ačkoliv jsem čekal, že gumová pojezdová kolečka brzy odejdou, jsou tam stále původní. Tak to prostě je.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Rebel » 04.01.2021 16:57

Měl jsem rozepsanou odpověď na skoro celou stránku a nakonec jsem ji smazal, nemá to cenu. Berme to tak, že nic není 100%, vše má své + i -.
Z mého pohledu ale chrlení konstrukcí Creality s minimem přidané hodnoty není vývoj, ale pouze marketingový tlak na zákazníka.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 04.01.2021 18:19

Nezastávám se žádného výrobce a už vůbec ne nějaké země a ani fanaticky nehájím to, co sám mám, ale dívám se na to očima začínajícího uživatele. Mám si koupit Ender 3 za necelých 7tis Kč, který mi v pohodě splní všechny momentální požadavky, nebo 3x dražší tiskárnu od tuzemského výrobce (ať tedy nejmenuji), na kterou navíc musím čekat? Koneckonců oni ani jiní zahraniční výrobci nevymysleli v této technologii už nic převratného. Jistě existují 3D tiskárny zatavující různá zpevňující vlákna, ale to je už jiný cenový a užitný level.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

PředchozíDalší

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků