Creality CR-10s PRO

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod lubosh » 10.03.2020 11:36

Inspirace:
phpBB [video]
  • 0

lubosh

Jen tak dál :)

Příspěvekod mclareniak » 13.03.2020 15:44

Ahojte.
Dovolil som si vymodelovat par drobnosti k CR10S PRO.
Kryt plocheho kabla
Obrázek
Kód: Vybrat vše
https://www.thingiverse.com/thing:4204885

Nastavec na ventilator
Obrázek
Kód: Vybrat vše
https://www.thingiverse.com/thing:4219197

Mozno sa to niekomu zide.
  • 0

Naposledy upravil mclareniak dne 14.03.2020 07:29, celkově upraveno 1
Creality CR-10S PRO + BL Touch, Ultimaker Cura
mclareniak

Příspěvekod bastlir » 13.03.2020 23:46

Je dobře, že sem někdo pošle něco podnětného. Těch řetězů jsem na netu už pár viděl a dokonce se dají koupit i hotové. Nicméně mě ta kšanda štve jako taková, ale nevidím důvod ji nějak zakrývat. Spíš bych se obával, že mně to bude při tisku např. o stůl klapat. Raději bych do tohoto ukryl kabely k tiskové hlavě a tím je výškově stabilizoval.

Rovněž jsem svého času také uvažoval o vlastním "potrubí" ofuku filamentu, ale pak jsem to považoval za zbytečné. Navíc předpokládám, že se tím zhorší přístup k trysce. Nebo když se během tisku vytvoří nějaký chuchvalec nahromaděného vlákna, že se z prostoru ofuku sám nedostane a že nakonec dojde k jeho ulomení. Osobně mně se spíš líbí koncepce s normálním, ale tichým ventilátorem vyvedeným do zužujícího se trychtýře. Tam si pak mohu vybrat typ ventilátoru, který mně sfoukne svíčku. :-) Nicméně toto jsou jen mé názory, které nikomu nevnucuji.
Každý výrobek má nějakou svou míru přiměřeného a smysluplného tuningu, a proto jsem investování do vylepšování CR-10s Pro už zastavil, protože stejně z této tiskárny druhou profesionální již neudělám, přestože na ní lze vytisknout velmi pěkné věci. Pokud se najde zájemce, tak ji pošlu i s náhradními díly do světa.
  • 0

Felix Pro L, Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir

Předchozí

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)