Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Před založením nového vlákna se zamyslete, jestli skutečně není kam zařadit a ušetřte tím adminům práci se zbytečným dodatečným tříděním fóra. Děkuji za pochopení. Klidně zde diskutujte o "pikačovinách", OT nebudou řešeny. Tedy stručně řečeno "HNOJNÍK PATŘÍ SEM" :D

Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod medapeta » 15.02.2019 14:19

Obecně není dobré kupovat levné čínské šmejdy... I když v tomto případě spíš předražené čínské šmejdy.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod culda01 » 15.02.2019 17:49

firware jsem aktualizoval.. Rada o levných šmejdech moc nepomohla.. Před nedávnem jsem skládal průšu a jako strojař jsem nad technickým zpracováním musel dost přivírat oči..
(křivé plechy, málo zahloubené díry pro šrouby, kvalita tisknutých dílů)
Ta cr 10 pro je alespoň mechanicky dost dobře zpracovaná a je vidět , že nad tím docela přemýšleli.
Všechno je hliník, nebo železo žádná zbytečná kabeláž atd
Navíc jsem si od toho nesliboval zázraky.. Klasická cr 10, co má kamarád mu sloužila dobře..
Nějaké mouchy jsem čekal, ale tohle je docela průser, doufám, že se mi to povede vyřešit, nebo někdo poradí.
  • 0

culda01
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15.02.2019 11:03
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod medapeta » 15.02.2019 17:56

Nevím jestli na foru týkajícím se RepRap tiskáren a především různých verzí Rebela ti někdo poradí s touhle asijskou srandou. Proč se nezeptáš podpory výrobce kde je problém ?
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod culda01 » 15.02.2019 18:01

Číňošům jsem už psal, tak se uvidí, jestli se chytnou.. Mám to z alzy.. Takže přinejhorším reklamace
  • 0

culda01
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15.02.2019 11:03
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 15.02.2019 18:36

Jak Rebela tak i tuto tiskárnu jsem nechal tisknout bez dozoru přes noc a pominu-li ucpanou trysku, nic se nestalo.
Tiskárna mně tiskne dokonce lépe jak Rebel, jen jsem ještě ve sliceru nevychytal nastavení, aby mně při tisku obvodových stěn nevznikal hrot. U tiskárny mě opravdu trápí jen hluk, ale už mám připravené nové ventilátory.

Vadí mně ale rádoby chytré kecy o koupi čínských šmejdů. To totiž může napsat jen člověk neznalý logistiky. Ať si tedy koupí "český" výrobek, postavený stejně z čínských komponent. On totiž i ten Rebel + různé klony jsou postavené na Arduinu s drivery z Číny. Nicméně budu se opakovat .... jistě i u nás lze koupit lepší "třístovku", ale o několik řádů dražší. Mimochodem, ptal jsem se p. Lence, p. Zahradníka i p. Průši a nikdo z nich nehodlá "třístovku" zařadit do své nabídky. Pokud však někdo vymyslí např. Arduino sestavu i s příslušným firmwarem jako alternativu, tím lépe. Mimochodem čidlo pro leveling na Rebela už někdo nabastlil.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod medapeta » 15.02.2019 20:10

Mám několik rebelů a čínského na nich není krom rampsu nic. Většina je kupodivu česká, jen arduino italské a drivery německé. Že číňan prodává šmejdy bez jakékoli podpory je snad jasné. Je na každém jestli chce podporovat bolševiky nebo výrobce z vlastní země.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Ladislav214 » 15.02.2019 20:24

Oni i Češi co nabízejí v eshopech to většinou berou z Číny

Odesláno z mého Redmi 5A pomocí Tapatalk
  • 0

Ladislav214
 
Příspěvky: 10
Registrován: 27.11.2017 16:56
Reputation: 0

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod bastlir » 16.02.2019 01:53

Já mám Rebela původně od Zahradníka, takže elektrika je jasná, profily, motory a tyče české, ale ložiska čínská. Žádné země či režimu se nezastávám, ale dostaneš takovou kvalitu, za kterou sis zaplatil. Šmejdy totiž lze koupit všude. Ono totiž v Číně se vyrábí skoro všechno, jen se pak hotové výrobky vrátí zadavateli, ten to olepí svými popisy a nálepkami a patřičně si to ocení. No a naivní lidé si libují, že mají originál. Náš problém je v tom, že neznáme čínskou výrobu a trh a jdeme především po ceně. Mimochodem všimněte si, jaké jsou na čínských portálech velké rozdíly v cenách u jednoho výrobku a stejné dopravy.

DÁLE SE, PROSÍM, VRAŤME K PŮVODNÍMU TÉMATU.
  • 0

Felix Pro L, Creality Ender 5 Plus (vytuněný), Creality CR-10S Pro s BL Touch, Rebel II, Simplify3D
bastlir
 
Příspěvky: 163
Registrován: 06.01.2016 00:03
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod medapeta » 16.02.2019 07:55

Na pochopení koloběhu věcí stačí dvě třídy základní školy, nicméně to nesouvisí s tím, že většina věcí na rebela je vyrobena lokálně v ČR a pár kousků v EU. Motory, profily, šrouby, matice, závitovky, filament, tyče, stolek, řemeny, kabeláž, to všechno je lokální, nedovezené a nepřeznačkované. Pokud má někdo potřebu ušetřit 2 koruny a nevadí dva měsíce čekat až mu přijde čínský šmejd, který navíc nelze vyreklamovat a nemá žádnou podporu výrobce, je to jeho věc. Je také na zvážení každého jestli je lepší šetřit halíře, nebo víc vydělávat. Zvlášť když se jedná o zařízení, která mohou ohrožovat zdraví i majetek.

Čest.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod tomast » 16.02.2019 08:06

Můžeš dát odkaz na nákup nějakého běžného napájecího zdroje pro tiskárnu, který nepoužívá díly nebo součástky z Číny?
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod medapeta » 16.02.2019 08:44

Můžeš mi dát odkaz na čínský zdroj s EU bezpečnostní certifikací a reálnou zárukou 5 let ?

Osobně používám po mnoha neblahých zkušenostech s levnými čínskými šmejdy HWS600-24

https://www.us.tdk-lambda.com/lp/produc ... series.htm
https://us.tdk-lambda.com/ftp/specs/hws1500.pdf

Rozebírat to jen proto, abych někomu dal důkaz své neomylnosti rozhodně nebudu. Kup si na co máš peníze, nervy, žaludek, čas...
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod tomast » 16.02.2019 09:47

Hezké, ale za cenu přes 10 tisíc už naprosto mimo můj cenový zájem.
V takovýhle cenách by už 3D tiskárna pro mě nebyla domácí hračka jako teď, ale docela nákladný stroj, který si na sebe musí vydělávat (což je třeba i Průša).
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod rambo » 16.02.2019 13:07

Ten TDK-Lambda HWS600-24 se da za prijatelny peniz koupit na bazosi, sam jsem tam koupil 2...
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod medapeta » 16.02.2019 17:47

Přesně tak.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Čína - nečína - přesunuto z Creality CR-10s PRO

Příspěvekod Pepe_Lopez » 20.02.2019 07:54

medapeta? Stáváš se dobroserem?
Ohledně zdrojů - pokud chci kvalitu a nevadí mi hluk, používám zdroje ze serverů, ty jsou stavěné na 24/7. Pokud chci 24V, upravím si dva do páru - jen to již není pro každého. A je to za babku nebo i zdarma.

Jinak na svém Rebelu mám motory Microcon, české kalené tyče, ale čínská ložiska, čínský zdroj, čínskou Megu, ale poctivým převodníkem, čínskej ramps (pravda vyměnil jsem svorkovnice, FET a vyřadil pojistky), čínské drivery a jede 3 roky bez závady. Ani ty ložiska jsem ještě neměnil.
Opravdu není čína jako čína.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Další

Zpět na Co se nikam jednoznačně nehodí :)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků