Podrobné složení PLA drátů

Podrobné složení PLA drátů

Příspěvekod zemciko » 13.02.2016 20:16

Přísady v PLA

Nemluvím teď o barvivu. Bavím se o přidaném dalším plastu. Na trhu je spousta různých PLA od různých dodavatelů a prakticky nikdy jsem nenarazil na to, že by někdo uvedl přesné složení.

Zaujalo mne například tvrzení, že do některých PLA přidávají výrobci PHA (neznámo kolik), což mimo jiné má způsobovat možnost naleptání v acetonu...

Má někdo lepší přehled o konkrétním složení ať již transparentního či matného "PLA" od jednotlivých výrobců?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Podrobné složení PLA drátů

Příspěvekod Rebel » 13.02.2016 22:39

Ono slozeni filamentu bude prave know how vyrobcu, takze dost pochybuji, ze se nekde toulaji verejne tyto informace. A pokud ano, dost bych pochyboval o jejich 100% pravdivosti.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Podrobné složení PLA drátů

Příspěvekod zemciko » 14.02.2016 13:54

Měl jsem za to že výrobci drátu materiál běžně nemíchají využívají granule od některého z dodavatelů. Maz do toho přidají barvivo (toho je relativně málo) případně u speciálních verzí drátů i nějaké plnivo.

V nejhorším by mělo jít vzít vzorky a provést "spektrální" analýzu, ale to je sice teoreticky můžu, ale stojí to peníze )a to i na fakultě), nebo na to musím mít "projekt" ze kterého to zafinancuju..
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0


Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků