DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod tynian » 09.02.2016 10:09

To vážně někomu přijde zajímavé koupit ručně namotanou kilovku filamentu neznámého původu za 300, když nová značková, se zárukou a přesně strojově navinutá se dá pořídit za 350? Co hůř, někomu stojí za to ten čas a práce na rozmotání, aby ušetřil stopade na kile? Divím se, ale gratuluji k zaplnění mezery na trhu :-)
  • 0

tynian
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30.06.2015 22:24
Reputation: 0

Re: Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod AndroidCZ » 09.02.2016 10:42

tynian píše:To vážně někomu přijde zajímavé koupit ručně namotanou kilovku filamentu neznámého původu za 300, když nová značková, se zárukou a přesně strojově navinutá se dá pořídit za 350? Co hůř, někomu stojí za to ten čas a práce na rozmotání, aby ušetřil stopade na kile? Divím se, ale gratuluji k zaplnění mezery na trhu :-)

Kde se dá zmiňovaná špulka PLA "značková, se zárukou a přesně strojově navinutá" dá pořídit za 350 Kč? Budu rád za kontakt, já obvykle vidím cenu za dobrý PLA min. 500 Kč a často plus poštovné...
Jinak k otázce – ano, myslím že to některým lidem (třeba mně) přijde zajímavé. On ten matroš neznámý původ nemá, tisknout se z něj dá bez problémů a mám jej doručený až pod nos v množství, které mi vyhovuje (ne vždy potřebuju od všeho kilo). V čem je teda problém? Něco rozmotám, něco si nechám rozmotat. A divím se tomu trošku jízlivému tónu – vždyť tohle je docela reprap-přístup ne :wink: ? Je to materiál který by se jinak vyhodil a mi třebas přijde fajn použít k tisku i odpad, když je funčkní. Jako taky si běžně kupuju "normální" špulky, ale na tisk ptákovin atd. je to zcela v pohodě. Rozdíl jsem nezaznamenal.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod Supiluliumas » 09.02.2016 12:33

Taky chci odkaz na místo kde mají origo špulku za 350.
  • 0

Supiluliumas
 
Příspěvky: 97
Registrován: 07.03.2015 00:03
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod nomi » 09.02.2016 15:50

tynian píše:To vážně někomu přijde zajímavé koupit ručně namotanou kilovku filamentu neznámého původu za 300, když nová značková, se zárukou a přesně strojově navinutá se dá pořídit za 350? Co hůř, někomu stojí za to ten čas a práce na rozmotání, aby ušetřil stopade na kile? Divím se, ale gratuluji k zaplnění mezery na trhu :-)



Dej odkaz kde za 350kč
  • 0

nomi
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.07.2015 13:41
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod grim.sk » 09.02.2016 17:16

Tiež nechápem. S Ajna sme dohodnutí, namieša mi po pár kilo dúhových chuchvalcov takých farieb, že si ani neviem predstaviť...akože kupovať si po 750 gramov z každej farby, tak to by som musel mať doma sklad fillamentov...a na také protypy a hovadiny postačí aj druhá akosť. Jediná škoda je, že na to treba tak dlho čakať, ale šak čo už, keď je taký dopyt po tom. :wink:
  • 0

grim.sk
 
Příspěvky: 61
Registrován: 05.12.2014 11:04
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod Pepe_Lopez » 09.02.2016 20:08

Přidám se. Chci odkaz na kilovou špulku 1,75mm filamentu za 350Kč.
Běžně kupuju 3D factory za 635,-, nebo jsem teď bral z JRC za 599,- ABS-T.

A kde jsi přišel na cenu 300,- za chuchvalec?
Kód: Vybrat vše
Materiál ABS i PLA
Rozměr 3mm i 1,75mm
v chuchvalci je několik filamentů různých délek cca 1-150m
Cena za 1kg chuchvalece je 121,-Kč
Cena za rozmotaný materiál (i filament o váze 1kg) je 300Kč/kg
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod AndroidCZ » 09.02.2016 22:09

Hele nechme toho, myslím že ten "tymian" si chtěl jen tak kopnout... Fascinujou mně lidi, co mají čas a chuť vyvolávat flame a obírat ostatní o čas :-/
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod Rebel » 10.02.2016 08:45

No, nechci se nikoho zastavat a nicpomlouvat, ale jen muj subjektivni nazor

....... nevim co je to pojem "originalni" filament, ale pokud je mysleno jakysi znackovy, tedy aspon s nejakym nazvem ci jeste lepe znamym/dohledatelnym vyrobcem s prislusnymi certifikacemi a garancemi, tak se filament za VO ceny da v kilovkach poridit i v CR v rozmezi cca 380-400,- . Takze verim tomu, ze treba polaci melou buh vi co za 350,- a i takove filamenty jsem mel. Takze je to spise o patrani a hledani, takovi vyrobci nemaji na 100% feed na srovnani cen na heurece atp.

Dalsi veci na kterou koukam, nebo kdyz cucham, tak filamenty ruzne smrdi. Pak se tu objevi diskuze o nejake analyze buh vi jakeho filamentu a jeho skodlivosti filamentu. Budiz, urcite to neco do sebe ma, moc to treba neresim, ale kdyz treba nevim, kdo filament "mele" a jeste navic smrdi, tak jeho pouziti a nakupy mimalizuji a snazim se jej nepouzivat. Je to pro me voditkem . Netvrdim ze "chchvalce smrdi", nemel jsem je a mit asi ani nebudu.

O narocnosti rozmotavani a namotavani ani nemluvim, to se nemuze casove vyplatit, jedine tedy v pripade, kdy bych potrebval zamestnata rodinu atp.

Tedy kdyz pominu aspekt, ze si tedy potrebuji vybrat konkretni barvu, nechci cekat, ci rozmotavat a potrebuji tisknout dlouho, opakovatelne a spolehlive z jedne narvy, tak tu mam:

1kg filamentu s neurcitou barvou dle nejakeho vzorniku od neznameho vyrobce s neznamym slozenim a ne uplne jasnou dodaci lhutou, ale za vyhodnych a na prvni pohled bezkonkurencnich 300,- ......... tak za sebe bych dotoho tedy nesel.

Ale berte to jen jako muj nazor, uz si prestavam tak trochu asi hrat a koukat na tiskarnu jako na TV a na filament jako na zakusek :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod AndroidCZ » 10.02.2016 09:52

Nojo Dane, jenže já třebas nejsem velkoobchod a VO cena za filament mi je k ničemu. A prostě zatím sem nikdo nedal odkaz na onen značkový filament za 350 Kč, přitom se tím pořád argumentuje :-) Hledal jsem a zatím nenašel.
Pak je druhý fakt, to co prodává Ajna není neznámého původu, ale nejsem si jistý že bych to mohl zrovna já prozradit, když jsem to z něj samotného docela musel páčit. Každopádně původ mně hodně zajímal a tak jsem si ho i zjistil.

Každopádně je zjevné že tento zdroj filamentů je cosi jako alternativa, těžko z toho bude někdo tisknout jako z primárního materiálu, pokud nepoužívá tiskárnu jen sporadicky. Uvedu příklad na co jsem takový filament použil já – tisknu jakýsi model, který je složený z hodně částí a používá zhruba 5 barevných odstínů, přitom většina z nich se použije na malý počet dílků. Pokud bych měl jít klasickou cestou, tak si musím koupit 5 kilových špulek vhodných barev, ze kterých odeberu pár desítek gramů a pak si je dám do skříně. Mám doma už dost uskladněného materiálu, na který jsem už třeba půl roku ani nesáhnul, takže mi maximálně vyhovuje, že si můžu koupit třeba 200 g určité barvy, když je navíc za nepatrnou cenu. A barvy vidím při předání na vlastní oči a vyhovujou mému vkusu mnohem více než kupříkladu Mladeč, u které mi přijde že na fotkách vypadá jinak než v reálu. Rozmotávání chuchvalců bych tolik nedémonizoval, protože to je volba každého zda chce/nechce a u menšího množství je to za chvilku. Rozmotávat kilo je peklo a nedělám to.

Já myslím že si každý sám udělá názor zda mu to za to stojí nebo ne, vlastně nevím proč o tom tady plkáme :-) A chápu že Rebel se na to dívá i svýma očima tj. jako prodejce filamentů který to vnímá jako konkurenci a těžko takovu aktivitu "pochválí". Ale nebál bych se toho, třebas já budu pořád nakupovat i na obchod.rebelove.org, pokud budu chtít mít kilovku zaručené 1. jakosti, což taky běžně potřebuju.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod Rebel » 10.02.2016 10:32

Treosku to jeste prevratim a zestrucnim, ty slohy me nebavej :D

1. Anja pro me neni konkurence, muj eshop je pouze nutne zlo, ktere vzniklo na zaklade pozadavku reprapistu, kteri se na zacatku snazili stavet a shanet dily na zverejnenou RII a po sleze i filament. Neni to muj zdroj obzivy, zadnou propagandu tomu bedelam a az nebude nikdo nic chtit, tak to zavru a budu mit spoustu volnyho casu a svatej klid.

2. jednoznacne se bavim o motani 1kg materialu. Na druhou stranu se daji ale i poridit libovolne dlouhe/tezke vzorky u nekterych prodejcu, takze z meho pohledu nez bych resil chuchvalcovani, tak to proste koupim namotany, asi jsem linej :D Cena asi nebude uplne tak vyhodna, ale to je zase dalsi polemika. Pokud se ti tedy nehromadej nacnuty kilovky, tak se ti hromadej kousky, ktery bud vyhodis, nebo trpelive protisknes na nejaky kraviny. A nedej boze, ze ti to na to barevny cosi neda. Ale to je skutecne plkani. Ne kazdy ma samozrejme cas a chut neco motat a zkouset :D A poud tedy pouzivam tiskarnu sporadicky, tak bych treba i rad neco vytiskl a ne experimentoval s ruznymi materialy. Jde samozrejme i o to, zda to sporadicky znamena, ze to neumim a nemam na to nervy se to ucit, tak jednou za cas proste roztavim kus plastu a nebo to umim, svych 100kg mam vytisteno a tisknu jednou za cas, kdyz je to opravdu potreba, nebo si chci hrat s chuchvalcema - opet muj nazor.

3. Zda se mi ten zdroj filamentu docela dulezity. Vetsinu vyrobcu v CR znam a i v prilehlych zemich kontakty jsou, takze by bylo asi uplne banalni zjistit od kud to je, ale pokud bych ty chuchvalce chtel koupit, tak bych chtel na 100% vedet od koho to je a to neberu z pohledu sebe jako prodejce. Pokud by mi to dodavatel nerekl, tak bych to od nej nekoupil. Chapu, ze by se mohlo najednou stat, ze tu bude dalsi chuchvalcar a prijde s lepsi cenou atp, ale na druhou stranu o tom to je a je to dobre. Mimo jine, tak pokud jste si nevsimli, tak jediny, kdo si konkuruje, tak jste vseobecne sami mezi sebou v nabidkach tistenych dilu atp, tak me do toho netahejte, ja mam dily drahy a to schvalne, aby je nido nechtel a nemusel jsem je tisknout :D

Zestrucnenit se to nepovedlo a uz v tom nechci pokracovat :D Pokud si nekdo chce tematicky pokecat, prijedte nekdy na pivo. Psany text je nejhorsi co muze byt, tedy nepochopeni, ci ne uplne spravne pochopeni myslenky pisatele ctenarem a navic se neda proste napsat vse, na to nemam silu :D

Takze zaverem, tisknete si z ceho chcete, me osobne je to uplne jedno, neberte me jako prodejce bojujiciho proti konkurenci, pouze jsem chtel napsat svuj nazor.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod AndroidCZ » 10.02.2016 10:45

Jasný, my rozumět – a téma je to fakt na pivo, textově to nemá smysl. Akortát teda do HK (ne Hong Kong :D ) to mám z Brna krapet z ruky, třeba se jednou poštěstí..
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod Rebel » 10.02.2016 11:09

Jj, je to trochu z ruky. Jedine udelat nejakou vetsi akci :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod mochr » 10.02.2016 11:24

na facebooku se k tomu da najit diskuze, i odkud to pochazi.
pokud potrebuju par metru urcite barvy , nevidim v tom zadny problem, cena vice nez slusna a kvalita by mela byt OK, podle toho co pise na fb.
rozmotavani - par metru neni problem, ale cely kilo premotavat by se me fakt nechtelo :D
  • 0

mochr
 
Příspěvky: 225
Images: 2
Registrován: 18.09.2014 08:09
Bydliště: Blansko
Reputation: 0

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod Rebel » 10.02.2016 11:47

Pak je pro mě třeba více než podezřelé, proč není zdroj uveden v inzerátu. Ale to je zase můj hloupý subjektivní názor.

Odesláno z mého Lenovo K920 pomocí Tapatalk
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: DISKUZE Prodám filamenty PLA, ABS, 3mm a 1,75mm levně

Příspěvekod tynian » 10.02.2016 13:12

To jsem nečekal, co má trošku humorně míněná poznámka spustí za lavinu...

Abychom se špatně nepochopili - nevadí mi to, nemám s tím problém, jen mě překvapil ten zájem.

Souhlasím s Rebelem, pokud neznám původ filamentu, tak z toho netisku. Proto mi ta informace přijde poměrně důležitá. Také nevím, proč ten filament skončil v chuchvalcích a takhle se likviduje - je to nepovedená šarže se špatnými vlastnostmi? Kolísá výrazně průměr? Není stálá barva? Má bublinky, atd.? Nebo se jen nepovedlo namotání (což mi přijde jako nejméně pravděpodobné, motat něco strojově na cívku není raketová věda a troufám si tvrdit, že to je v dnešní době celkem slušně zvládnuté). Tedy bych rád věděl důvod, proč výrobce filament neprodá a raději se ho zbavuje tímto způsobem (předpokládám, že nákupka bude na úrovni 500 kč/metrák).

Takže je to na každém, jestli chce riskovat a podobný filament pořídit, anebo ne a připlatí si za výhody, které jsem zmínil výše.

A co se týče odkazu na filament za 350 - ten vám samozřejmě nedám. Protože pokud u vás nákup začíná i končí zmáčknutím tlačítka "koupit" v eshopu, tak ho nedostanete. Ale stačí se poptat některého výrobce, jakou dá slevu při odběru třeba 10 kg filamentu a třeba se budete divit... :-)

Jinak PLA i ABS za 399 je třeba zde, což se mnou uvedené ceně dost blíží :-)
http://ppm3d.cz/cs/

Takže mír a místo hádek pojďme raději tisknout :-)
  • 0

tynian
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30.06.2015 22:24
Reputation: 0

Další

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků