TPE Tisk

Re: TPE Tisk

Příspěvekod Pezantros » 23.12.2016 00:51

Honza píše:tisk na PP pruhlednou kancelarskou pasku

Tisíceré díky! Už jsem z toho TPE32 byl zoufalej. Na Buildtaku ani na zelené PET pásce mi to nedrželo. Zkoušel jsem teplotu HB VYP, 40°C, 60°C a 75°C a vždy jsem vytiskl max 2mm na výšku a oddělilo se to od podložky. Na obyčejné izolepě to ale drží jak helvétská víra. Pravda, je jen na jedno použití, protože to pro změnu zase nejde sundat :-).
Jinak taky se mi stalo dvakrát, že se filament dostal mezi zubatici a pojezd extruderu (podvlékl se). Mám pojezd extrudéru V30. Pak jsem si ale všiml, že jak je ten filament všelijak namotaný na cívce, tak se to stalo vždy, když byl sevřený mezi závitama. Místo úpravy pojezdu jsem to vyřešil tak, že za tisku zajišťuju, aby filament před extruderem byl vždy volně, tzn. odmotávám ho z cívky ručně. Myslím si, že to bylo tím, že jak byl na cívce filament sevřený a extruder ho tahal, tak se trošku natáhnul, zubatice se do něj víc zakousla a vtáhla ho mezi zubatici a pojezd. Ať už je to jak chce, zafungovalo to a konečně se mi podařilo úspěšně vytisknout pneumatiku na formuli. Tak třeba to někomu pomůže.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: TPE Tisk

Příspěvekod markosaurus » 14.05.2018 20:12

Diky za tip. Zrovna s tim laboruju
  • 0

markosaurus
 
Příspěvky: 12
Registrován: 22.01.2018 18:01
Reputation: 0

Re: TPE Tisk

Příspěvekod miji » 27.09.2019 07:19

Taky jsem si s tím užil, ale musím se podělit, protože ten matroš za to stojí. Mám TPE88 tuším od Gembird, vypadá to celkem věrně jako černá guma. Nechtělo to zaboha držet na ničem co jsem normálně používal. Sklo s tyčinkovým lepidlem, PEI, malířská maskovací páska. Ale nakonec normální hnědá kancelářská páska na skle a DRŽÍ TO ZCELA FANTASTICKY. Dokonce to jde při troše šikovnosti (ale asi podmíněno malou styčnou plochou) z toho sundat bez poškození pásky. Tiskárna Rebel2 od Zahradníka, tryska 0,5. Pro spolehlivý tisk jsem musel hodně snížit rychlost (na 50% běžného PLA tisku), snížit přítlak extruderu, teplotu na doporučené horní hranici (230°C). Hotend mám s teflonovou vložkou, vřele doporučuji, celokov mi často ucpávalo PLA, teď je pokoj.

NEodstraňoval jsem (oproti doporučením na Netu) retrakci a možná i proto mi TPE prakticky nedělá struny.

Jinak to TPE pěkně smrdí, víc než ABS. Výtisky jsou pevné a hezké, vrstvy navzájem skvěle drží. Převisy tiskne rozumně, s mosty má docela potíž, ale malé vzdálenosti nakonec nějak překoná, možná i protože jsem NEuposlechl doporučení a nechal jsem zapnutý ofuk.
  • 0

miji
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10.12.2015 02:01
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron