Toxické plasty

Toxické plasty

Příspěvekod mcparyk » 23.01.2016 15:12

Dobrý den,
Je možné někde zjistit jestli je abs od fillamentum toxické při kontaktu s vodou? Vytiskl jsem totiž kelímky a váhám o jejich použití.
  • 0

mcparyk
 
Příspěvky: 163
Registrován: 25.04.2015 13:49
Bydliště: Vrchlabí
Reputation: 0

Re: Toxické plasty

Příspěvekod Rebel » 23.01.2016 15:47

Filament Fillamentum ma sice zdravotni certifikace dle patricnych norem, ovsem v puvodnim stavu a negarantuje a ani snad technicky nemuze garantovat zmeny po dalsim tepelnem zpracovani.
Ono za doporucenych teplot zpracovani ten filament urcite zavadny neni, ale zasadni problem spociva v bakteriich, ktere se ukladaji a ziji v poreznim povrchu vytisku a neda se to v podstate umyt.
Je to hodne strucne a zjednodusene receno.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Toxické plasty

Příspěvekod zemciko » 23.01.2016 17:06

No našel jsem i nějakou tu studii tvrdící, že tištěné plasty byly toxické. Konkrétně někde v USA si tiskli díly do laboratoře kdy testovaly embria danií pruhovaných a s těmi tištěnými díly jim velká část uhynula či zdegenerovala. Mají tam zmíněné ABS a jako technologie FDM a SLS. Přičemž u SLS měla být ta toxicita výraně vyšší. Ale přijde mi docela vtipné, že když ty nástroje vystavili UV záření tak se toxicita výrazně snížila. Stáhnul bych celý článek ale je to placené... Obecně správně zpracované ABS toxické není. I když já bych na nádobí raději použil PLA které se k tomu normálně používá...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0


Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků