Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod nasranek » 07.12.2018 17:26

Skusil jsem nákup na https://hobbyking.com/
Koupil jsem tam 4.5 Kg PLA za 55$ 2x1Kg + 5x0.5kg poštovné zdarma (při nákupu nad 50$)
zatím jsem skoušel jen zeleně svítící a jsem spokojen - cca 280-300 Kč za 1 Kg.

Dodací lhůta cca 5 dní - GLS (musíte ,ale zadat EU sklad jinak by se mohlo stát že to dojde s mimo EU a pak hrozí DPH/CLO).
  • 0

nasranek
 
Příspěvky: 268
Images: 0
Registrován: 06.03.2017 01:16
Bydliště: Orlová 4
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod tomast » 08.12.2018 10:47

Já u nich letos ve slevách nechal už 130 USD :-)
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod poutnik » 08.12.2018 11:06

Přesně, taky jsem u nich takto "ušetřil" cca 140$. Ale třeba černý ABS eSun mi přijde pohodový na tisknutí a vizuálně naprosto vynikající. Nebo oranžový PLA, ten mne stál 230Kč/kg, za tu cenu jsem ho vzal na blbinky a zkoušení. Je sice úplně jinak oranžový než PET od Mladče (ten beru jako etalon), ale dobrý... A zkusil jsem vzít věci, které bych jinak nebral, třeba flexibilní HobbyKing. Nebo krabici eSun hliníku, necelé 400Kč/kg. Za normální cenu bych musel mít opravdu jasný a přesvědčivý důvod to kupovat... Myslím, že se celkem vyplatí HK sledovat a jejich akce využívat.

Jiří
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod zemciko » 08.12.2018 11:39

Možná by bylo faj sesumírovat které přesně plasty z toho hobbykingu jsou už vyzkoušené a hlavně které měly problém.
Zajímalo by mně proč je srovna PETG výrazně dražší nez PLA které bylo známé tím, že jeho výroba je energeticky náročná a tak i když je tento plast známý už velmi dlouho tak ve větší míře se začal vyrábět až později díky "ekologičnosti".
Přecijen Už se mi kdysi taky stalo, že jsem koupil 5kg černého PLA které pak nešlo skoro tisknout protože průměr byl o 15% větší a "barva" ucpávala trysku.
Mimochodem z toho EU skladu jak dlouho to jde k nám do ČR?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod poutnik » 08.12.2018 14:21

Tak z EU skladu trvá obvykle expedice tak 2 dny, vlastní dodání z Holandska do ČR je cestou GLS do tří dnů. Třeba naposledy, objednáno ve čtvrtek, ve čtvrtek +7d doma. Předtím objednáno v neděli pozdě večer, ve čtvrtek +4d doma.

Většinou se snažím brát jen eSun, který je naprosto bezproblémový. Jen třeba ABS bylo dřív někdy víc cítit, ale to poslední, černé nebo modré ABS je naprosto v pohodě.

Problémy jsem občas měl s přímo značkou HobbyKing - jejich PLA "Metallic Gold" (barva, nikoliv příměs kovu) bylo tragické, to mi skoro nešlo tisknout. Ale HobbyKing flexi je pohoda, to je naopak super materiál. Z mých zkušeností (a to jsem teďka prošel zpětně snad všechny objednávky a sám sebe jsem překvapil kolik už jsem toho od nich vyzkoušel):

+ eSun - zatím jsem nenarazil na problém, vyzkoušeno ABS, PLA, PETG.
+ HobbyKing - dobrá zkušenost s kovovými materiály (Copper, Brass), vynikající Flexi. Normálka různé PLA, např. fluorescenční a barvu měnící ("color changing Green-Yellow"), PA nylon, ABS, PETG.

- opravdu negativní vlastně jen s jediným HobbyKing PLA "Metallic Gold"

Přesto ale sázím spíše na eSun.

Jiří

Edit: teď tam mám ještě nově na vyzkoušení "Glassbend" a to EAL hliníkové, to jsem ještě ani nevyzkoušel. POM jsem zkusil vytisknout žabičku a prolezla, musím ještě odladit teplotu podložky/tisku.
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod tomast » 25.12.2018 21:55

Tiskl jsem dnes něco z eSun PLA oranžového filamentu a ten materiál je nějaký zvláštní.
Normálně PLA tisknu mezi 195-205°C, při 210°C začíná už tahat struny.
Tohle jsem zkusil na 200°C - tisk byl na složitějších místech s více retrakcemi nepovedený, chyběl materiál.
Teď totéž tisknu na 230°C a jede to OK, bez strunovatění, bez chybějícího materálu.
Navíc, na rozdíl od PLA třeba od Gembirdu, je struna na pohled matná - jak ABS nebo HIPS.
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod smejch » 01.04.2022 14:16

Oživím téma - asi dva roky zpátky se ke mně dostala nabídka od firmy Worcam, která si nechala dělat filament někde v německu. Ceny velice příznivé (kolem 320 za kilo), takže jsem nabral něco na zkoušku, přišlo to i se vzorníkem barev, a spokojen jsem pak vzal dalších cca 30 kilo PLA, PET a trochu ASA (majitel tvrdil, že bude dělat e-shop a tak celkově měl velké plány). Materiál mi vystačil doteď, akorát jsem od nich přes covid nic neslyšel (při těch cenách mi to přišlo podivné), tak jsem nějak předpokládal, že to zařízli. Ale světe div se, e-shop už funguje, ač dost nenápadně :-D
Materiál (tehdy tedy měli jen PLA, PET a rozjížděli ASA, zbytek nemůžu hodnotit) je OK, PLA mi příjde "měkčí" než třeba od Devil designu, ale tiskne se slušně, v těch 30 kilech jsem neměl jediný problém. Kdybych měl najít mínusy, tak paleta barevných odstínů je trochu zvláštní - evokují ve mně 90. léta, a návin na cívce není uplně tipťop, ale za tu cenu na blbinky a s dopravou jen po česku spokojenost.
https://shop.worcam.cz/filamenty/
  • 0

smejch
 
Příspěvky: 66
Registrován: 20.02.2017 17:12
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků