Tipy na levný PLA filament?

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod fdd1222 » 27.05.2018 20:02

Ja pred chvili objednal par civek gembird PLA za cca 320,- s DPH, tak uvidime. Mam to na jednorazove dekorace, snad bude pouzitelny. Nic levnejsiho jsem nenasel.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod medapeta » 27.05.2018 20:34

fdd1222 píše:Uz jim prosimte dej pokoj. Pokazde jak si nekdo koupi neco z ciny, zacnes tu trolit s podporou, zarukou, danovymi doklady a nevim cim jeste. Ze te to porad bavi...


Jasně, ale tohle je trochu jiný případ a nejde až tak o čínu. Vletět na forum jen za účelem snadného zisku informací, to se mi nelíbí. Myslím že by to mělo být spíš ve stylu nejdříve čtu, hledám a pak vznesu případný dotaz. V poslední době se tu podobných lidí vyrojily mraky. Rebela nestaví, komunitě nepomáhají a jen by brali. Nevím proč by se to mělo usnadňovat lidem kteří nemají pro tohle forum a reprap komunitu obecně žádný přínos. Tím že si kupují laciné čínské šmejdy celý RepRap jen posílají do kopru.

Ať si každý kupuje kde chce a co chce, ale podporu by měl hledat především u dodavatelů toho co si koupil. Pokud ji dotyčný číňan neposkytuje, je to problém dotyčného že jde touhle rádoby snadnou cestou. Pokud jsme RepRap komunita, měli bychom podporovat primárně lidi, kteří si tiskárny podle myšlenky RepRapu staví. Čiňan ať si podporuje svůj business sám.

A neštvěte mě s trollením, na tu jsou tu lepší experti.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod tomast » 27.05.2018 20:49

Původní dotaz autora byl na typu tiskárny vcelku nezávislý - ptal se zda je struna od Gembirdu pro začátečníka na zkoušení tisku použitelná, nebo zda by si raději má připlatit za nějakou dražší značku.
A otázka, zda je Mladeč opravdu pro tisk lepší než Gembird opravdu není otázka pro Číňana. :-)
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod medapeta » 27.05.2018 21:59

Opravdu ?

"...za týden mi dovezou novou 3D tiskárnu (Creality CR-10S). Jsem úplný začátečník a chtěl bych vědět jaký filament PLA filament bych měl používat."


Pokud by to bylo ve stylu: "právě jsem dostavěl na základě informací z tohoto fora, kam jsem se před půl rokem registroval, tiskárnu Rebel II a rád bych věděl jaký PLA filament do ní používat", nemám s nasměrováním na konkrétní vlákno týkající se filamentu nejmenší problém.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod fdd1222 » 27.05.2018 22:24

Myslim ze kdyby tazatel vedel ze to vadi, typ tiskarny by vubec neuvadel. Ale vzhledem k tomu ze tohle tady vadi jenom tobe, je to celkem jedno :-)

Ja jsem taky navrhnul a postavil tiskarnu ktera nema s rebelem vubec nic spolecneho, puvodne jsem tady chtel prispet ruznymi vylepsenimi a resenimi problemu se kterymi se tu lidi potykaji, ale kecy typu ze to neni rebel, ze to nebude fungovat, ze to je zbytecne, slozite, offtopic apod. mne otravily natolik, ze jsem se na vyrobu dokumentace vykaslal. A toto neni rozhodne jen muj nazor.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod medapeta » 28.05.2018 06:41

Pokud je to tiskárna s otevřeným a zveřejněným kódem, respektive s publikovanými a replikovatelnými díly, nemůže mít asi nikdo nic proti jakékoli debatě. Bylo by fajn trochu se snažit chápat souvislosti kolem. Co mě vadí, nebo nevadí není důležité. Můj názor však zůstává konstantní v tom že podporou čínských šmejdů si podřezáváme vétev pod dalším rozvojem.

Mimochodem kdysi tu bylo načaté téma změny způsobu registrace na forum a bylo by fajn ho znovu otevřít.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod Africsnail » 28.05.2018 17:37

medapeta píše:
fdd1222 píše:Uz jim prosimte dej pokoj. Pokazde jak si nekdo koupi neco z ciny, zacnes tu trolit s podporou, zarukou, danovymi doklady a nevim cim jeste. Ze te to porad bavi...


Jasně, ale tohle je trochu jiný případ a nejde až tak o čínu. Vletět na forum jen za účelem snadného zisku informací, to se mi nelíbí. Myslím že by to mělo být spíš ve stylu nejdříve čtu, hledám a pak vznesu případný dotaz. V poslední době se tu podobných lidí vyrojily mraky. Rebela nestaví, komunitě nepomáhají a jen by brali. Nevím proč by se to mělo usnadňovat lidem kteří nemají pro tohle forum a reprap komunitu obecně žádný přínos. Tím že si kupují laciné čínské šmejdy celý RepRap jen posílají do kopru.

Ať si každý kupuje kde chce a co chce, ale podporu by měl hledat především u dodavatelů toho co si koupil. Pokud ji dotyčný číňan neposkytuje, je to problém dotyčného že jde touhle rádoby snadnou cestou. Pokud jsme RepRap komunita, měli bychom podporovat primárně lidi, kteří si tiskárny podle myšlenky RepRapu staví. Čiňan ať si podporuje svůj business sám.

A neštvěte mě s trollením, na tu jsou tu lepší experti.





No já jsem to hledal. Tohle fórum na hledání není dostatečně přehledné a jinde jsem to nenašel
  • 0

Africsnail
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27.05.2018 09:23
Reputation: 0

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod Africsnail » 28.05.2018 17:39

fdd1222 píše:Myslim ze kdyby tazatel vedel ze to vadi, typ tiskarny by vubec neuvadel. Ale vzhledem k tomu ze tohle tady vadi jenom tobe, je to celkem jedno :-)

Ja jsem taky navrhnul a postavil tiskarnu ktera nema s rebelem vubec nic spolecneho, puvodne jsem tady chtel prispet ruznymi vylepsenimi a resenimi problemu se kterymi se tu lidi potykaji, ale kecy typu ze to neni rebel, ze to nebude fungovat, ze to je zbytecne, slozite, offtopic apod. mne otravily natolik, ze jsem se na vyrobu dokumentace vykaslal. A toto neni rozhodne jen muj nazor.


Nebyl jsem si jistý jestli ji mám uvádět, ale příště už neuvádím :)
  • 0

Africsnail
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27.05.2018 09:23
Reputation: 0

Re: Tipy na levný PLA filament?

Příspěvekod zemciko » 28.05.2018 17:44

No ale třeba typ trysky/HE se uvádět vyplatí... :0)
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron