Stránka 1 z 1

Flex materiál a lepící páska.

PříspěvekNapsal: 15.05.2018 08:08
od sparkiCz
Zdravím,

právě experimentuji s FLEX filamentem (TPE88). Samozřejmě jsem ze začátku řešil přilnavost spodní vrstvy k podložce, ale tu jsem vyřešil průhlednou lepící páskou a tisknuté objekty teď drží jak přibité.
Teď řeším odstranění lepící pásky, která je ze spodní části k objektu přitavená a nelze ji odlepit. Celá spodní strana je tudíž lepkavá a místa, která mají být prázdná jsou pokryta páskou. Samozřejmě izolepu mohu na různých místech proděravět a kolem objektu odtrhnout. To jde však u některých objektů obtížně a pásku se mi nedaří v určitých místech zcela odstranit.
Nemáte někdo nějakou radu, jak se lepící pásky ze spodní vrstvy zbavit, nebo ještě lépe, jak tisknout bez ni, aniž by se tisknuvší objekt odlepil?

Dík za tipy,
mějte se smějte se. :-)

Re: Flex materiál a lepící páska.

PříspěvekNapsal: 15.05.2018 09:28
od Klaudius
Čistič INTERFLON EM30+, vyskúšané. Odstráni zbytky lepidla, lepiacej pásky, plastu, pritom nepoškodí PEI na podložke. Je trochu drahý (sprej 400ml za cca 25,-€), , ale používam ho na čistenie podložky, mám ho skoro rok a ešte nie je prázdny.

Re: Flex materiál a lepící páska.

PříspěvekNapsal: 15.05.2018 10:14
od sparkiCz
Díky za odpověď, rád vyzkouším. I když kvůli té ceně trošku váhám, ale pokud nebude jiná možnost. Jinak ať hledám jak hledám, nemohu nikde najít eshop nebo prodejní místo, kde by se tento sprej dal sehnat. Maximálně jsem narazil na oficiální stránky Interflonu, ale nikde jsem nenašel možnost nákupu. Asi se tam musí zavolat a objednat po telefonu/mailu. Každopádně, ještě jednou dík za radu. ;-)

Re: Flex materiál a lepící páska.

PříspěvekNapsal: 15.05.2018 10:26
od crown
zkus tisknout flex na PET pasku nebo na kapton, to se ti do modelu takhle neprilepi. Jen budes muset mit natopeny bed.

Re: Flex materiál a lepící páska.

PříspěvekNapsal: 15.05.2018 15:18
od 50koruny
mne na kaptone držali len veľké a nízke objekty.napríklad pneumatiky priemeru cca 45mm sa mi z kaptonu odlepili postupne jedna po druhej a to dva krát po sebe.podložka bola vyhriata na 60°
veľké gumové "placky" sa mi na tom robili dobre, lebo to držalo a po vychladnutí to šlo veľmi lahko dole.
tak som skúsil lepiacu pásku na tie pneumatiky.prvý krát v poriadku a na druhý som šiel ešte trošku nižšie s tryskou (pre istotu) a už mi ostali kusy pásky na gumách.
takže tá páska tam nemusí nutne ostať, akurát treba zistiť ako veľmi má byť o ňu nalepená prvá vrstva.
ale nabudúce skúsim zase PET pásku a uvidím.

Re: Flex materiál a lepící páska.

PříspěvekNapsal: 17.05.2018 07:12
od sparkiCz
Tisknout na kapton odzkouším v příštím týdnu. S lepící páskou jsem experimentoval ještě tak, že jsem konečný výrobek ze spodní části lehce opálil nad plynovým vařičem. V určitých místech objektu se páska narolovala na sebe a šla snadno zeškrábrnout, aniž by narušila vrstvu pod ní. V jiných částech se mi objekt lehce pokřivil a lepící páska se k objektu připekla a vytvořila tak nerovný povrch - to bylo pravděpodobně způsobeno tím, že jsem toto místo vystavil dalšímu zahřívání. Takže možná bude stačit vychytat ten moment, jak dlouho mohu objektem nad ohněm "přejíždět", aby se páska stavila a dala se tak lehce od objektu odloupnout.
S tím, že by se první vrstva chytila jen na několika bodech si též zkusím vyhrát. Napadlo mě, že bych mohl k tisknutým objektům přidělat něco, jako kotvící body, které by se nacházely po obvodu objektu v určitých rozestupech. Ty jediné by přišli do kontaktu s páskou a po tisku by se jen odstřihli. To se mi zatím jeví jako nejlepší možnost tak jen doufám, že se objekt nebude odlepovat a kroutit na místech, kde se páska nebude nacházet.

Re: Flex materiál a lepící páska.

PříspěvekNapsal: 17.05.2018 08:57
od Juraj
Buildtak mi fungoval najlepsie.