Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Byl by zájem o 250g balení filamentu PM ?

ABS
14
12%
ABS-T
16
14%
PLA
23
20%
PETG
29
25%
Ostatní
35
30%
 
Celkem hlasů : 117

Re: Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Příspěvekod medapeta » 10.10.2016 09:37

Kvalita taková, aby když se řekne Mladeč tak místo vzpomínky na ucpané trysky a zvednuté rohy se člověku rozbušilo srdce radostí z hromady kvalitních výtisků. Cena reflektující lokálního regionálního výrobce = nižší než u materiálu z dovozu.

Největší reklamu každým svým příspěvkem dělám především tobě... ;-)
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Příspěvekod Rebel » 10.10.2016 12:26

Bohužel odlepené rohy nejsou kvalitou materiálu, ale jeho nesprávným použitím. Výtisky které jsem po sléze viděl, kdy jsem sám nad ABS z PM lámal hůl, mě z oněch prvotních dojmů že se jedná o naprosto nepoužitelný materiál vyvedli na 200%. Tedy z ABS PM se dají tisknout velice velké výtisky bez zvedajících se rohů, popraskání atd a s nesrovnatelně lepším povrchem, než u lesklých materiálů, ale je to primárně tiskem v temperovaném tiskovém prostoru. Ucpané trysky jsem měl z 99% vždy hlavně z čínských materiálů. Za posledních X let jsem snad ani ucpanou trysku nečistotou z filamentu nezaznamenal, spíše nečistotou z nového hotendu či trysky.

Z mého pohledu dnes považuji za kvalitu stálost průměru, stálost odstínu a přinejmenším aspoň nějakou tu garanci nezávadnosti materiálu a nikoli to, že z toho neumim tisknout. Z flexu také neumím tisknout, nemám pro to ani moc využití, ale nedovolím si proto tvrdit, že mi to nejde, že je to nekvalitní. Schválně si projdi příspěvky uživatele "Car", který zde má několik fotek "monstrózních" tisků z ABS PM a to nemá/neměl ani uzavřenou tiskárnu, pouze si pomohl udržením teploty prostoru jinak. Mohu ti garantovat, že se za posledních minimálně 3-4 roky receptura ABS PM nezměnila a filamentu distribuují poměrně hodně, což by se u nekvalitního produktu asi moc nedalo.

Mě reklamu dělat určitě nemusíš, fórum a eshop nevznikl proto, abych na tom zbohatl, to bych to musel pojmout úplně jinak a na to nemám čas, mám své práce která mě živí dost.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Příspěvekod kroxigor » 10.10.2016 13:03

Mimochodem pokud se nepletu tak např Průša tiskne díly na své tiskárny právě z ABS PM

A mám zkušenost že když koupím u PM špulku a třeba za půl roku další mají stejný odstín
což u číňanů rozhodně neplatí
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Příspěvekod medapeta » 10.10.2016 13:27

Určitě si každý vybere s čím se mu dobře pracuje. Dodavatelů i výrobců je naštěstí dost, takže se dá vybírat i podle sortimentu. Několik let stará receptura beze změny může být pro někoho výhodou a jiný raději sáhne po něčem co reflektuje aktuální trendy. S cenou je to podobné. Je to každého volba.
  • 0

Naposledy upravil medapeta dne 10.10.2016 15:10, celkově upraveno 1
Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Příspěvekod Rebel » 10.10.2016 14:10

Ano, souhlas, jen jsem tím chtěl říci, že ona "kvalita" má trochu jiné parametry, než zvedající rohy. Každopádně je to opět OT, proto prosím případnou diskuzi k dotazu v názvu tématu, ač si myslím že není o čem diskutovat, otázka je vcelku jednoduchá.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Příspěvekod kroxigor » 10.10.2016 19:12

No měli bysme prodiskutovat na jakejch by to mělo být cívkách - navrhuju růžový :lol:

Teď vážně podle mě by byly ideální cívky s "tlustým" středem jako má PM, ale s nižšíma bočnicema.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Byl by zájem o 250g balení filamentu Plasty Mladeč ?

Příspěvekod bv9 » 10.10.2016 20:22

Já bych ty 250g bral klidně i bez cívek, jenom jako návin. Cívka to jenom prodraží ;-)
  • 0

REBEL II HD od JRC, Repetier-host V1.0.6.
bv9
 
Příspěvky: 125
Registrován: 22.03.2016 17:48
Bydliště: Břeclav
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron