Mladeč PLA - trhání infillu

Re: Mladeč PLA - trhání infillu

Příspěvekod matousek35 » 28.09.2016 06:50

Bohužel se mi v Cuře nepodařilo najít nastavení na přidání materiálu pouze pro infill. Použil jsem tedy slic3r na stejný model, který jsme nechal defaultně nastavený na "0" materiálu na infill a už se netrhá. Rychlosti jsem nechal stejné jak ve Slic3ru, tak v Cuře, konkrétně 100mm/s.
Měním tedy otázku, jestli někdo neví, kde v Cuře nastavit přidání materiálu na infill.

Pro Rebela
rychlosti:
100mm/s perimetry a infill
80mm/s externí perimetry
40mm/s malé perimetry

teploty:
222°C HE
60°C HB

HotEnd:
čínská kopie E3D V6

Nefoukám, jelikož zatím nepřišel větrák k Průšově direct extruderu, takže se snažím tisknout prozatím větší objekty, aby stíhaly chladnout.



Díky
  • 0

matousek35
 
Příspěvky: 78
Registrován: 15.11.2013 12:46
Reputation: 0

Re: Mladeč PLA - trhání infillu

Příspěvekod Rebel » 28.09.2016 09:31

kroxigor píše:Podmínkou by ale bylo aby byl extruder precizne zkalibrovaný jinak si to musej honit %
Jo když je pro někoho celek 200% tak se to pak blbě honí v mm


Proto jsem psal, aby si zkalibroval extruder. Ono i tisk se zkalibrovanym extruderem je s nekterymi materialy dost "honeni", takze s nezkalibrovany je to "carovani a honeni na entou" :D Tedy vychazejme z toho, ze je potreba aspon nejak nakalibrovat exrtruder a nepovazovat 200% za 100%.

matousek35 >> Co se tyka "Cura", tak to neporadim, ale ta teplota HE se mi na to PLA zda docela hodne a i celkoce na to dost spechas. Snizil bych celkove rychlosti a teplotu HE.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Mladeč PLA - trhání infillu

Příspěvekod boraicho » 28.09.2016 16:48

dal jsem 100% a dava to 2x mene, hmm
a na 300% to vytlačilo 1mm stenu len jednym perimetrom. hm, to musim preštudovať...
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků