Zamotaná Mladeč

Zamotaná Mladeč

Příspěvekod kissman » 23.09.2016 19:58

Kdyby se me dostal dneska nekdo z PM pod ruku, taky by si asi nas rozhovor za ramecek nedal... dlouho si zase Mladec nekoupim :(

4 spulky nahodne vytahnute z krabice za sebou... uplne nove. No a bohuzel na nekolika mistech zamotane. Takze v podstate netisknutelne :( PLA 1,75. Nekdo podobna zkusenost?
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod medapeta » 23.09.2016 21:59

Ano, jeden z důvodů proč už Mladeč neberu.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod 50koruny » 24.09.2016 07:56

tiež mám práve teraz nahodenú zamotanú PLA Mladeč medenú.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Rebel » 24.09.2016 08:39

Co znamena to "na nekolika mistech zamotane" ? Me se to obcas take stane, ale spise u starsich nacnutych civek, kdy jsem nemel ten posledni zavit fixnutej a proste se podvlekl a udelal smycku/uzel. To zamotani je jako nekolik "uzlu" v ramci posledni vrstvy navinu? nebo nekolikrat v prubehu cele delky filamentu, coz je spise technicky nemozne?
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod kissman » 24.09.2016 10:08

Tisknu obrovské objekty - zavedu cívku, pustím tisk a po dvou hodinách (tím bych byloučil to, že bych si jí podvlékl při rozbalování a nasazovaní na držák) tisku tiskárna reportuje stop stav, protože se fillament neodvíjí. Tak se jdu na ni mrknout a struna je podvlečená pod jinou, napnutá jak luk a samozřejmě se tiskne naprázdno :( No, tak tisk zruším, drát ustřihnu, znovu zavedu a po hodine opět to samé...

Chápu, že to není technicky úplně možné při návinu, ale děje se to, a zřejmě nejsem sám...
  • 0

Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Rebel » 24.09.2016 10:23

Na 100% se to stane bud pri baleni, nebo pri vybalovani a uskladnovani. jindy urcite ne. v prubehu vyroby je to dost nerealne, nekdo by to musel sundat zamerne z navijaku a podvleknout. sice i tato varianta sabotera se neda vyloucit, ale ty vyrobni linky jsem videl a je to tedy dost problematicka cinnoste neco takoveho za chodu udelat.
Podvleknuty posledni zavit se klidne muze "odvalovat" pri pomalem odvijeni az buh vi kam, tedy nemusis se to sprajcnout hned na zacatku. Ale na druhou stranu si myslim ze neni takovy problem a delam to tak, ze preventivne pri nasazieni civky odmotam cca filamentu 1.5m v napnutem stavu, kdy se top provleknuti projevi. Mimo jine se mi to stalo i ujinych vyrobcu. Navic se neda vylouvit i vlastni zavineni pri prvotni manipulaci, takze na nikoho vinu nehazim.
Samozrejme u baleni jsou taky jenom lide, cimz se neda tento problem vyloucit ti tam. Ale jak rikam, ti lide tam jsou vzdy a stejnou zkusenot s podvleknutim nemam pouze u PM, i kdyz teda opravdu minimalne a to si myslim, ze tisknu dost.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod kissman » 24.09.2016 16:58

Mozna stesti / nestesti na baleni no... kdyz se podivam na ty spulky, vrchni vrstvy u Mladce jsou posledni dobou proste humac (prekrizene) a vrchni vrstvy napr. u Esun jsou krasne vedle sebe. Kdyz pak tisknu neco takoveho jako je v priloze... je to problem :( zajimave, ze u PETG z Mladce takovy problem nemam, a tam to jede na druhe tiskarne skoro 24/7 - dily na tiskarny.

Taky vim, ze se snadno ukazuje ;) proto se nejdrive ptam, jestli nekdo ma neco podobneho... a na stranu druhou, Honza z Mladce uz se ozval a resime. Kdyby se neozval, stejne bych v pondeli rano volal do Mladce, beru naprimo od nich pro nase zakazniky...
  • 0

Přílohy
14454111_10208951763849489_1511297056_o - kopie.jpg
Tiskárny: Prusa i3 MK2, MK3, RebeliX X2 XL dual, 3DS CubePro Duo, Cube, ProJet 1200, BCN3D Sigma, FF Finder
Používám: Simplify3D, Repetier Server
kissman
 
Příspěvky: 151
Registrován: 26.10.2015 18:42
Bydliště: Sokolov
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Honza » 26.09.2016 11:17

Problém jsme začali řešit. Během výroby k zamotání návinu nemůže dojít. Nyní zjišťujeme, zda se jedná o lidské zavinění, nebo dochází k zamotání v průběhu balení.
  • 0

Honza
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22.03.2016 20:38
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod kroxigor » 26.09.2016 12:45

Taky se mi to stalo u ABS Mladeč loni. Co jsem kupoval letos špulky zatím žádný problém a byly i vzorně navinuté.
Kupované jak u JRC tak u Průši
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod lubosh » 26.09.2016 13:51

Mladeče mám několik špulí ABS i PLA, ale zamotaná byla pouze jedna, zato pořádně.
Ostatní jsou naprosto v pořádku, ale jsou navinuté dost přez sebe, až od poloviny nebo ke konci je to lepší.
Takže mne napadlo, jestli se to nemůže stát tak, že se to shrne a vyklouzne konec drátu. Ten pak někdo sice upevní, ale může už být provlečený kdo ví pod kolika oky. Rozmotat to je pak spíše o štěstí, když se podaří najít všechna oka, která přeskočila.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod jokerit » 11.10.2016 09:18

Tak i já jsem "postižený" zamotáním kluba. Jde o černý PETG kupovaný přes JRC v létě. Teď jsem ho sal do tiskárny a stejně jako u jiných i mně se po cca hodině a půl tisku zašmodrchalo. A od té doby je to zásek na zásek. Takže já vylučuji, že by to bylo po rozbalení, protože to jelo dobře. Ten návin je tak překřížený a tolikrát, jako by ho někdo motal ručně. Nevěřím tomu, že by se to stalo až následně tohle se muselo zašmodrchat už při výrobě.
  • 0

Rebel II, Rebel III, Kossel Plus, Wilson, Darwin, Prusa I3 MK2S MM
jokerit
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2015 09:06
Bydliště: Chlumec
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod AndroidCZ » 11.10.2016 09:40

Hm a jak dopadla reklamace takové nepoužitelné špulky? Máte zkušenost? Mimochodem, podle aktuálního obch. zákoníku vám JRC (resp. prodejce matroše) musí uhradit i nutné náklady spojené s oprávněnou reklamací, např. dopravu, viz https://www.dtest.cz/nejcastejsi-problemy/mam-narok-na-uhradu-nakladu-spojenych-s-reklamaci/31
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod jokerit » 11.10.2016 09:49

Tak tedy než bych se drbal s reklamací, tak jsem špulku přemotal na prázdnou cívku a je to. Prostě se mi nechce trávit reklamací čas. Asi to není dobře, ale já už jsem holt takový.
  • 0

Rebel II, Rebel III, Kossel Plus, Wilson, Darwin, Prusa I3 MK2S MM
jokerit
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2015 09:06
Bydliště: Chlumec
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod AndroidCZ » 11.10.2016 10:00

Jasně, pak se ale nediv, pokud se nic nezmění a další Mladeč budeš mít třeba opět zamotanout. Reklamace není jen to, že ti dají nové zboží, ale taky to že ty dáš feedback výrobci, že něco není v pořádku. Pokud kupuješ cívku, tak prostě čekáš jestli se tisk po pár hodinách zasekne, a pokud jo, tak výtisk hodíš do koše a jdeš přemotávat? Přece máš nárok na plnou kvalitu zboží. Pokud jsi ovšem těch 600 Kč neplatil nekvalitníma roztrženýma bankovkama :-D (vtip).
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Rebel » 11.10.2016 11:27

Feedback mají PM určitě rychlejší tady na fórum neb ho Honza z PM sleduje. Oficiální reklamace přes JRC do PM bude mít určitě menší efekt, ale určitě se ti podaří cestou nasrat více lidí :D
Jak je již zde psáno, Honza to řeší a kdo chce, tak může určitě jít oficiální cestou, volba a vynaložené náklady jsou na každém "soudruhovi" :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Další

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků