Zamotaná Mladeč

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod AndroidCZ » 11.10.2016 11:54

Ok, pokud to tu sledujou tak tím líp. Ale ostře tedy nesouhlasím s větou "Oficiální reklamace přes JRC do PM bude mít určitě menší efekt, ale určitě se ti podaří cestou nasrat více lidí :D" Jo vidím tam ten smajlík, ale i tak mi to nedá – jediný kdo má právo být "nasraný" je zákazník, to se na mně nezlob – ten v dobré víře zaplatil za bezvadné zboží a nemá jej (bez vad). Pokud někoho "sere", že někdo něco oprávněně reklamuje, tak buď ať tu práci nedělá (ať neprodává, nepracuje v rekl. oddělení atd.), a nebo ať je nasranej na výrobce resp. toho kdo tu chybu způsobil!
Mám pocit, že je stále v lidech zakořeněný přístup z totality "držet hubu a krok" a hlavně nikoho, byť oprávněně, "nenasrat" (taky se smajlíkem, není to myšleno osobně, ale obecně!)
Být já výrobcem, tak takovému nespokojenému uživateli pošlu špulku darem, vždyť si to zaslouží ;-)

"Konec offtopicu v českém jazyce" :)
P.S. aby si někdo nemyslel – proti Plasty Mladeč nic nemám, tiskl jsem od nich jen jedno ABS a úplně v pohodě..
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod matousek35 » 11.10.2016 12:04

Tak se také přidávám, oranžové PLA od PM. V první polovině špulky vše ok, ve druhé půlce už 3x zamotané/podvléknuté s 3x zaseknutým tiskem, filament byl našponovaný jak struna.
  • 0

matousek35
 
Příspěvky: 78
Registrován: 15.11.2013 12:46
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Rebel » 11.10.2016 12:46

AndroidCZ píše:Ok, pokud to tu sledujou tak tím líp. Ale ostře tedy nesouhlasím s větou "Oficiální reklamace přes JRC do PM bude mít určitě menší efekt, ale určitě se ti podaří cestou nasrat více lidí :D" Jo vidím tam ten smajlík, ale i tak mi to nedá – jediný kdo má právo být "nasraný" je zákazník, to se na mně nezlob – ten v dobré víře zaplatil za bezvadné zboží a nemá jej (bez vad). Pokud někoho "sere", že někdo něco oprávněně reklamuje, tak buď ať tu práci nedělá (ať neprodává, nepracuje v rekl. oddělení atd.), a nebo ať je nasranej na výrobce resp. toho kdo tu chybu způsobil!
Mám pocit, že je stále v lidech zakořeněný přístup z totality "držet hubu a krok" a hlavně nikoho, byť oprávněně, "nenasrat" (taky se smajlíkem, není to myšleno osobně, ale obecně!)
Být já výrobcem, tak takovému nespokojenému uživateli pošlu špulku darem, vždyť si to zaslouží ;-)

"Konec offtopicu v českém jazyce" :)
P.S. aby si někdo nemyslel – proti Plasty Mladeč nic nemám, tiskl jsem od nich jen jedno ABS a úplně v pohodě..

Jasne, ale bylo to mysleno tak, ze jedine co JRC udela bude to, ze poslou v lepsim pripade jinou spulku, v horsimaji na vyrizeni reklamace mesic a dale budou jednat s PM o dalsi naprave. Tedy vyrobce o problemu vi daleko rychleji odsud a onen efekt feedbacku je daleko lepsi, nez zprostredkovany preprodejcem. Tedy jediny kdo bude nasrany je nekdo v JRC, kery to bude sprostredkovane resit. Pak nechci samozrejme nijak mirit na nekoho zde, ale dovedu si predstavit celou radu vych... jedincu, kteri budou po pulce civky narokovat novou, protoze se jim to udajne zamotalo a ver nebo ne, uz jsem se setkal s ledascim a to nejsem zadny velkoobchod.

Odesláno z mého K920 pomocí Tapatalk
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod bv9 » 11.10.2016 15:14

Stejně mi není jasný, jak se to může u nepřerušené struny přihodit, to je technicky snad i nemožné. Jediná možnost, že by stroj někdo zastavil, civku pootočil, podvlékl, cívku dotáhl a zese stroj spustil. Ale pak by byl zase problém s průměrem při odtahu, tedy pokud to nemotají z velkého bubnu, ale i tak by to byl náročný proces.
  • 0

REBEL II HD od JRC, Repetier-host V1.0.6.
bv9
 
Příspěvky: 125
Registrován: 22.03.2016 17:48
Bydliště: Břeclav
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod zemciko » 11.10.2016 15:55

Stát se to může jedině při ruční manipulaci na konci návinu, nebo v polovině, pokud někdo nasadí několik spadených smyček naráz zboku aby si ušetřil práci. V obou případech je to o chybě člověka co s tím dělá.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod jokerit » 11.10.2016 16:00

Tak vidím, že jsem - byť nechtěně - způsobil rozruch svou nechutí reklamovat. Takže ještě jednou:1) reklamací bych ztratil mnohem víc času, než kolik věnuji převinutím struny, nehledě na to, že to převinutí si udělám doma a nemusím nikam jezdit/posílat. 2) reklamací bych - možná - získal novou cívku - ale za jak dlouho a to ještě kdoví jestli a hádat se co jsem způsobil já po sundání cívky z mašiny a co bylo od výrobce navinuté je pod mou úroveň.3) jak psal Rebel - tady z fora se to dozví jako feedback mnohem spolehlivěji a dřív. Takže tak.
  • 0

Rebel II, Rebel III, Kossel Plus, Wilson, Darwin, Prusa I3 MK2S MM
jokerit
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2015 09:06
Bydliště: Chlumec
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod medapeta » 11.10.2016 18:24

Na každé struně je číslo a dá se myslím vysledovat kdo zrovna obsluhoval.
  • 0

Naposledy upravil medapeta dne 11.10.2016 23:31, celkově upraveno 1
Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Rebel » 11.10.2016 20:00

Ubereme plyn, přestaneme rozvíjet konspirační teorie a nepodložené úvahy, neb nikdo a určitě ani "medapeta" není neomylný že. Tudíž kdo má číslo problematické špulky, ať ho pošle do PM, nebo sem a Honza se určitě bude snažit to pořešit.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Car » 11.10.2016 23:20

Je to nesmyl, z 30 kg od Mladče se mi dvě jakože zamotaly ,ale vlivem rychlejšího odmotání napnutého filamentu a jeho podvlečením pod odebíranou stranu - byl jsem u toho tak vím jak to vznikalo . Byl jsem u nich na dílně a při jejich způsobu výroby by to šlo opravdu jen záškodnickou činností a přitom jak jsou dnes lidé v práci líní dělat více pohybů než je nezbytně nutné to považuji za naprostý nesmysl .
Jako řešení vidím přidat si brzdu na odmotávání cívky .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Honza » 12.10.2016 07:13

Zdravím, namotávání strun probíhá kontinuálně z výrobní linky (nikoliv přemotáváním z větších cívek). Konec struny se zavede na začátek cívky a motá se, kladač pokládá závit vedle závitu až dojede k čelu cívky a zase jede zpět. Tak jezdí celou dobu sem a tam dle nastaveného algoritmu posunu o průměr struny vs. šíře návinu. Při signalizaci konce návinu (nastavený počet celkových otáček cívky) se točení cívky zastaví, struna se v jednom bodě zachytí, spustí se množstevní kompenzátor, před cívkou se struna ucvakne a zaaretuje do koncového otvoru na čele. Druhý konec chycený v kompenzátoru se zavede na začátek prázdné cívky, spustí se navíjení (kompenzátor pustí chycený kus) a cívka si dovíjí zásobu než se zvedne stabilizační tanečník, který cívku zpomalí na otáčky kapacity výroby. Při tomto procesu je technicky nemožné cívku zasukovat, konec podsunout. Jediné, co se stává, je, že při nedokonalém kladení závitu jeden vedle druhého se předchozí závit sesune a další vrstva ho přemotá. Jenže to by mělo při opačném odvíjení cívky bez problému přejet. Zaaretovaná cívka se poté vakuově zataví, kde by se měl návin více zpevnit proti nějakému nežádoucímu přesunu. Nyní řešíme pevnější čela našich cívek pro "drsnější manipulaci" - zde by mohla být další možnost podskočení struny pod závit (ale ne však konce) při mechanickém roztažení čel od sebe.
Co se týče reklamací, samozřejmě pokud je reklamace odůvodněná, obracejte se na náš obchodní úsek přímo na PM a bude postupováno ke spokojenosti zákazníka. Neřešte prosím přes JRC atd... Jak zde bylo v předchozích konverzacích zmíněno, každá cívka je opatřena datamatrixem. Každý feedback o problémových cívkách v podobě zaslaných informací uvítáme.
  • 0

Honza
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22.03.2016 20:38
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod jokerit » 12.10.2016 10:06

IMG_002.jpg
IMG_001.jpg
Tedy nechci zpochybňovat tvrzení zástupce PM ale na mé cívce žádný datamatrix není a nebyl. Jsou jak na krabici, tak na cívce jen standartní štítky viz obrázky.
  • 0

Rebel II, Rebel III, Kossel Plus, Wilson, Darwin, Prusa I3 MK2S MM
jokerit
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2015 09:06
Bydliště: Chlumec
Reputation: 0

Re: Zamotaná Mladeč

Příspěvekod Rebel » 12.10.2016 10:14

To budou nejake starsi skladove zasoby, dnes uz tam je QRcod, nebo neco takoveho :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Předchozí

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků