ABS Eco3D - zkušenosti

ABS Eco3D - zkušenosti

Příspěvekod medapeta » 19.08.2016 20:35

Tak mám doma několik špulek ABS Eco3D dodaných od www.materialpro3d.cz a musím říct, že je to paráda. Z filamentu se krásně tiskne, neodlepuje se od podložky, nezvedají se rohy a nepraská. Chová se spíš jako PLA, ale má to veškeré dobré vlastnosti ABS. Zřejmě mají nějakou lepší recepturu než konkurence, protože když jsem stejný model zkoušel tisknout z Mladče dopadlo to katastrofálně. Běžně s tím tisknu složitější věci bez podpor, netahá to vlákna, chladne to jak má a na začátku tisku se netvoří na trysce blob. Nědělám to často že bych takhle chválil, ale tohle za to fakt stojí a vřele to všem doporučuji. PLA ani ostatní materiály jsem zatím nezkoušel, ale pokud to bude stejně dobré jako ABS tak nemám důvod nakupovat jinde.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Prodej materiálu na www.materialpro3d.cz

Příspěvekod Solidify » 20.08.2016 19:10

medapeta píše:Tak mám doma několik špulek ABS Eco3D dodaných od http://www.materialpro3d.cz a musím říct, že je to paráda. Z filamentu se krásně tiskne, neodlepuje se od podložky, nezvedají se rohy a nepraská. Chová se spíš jako PLA, ale má to veškeré dobré vlastnosti ABS. Zřejmě mají nějakou lepší recepturu než konkurence, protože když jsem stejný model zkoušel tisknout z Mladče dopadlo to katastrofálně. Běžně s tím tisknu složitější věci bez podpor, netahá to vlákna, chladne to jak má a na začátku tisku se netvoří na trysce blob. Nědělám to často že bych takhle chválil, ale tohle za to fakt stojí a vřele to všem doporučuji. PLA ani ostatní materiály jsem zatím nezkoušel, ale pokud to bude stejně dobré jako ABS tak nemám důvod nakupovat jinde.


Díky za recenzi. Těší nás. :-)
  • 0

Flashforge Dreamer a Stratasys
Solidify
 
Příspěvky: 77
Registrován: 10.08.2016 12:28
Reputation: 0

Re: ABS Eco3D - zkušenosti

Příspěvekod Sofin » 01.11.2017 13:39

Trošku to tady oživím. Mám pár cívek ABS LT z doprodeje od eco3D. Tiskne se mi z toho celkem dobře při nastavení 245/100 stupňů, ale nejsem úplně spokojený s povrchem výtisků. Vznikají tam takové náhodné přetoky materiálu, třeba jen na jedné straně výtisku jsou proužky každou třetí vrstvu a podobně. Mám tu ještě ABS od Plasty Mladeč a to mi podobný problém při stejném nastavení nedělá. Z PLA a PETG tisknu taky v pohodě. Tiskárna Rebel 2, hotend s teflonovým heatbreakem.
Předpokládám, že ten doprodej využilo víc lidí, jaké máte s tímhle materiálem zkušenosti?
  • 0

Sofin
 
Příspěvky: 39
Registrován: 28.02.2017 23:01
Bydliště: Veselí nad Moravou
Reputation: 0

Re: ABS Eco3D - zkušenosti

Příspěvekod juliusvla » 07.11.2017 18:43

Můžeš prosím upřesnit odkaz. Na E-Shopu "materialpro3d" se mě nedaří materiál Eco3D najít. Ani ceny mě příliš nenadchli.
Díky za pomoc
  • 0

juliusvla
 
Příspěvky: 150
Registrován: 10.11.2016 23:42
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: ABS Eco3D - zkušenosti

Příspěvekod Solidify » 07.11.2017 23:05

juliusvla píše:Můžeš prosím upřesnit odkaz. Na E-Shopu "materialpro3d" se mě nedaří materiál Eco3D najít. Ani ceny mě příliš nenadchli.
Díky za pomoc


Eco3D jako značka skončila a výrobce ukončil svou činnost. Proto jej na našich stránkách materialpro3d.cz nemáme. Jsou však ještě sem tam k dostání poslední kousky na jiných eshopech.
  • 0

Flashforge Dreamer a Stratasys
Solidify
 
Příspěvky: 77
Registrován: 10.08.2016 12:28
Reputation: 0

Re: ABS Eco3D - zkušenosti

Příspěvekod juliusvla » 08.11.2017 11:05

OK, díky za info.
  • 0

juliusvla
 
Příspěvky: 150
Registrován: 10.11.2016 23:42
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: ABS Eco3D - zkušenosti

Příspěvekod Sofin » 08.11.2017 15:52

juliusvla píše:Můžeš prosím upřesnit odkaz. Na E-Shopu "materialpro3d" se mě nedaří materiál Eco3D najít. Ani ceny mě příliš nenadchli.
Díky za pomoc

Já to bral před časem z doprodeje od výrobce za cca 200,-Kč/kg
  • 0

Sofin
 
Příspěvky: 39
Registrován: 28.02.2017 23:01
Bydliště: Veselí nad Moravou
Reputation: 0


Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků