PETG

Re: PETG

Příspěvekod qeex » 21.02.2017 13:33

Nemuzes tedy shrnout co potrebuje ktery vyrobce? Popr rict ktery je nejblbuvzdornejsi do zacatku?
  • 0

qeex
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15.03.2015 10:03
Reputation: 0

Re: PETG

Příspěvekod bv9 » 21.02.2017 14:12

Rebel píše:no, ono kdyz je clovek jelito a nepohraje si se slicrem, tak mu sopli vsechen filament. PETG z PM ma urcite odlisne vlastnosti od DD ci jinych filamentu, to je naprosto bezna zalezitost, ale prohlaseni typu "PETG z PM je odpad" jsou hodna zaka zakladni skoly, ktery nema ridicak, neumi ridit a bude tvrdit, ze auta jsou nahovno.


Ono taky co jineho cekat o neilz za odpoved, ze jo :? Eje jej, radu od nej necekej :lol:
  • 0

REBEL II HD od JRC, Repetier-host V1.0.6.
bv9
 
Příspěvky: 125
Registrován: 22.03.2016 17:48
Bydliště: Břeclav
Reputation: 0

Re: PETG

Příspěvekod Rebel » 21.02.2017 14:23

Za "popkatek" se urcite podeli :D ale dost OT :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: PETG

Příspěvekod medapeta » 21.02.2017 14:23

Každý z nás tu jistě pečlivě zkoušel mnoho druhů materiálu a tohle je snad jasné.
Proč ale prostě rovnou nepoužívat to co bez problémů funguje na první nebo druhou dobrou a není to potřeba nijak zvlášť ladit ? Tohle ladění má udělat výrobce a dodat materiál, který je bezproblémový.
Pokud neumí takový materiál udělat nebo pokud se jedná o exotičtější typy vyžadující speciální nastavení, tak má dodat i návod.

P.S: U PET od DD mrknu na dodanou kartičku a tisknu, není třeba nic extra řešit.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: PETG

Příspěvekod Rebel » 21.02.2017 14:34

U DD je na kartice doporucena teplota, rychlost, prumer trysky, typ a teplota podlozky na kterou tisknou, velikosti retrakci .... ?
Sice mas castecne pravdu, ale v pripade, kdy ma kazdy jiny hotend, kazdemu trochu jinak silhaji termistory, tiskne za jinych teplot ukoli atp, tak nelze zadny jednoduchy navod vyrobcem napsat, to je Sci-Fi. Bohuzel ani PETG neni jako PETG co se tyce mechanickych vlastnosti vytisku (pokud clovek netiskne jen kraviny na policku), takze nekdy ona volba "bezproblemoveho" filamentu neni tak uplne jednoznacna.

Tedy kdo chce tisknout bez problemu a ladeni, ma si koupit rozumnou komercni tiskarnu, kde mu vyrobce jednoznacne predepise jaky filament ma pouzivat a s nim to proste bude tisknout. V pripade, kdy je v podstate kazda tiskarna jina, nelze takto fungovat.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: PETG

Příspěvekod medapeta » 21.02.2017 14:42

Tak
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: PETG

Příspěvekod neilz » 21.02.2017 15:03

souhlasim s medapetem
osobne jsem nedelal tiskarnu pro to abych ztravil tydny ladenim ruznych materialu od ruznych vyrobcu atd, potrebuju tisknout a ne ztracet cas zvejkackou kolem trisky nebo na vytisku

PETG od DD das do tiskarny na jejich predepsany teploty (dostanes od nich karticku s teplotama pro HE i HB) a na ty jde tisknout naprosto paradne a nemusis se zdrzovat ani nastavovanim retrakci, proste to tiskne vpodstate stejne snadno jako ABS

mam svoje nazory a obcas sem i trochu arogantni, v urcitejch vecech rad poradim a v urcitejch zas ne, co si o me kdo mysli mi je ale opravdu jedno
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: PETG

Příspěvekod neilz » 21.02.2017 15:15

Rebel píše:U DD je na kartice doporucena teplota, rychlost, prumer trysky, typ a teplota podlozky na kterou tisknou, velikosti retrakci .... ?
Sice mas castecne pravdu, ale v pripade, kdy ma kazdy jiny hotend, kazdemu trochu jinak silhaji termistory, tiskne za jinych teplot ukoli atp, tak nelze zadny jednoduchy navod vyrobcem napsat, to je Sci-Fi. Bohuzel ani PETG neni jako PETG co se tyce mechanickych vlastnosti vytisku (pokud clovek netiskne jen kraviny na policku), takze nekdy ona volba "bezproblemoveho" filamentu neni tak uplne jednoznacna.

Tedy kdo chce tisknout bez problemu a ladeni, ma si koupit rozumnou komercni tiskarnu, kde mu vyrobce jednoznacne predepise jaky filament ma pouzivat a s nim to proste bude tisknout. V pripade, kdy je v podstate kazda tiskarna jina, nelze takto fungovat.


ja proste nesouhlasim s urcitejma vecma, zkousel sem teploty napr pro ABS i PETG 210-240 a rozdil ve vytisku byl nepatrnej takze co se tyce termistoru atd pokud to nekomu nelita +-30stupnu tak je to naprosto vedlejsi a nepodstatne, jediny kde je dle me zkusenosti opravdu rozdil je jestli je na tiskarne celokov nebo hybrid, napr PLA a PETG se celokovem tiskne spatne a obcas se nalepi proto pro ne mam hybrid, ABS na druhou stranu snese vetsi teplotu a celokov mu vubec nevadi

pokud je material udelanej dobre tak rozhodne neztravis hodiny ladenim a v tohle proste PETG od PM rproste nesplnuje
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: PETG

Příspěvekod Rebel » 21.02.2017 15:22

Pokud ti nejde PETG tisknout celokovem, tak bude zrejme chyba nekde jinde. Vzhledem k tomu co pises, tak kdyz ti na civku s ABS nalepim etiketu PETG, tak budes naprosto spokojen, protoze nepoznas, ze to neni PETG. Proto jsem psal, ze neni PETG jako PETG a to plati samozrejme i o ostatnich materialech.
Kdyz vezmu nektere cinske PLA, tak je docela zajimave, ze jdou castecne rozpustit v acetonu :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: PETG

Příspěvekod neilz » 21.02.2017 15:29

mozna nekde chybu mam ale zatim sem ji nevypozoroval, zkousel jsem ruzne teploty, retrakce i mnozstvi materialu a obcas se tesne nad triskou proste rozehreje a prilepi, vznikne pak pred triskou uvnitr cca 10mm dlouhej valec o prumeru cca 2mm, odhaduju ze to bude cinskym hotendem kterej nebude mit tak uzkej krcek a teplota se casem zvedne jeste kousek v chladici a pak retrakci material zajede do chladnejsiho mista a plast se prilepi

reseni jednoduche, pouzit hybrid a mam klid :-D
  • 0

Naposledy upravil neilz dne 21.02.2017 15:37, celkově upraveno 1
neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: PETG

Příspěvekod Rebel » 21.02.2017 15:35

1. nepouzivej citace, kdyz odpovidas bezprostredne na predchozi prispevek, kdybych to tu pred 2 dny nekolikrat nepsal do vlakna, ktereho jsi se aktivne ucastnil, tak to preziju, ale tady uz si zacinam pripadat trochu jako blazen.

2. pokud posuzujes tisknutelnost filamentu na "rozhaseny" tiskarne, tak se spise zdrz hlasovani, protoze jsou pak tve zkusenosti dost irelevantni.

3. hybrid neni 100% resenim, poznas casem sam, az klid skonci
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: PETG

Příspěvekod neilz » 21.02.2017 15:42

je mi jasny ze teflon casem muze odejit ale pri teplote 230C by mel nejakej ten patek vydrzet, tiskarnu za rozhasenou nepovazuju, tiskne paradne, problem jak uz sem psal vidim bud v tloustce krcku nebo mozna v materialu trubicky s moc velkou/malou tepelnou vodivosti vzhledem k tomu ze s hybridem muzu s klidem vytisknout celou civku a material se nesekne tak me jinej duvod momentalne nenapada

zkusim pak jeste koupit vnitrni trubicku od nejakeho "osvedceneho" vyrobce a jsem zvedavej jestli se me podezreni potvrdi
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: PETG

Příspěvekod dkraft » 21.02.2017 21:40

tak ja se musim pridat, tisknu teprve kratce, tiskarnu mam necely rok, ale PETG je muj nejoblibenejsi material a vytisknul jsem nekolik civek od vyrobcu Plasty Mladec, Devil Design a eSun a zadne vyrazne rozdily jsem nenasel, ze vseho se mi tisklo opravdu dobre a ani jednou jsem neucpal hotend, resp. jeste zadnym materialem (PLA, ABS, ABS-T, PETG) jsem hotend neucpal a to pouzivam ten uplne nejlevnejsi cinskej klon E3D V6 co jsem nasel (hybrid, cca 7USD) na aliexpresu. Fakt nevim co bych musel nastavit aby se mi to povedlo, ted jsem do toho dokonce na zkousku pustil Gcode vygenerovany pro i3 MK2 orig. prusa, aniz bych vedel jaky tam jsou retrakce rychlosti apod. ani tak se nic neucpalo a vytisk se povedl na jednicku.
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: PETG

Příspěvekod neilz » 21.02.2017 21:45

no to si spis koupil ten nejdrazsi nebo neumis vubec hledat protoze V6 se prodava pod 5, ja mam V5 a dnes prisel V6 tak budu testovat s hybridem nic nastavovat nemusis a tisknou to proste bude a nezapece se to pokud nepujdes nad 245C
  • 0

neilz
 
Příspěvky: 197
Images: 0
Registrován: 14.03.2015 03:31
Reputation: -51

Re: PETG

Příspěvekod dkraft » 21.02.2017 22:18

neilz píše:no to si spis koupil ten nejdrazsi nebo neumis vubec hledat protoze V6 se prodava pod 5, ja mam V5 a dnes prisel V6 tak budu testovat s hybridem nic nastavovat nemusis a tisknou to proste bude a nezapece se to pokud nepujdes nad 245C
tou cenou jsi si jistej cca kolem dubna roku 2016? jak jsem psal mam ji skoro rok, ale OK pochopil jsem, ty mas pravdu a kdyz to tobe netiskne, tak za to muze material. Hadat se fakt nechci! Preju hodne uspechu s novou V6.
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků