Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod Lada » 15.07.2018 23:14

Ahoj ,četl jsem tady ty rozpravy o levných strunách,no já jsem ted nedávno koupil strunu PLA na Aukru za 349 Kč/1kg
není to Čína,takže žádné hrudky z Recyklátu co mi ucpávaly trysku,ted tisknu tryskou 0,2mm a vše v poho. Taky mě potěšilo,že posílají i 3 špulky za 50 Kč . PLast výborně zatéká,je měkký a tím pádem se dají tisknout i velmi malé a přesné detaily. Říkal jsem si,že to tu na Forum napíšu,snad to pomůže i jiným tiskařům.
No kdyby někdo věděl ještě nejaký levnější kvalitní zdroj v Česku ,dejte vědět , Dík L
  • 0

Lada
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.12.2016 12:25
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod medapeta » 16.07.2018 09:25

  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod rambo » 16.07.2018 09:35

Je pro info, zrovna včera jsem toho černého PLA gembirda zkoušel v RebelMOD 3.2 celokovu a sekl se...
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod medapeta » 16.07.2018 10:06

Mě se taky občas sekne v celokovu nějaké PLA, chce to mít pořádně nakalibrovaný bed aby se rozehřátý materiál nemohl vracet zpět do těla hotendu. PLA je hodně tekuté takže si najde cestu nejměnšího odporu. Když se dostane zpět do chladné části hotendu tak zatuhne a ucpe ho. Naprosto nezáleží jaký je to výrobce, udělá to úplně jakékoli PLA. Zrovna včera jsem z popsaného důvodu dával dolů rebelmod díky mé blbosti a experimentům s autolevelingem a Marlinem. Prostě když chceš tisknout PLA s celokovem, dej trysku dál od bedu.

Konkrétně tohle byl SMARTFILL PLA a to není úplně ten nejlevnější...
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod Lada » 16.07.2018 11:25

Ahoj,dík za tipy ,no ja prohlídl všechny ty obchody a všichni nabízejí levně pouze Čínu ABS,nebudu se vracet v čase a trápit se znova z lazením na tvrdší filament,z kalibrací to je pravda,proto už pouze na miniatůrách kalibruji ručně ,taky jsem zvolil teflon ,pro mini tisky jsem dosahoval lepších výsledků,s tím filamentem z Aukra za 349Kč/kg už nemusím ani brousit ,jen výtisk vykartáčuji kartáčkem na zuby a přejedu jemným smirkem.Když srovnám tisk DPL tiskárny a Rebela s tryskou 0,2 a vrstvou 0,1 mm rychlostí 10mm/s tak je to to samé. Takže už žádná smradlavá pryskyřice DPLku dám papa.Ta Čína má asi smysl pro ty,kdo tisknou hrubé tisky tryskou 0,4mm a na povrchu jim moc nesejde. A taky kdo tiskl z ABS tak ví,že to pěkně srdí. Bez odvětrání ani ránu.Takže ja za sebe raději volím strunu co se prodává na Aukru.Možná,že když slevní PET-G Evropští výrobci na 399 tak to zkusím. Nevíte náhodou,
jak je to s tím vyhlazováním PET-G horkovzdušnou pistolí ? Zkoušel to někdo ? Dík za radu.L
  • 0

Lada
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.12.2016 12:25
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod Pepík » 16.07.2018 11:55

Eiffel optic nabízí petg od Spectrum za 406 kč. Vyzvednutí na pobočce je zdarma nebo Úloženka za 55 kč.
Softcom nabízí petg od Spectrum za 388 kč. Vyzvednutí na pobočce je zdarma nebo Úloženka za 49 kč.
  • 0

Pepík
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04.01.2018 17:23
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod MichalG » 16.07.2018 13:35

jooo spectrum jsem mel, vrele doporucuju :-D :-D mel jsem oranzove PETG dal jsem tisk, po 5 hodinach prijdu protoze uz melo byt hotovo a co nevidim jen pulku zniceneho tisku tak koukam a po strune po nahodne delce bubliny s prumerem prez 2.5mm ktere neprosly do HE, zkousel jsem odmotavat a bubblyny vystrihar ale po asi 60m a 5 odstrizenejch bublinach jsem se na to vy*** a roli vyhodil takze jak rikam za ty prachy se urcite vyplati na hod do kose :-D
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod tomast » 16.07.2018 15:42

S PETG od Spectrumu také tisknu (žluté) a žádné podobné problémy s ním nemám - jen to proti ABS více vytahuje chlupy.
Jiné PETG jsem nezkoušel.

Image2.jpg
Image2.jpg (149.08 KiB) Zobrazeno 10352 krát
2a.jpg
2a.jpg (93.05 KiB) Zobrazeno 10352 krát
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod MichalG » 16.07.2018 16:01

mozna jsem mel jen smulu ale pokud jim projde kontrolnima senzorama takhle do*** filament tak to urcite ojedinelej pripad nebude, zlatej Devil Design
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod Lada » 17.07.2018 16:54

??????? jak je to s tím vyhlazováním PET-G horkovzdušnou pistolí ? Zkoušel to už někdo ?
Nemá někdo nějaký výtisk (třeba polokouli +-5cm to by šlo super vidět)
a tu pak přejed horkovzdušnou pistolí,někde jsem ten návod četl ,prý to vyhladí PET-G jako Ace_ton ABS. Myslím ,že už čichání bylo dost,takže kdyby to šlo dejte prosím vědět.
Ja budu mít PET-G asi až za dva týdny. tak pak pokud nikdo neporadí sam udělám testy.

Dík za radu.L
  • 0

Lada
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.12.2016 12:25
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod rambo » 18.07.2018 06:42

medapeta píše:Mě se taky občas sekne v celokovu nějaké PLA, chce to mít pořádně nakalibrovaný bed aby se rozehřátý materiál nemohl vracet zpět do těla hotendu. PLA je hodně tekuté takže si najde cestu nejměnšího odporu. Když se dostane zpět do chladné části hotendu tak zatuhne a ucpe ho. Naprosto nezáleží jaký je to výrobce, udělá to úplně jakékoli PLA. Zrovna včera jsem z popsaného důvodu dával dolů rebelmod díky mé blbosti a experimentům s autolevelingem a Marlinem. Prostě když chceš tisknout PLA s celokovem, dej trysku dál od bedu.

Konkrétně tohle byl SMARTFILL PLA a to není úplně ten nejlevnější...


Tady Te moc nechápu, repektive chápu že ten problém který Ty popisuješ nastane při tisku první vrstvy, když se PLAčko "vráti" do hotendu, ale mi se to "zaseklo" při risku kalibrační kostičky 20x20mm cca ve výšce 15mm (odhadem, možá míň, ale za půlkou kostky to už bylo) při vrstvě 0.2mm.
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod medapeta » 18.07.2018 08:44

Když se mi PLA v celokovu sekne, tak vždy u první vrstvy a je to způsobené tím co jsem popsal, ne tím co jde do hotendu za druh PLA. Princip je ale vždy stejný a myslím že i u vyšších vrstev, prostě to nedostatečně odchází a vrací se to zpět kde to vychladne a ucpe break. Řešením není olej ani cokoli přidávaného do struny, ale jiný break.

Jinak na e-shopu to Dan píše v popisu. Viz.: http://obchod.rebelove.org/hotendy-a-tr ... mplet.html

Cituji: "Tato verze s celokovovým breakem je vhodná pro materiály s vyšší teplotou tavení (>220°C) jako je ABS, ABS-T, PETG, PMMA atp. Pro tisk PLA doporučuji použití breaku s PTFE vložkou."

Takže ještě jedna a asi lepší upřesňující rada, pokud chceš tisknou PLA, pořiď si raději break z vložkou...

Já to tak u téhle konkrétní tiskárny neměl, protože na rebelmodu bez vložky tisknu jen PET a ABS a na PLA mám jiné tiskárny vždy s teflonovou vložkou. To co jsem popsal byl výsledek jen u experimentů v rámci kalibrace autolevelingu, kde jsem zkoušel různé materiály. PLA by mě celokovem tisknout jinak nenapadlo, i když teď se jako vždy vyrojí stopadesát lidí, kteří budou tvrdit jak s ním tisknou všechno bez problémů a matlají a patlají do toho klidně i lubrikant své staré místo toho aby to používali tak jak se má. To už tu mnohokrát bylo a je to mimo téma této diskuse.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod Rebel » 18.07.2018 12:51

vesmes je to tak, jak pise medapeta. jeste bych doplnil, ze vliv na zasekávání má i spatne zkalibrovaný extruder ci pridany flowrate, mensi prumer filamentu nastaveny ve slicru nez je skutecnost (zvetsuje flowrate) atd, kdy dochazi postupne vlivem nedostatecneho prutoku k prodluzovani "spuntu". V neposledni rade samozrejme take delka retrakce, spatne zvolena teplota, velke zmeny rychlosti v ramci gcodu atd, atd, atd..... Zadne dogmaticke nastaveni/reseni pro vsechny druhy filamentu neexistuje. Tedy pokud chcete tisknout prevazne PLA, je nejjednodussi cestou break ci HE s PTFE vlozkou. Amen
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod rambo » 18.07.2018 13:24

Jo jasně, o tom PTFE hotendu vím, já jen, že jsem z pár stran slyšel/četl že to Gembird PLA je bez problému i na celokovu a "dostalo" se mi pod ruce, tak jsem to zkusil. Ještě ho doma mám tak můžu zkusit ještě poladit, ale sám jsem od toho PLA "moc nečekal".

Osobně se mi asi nejlíp tiskne ABS Not Dead od PM.
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Tip na levné PLA a ABS 349 Kč/kg

Příspěvekod nasranek » 26.07.2018 16:35

Taky jsem skusil ten s PLA filament z Aukra Hnědý + Bronzový - hnědý vyskoušen tiskne se s ním dobře - jak máš dobře odladěn PLA např na Gembirda není nutno nic pře nastavovat no max. teplotu jsem zvýšil o 2 °C oproti běžnému nastavení.
Bronz ještě netestován pak dám vědět.
  • 0

nasranek
 
Příspěvky: 268
Images: 0
Registrován: 06.03.2017 01:16
Bydliště: Orlová 4
Reputation: 0

Další

Zpět na Materiály pro tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron