Tisk polypropylenu PP

Tisk polypropylenu PP

Příspěvekod crown » 30.05.2017 15:03

Ahoj,

jak tisknete polypropylen ?

Zkousel jsem tisknout na PET (kolem 100C podlozka) a nedrzi
Zkousel jsem tisknout na PP pasku (obyc pruhledna lepici) na 85C a drzi to tak, ze to nejde sundat.

Hotend mam na 225, zkusim i o trochu vic.

Ma se na to foukat?

Diky
Fiip
  • 0

crown

Re: Tisk polypropylenu PP

Příspěvekod invt » 30.05.2017 19:06

Ahoj,

na hnede pasce to drzi taky velmi dobre. Utrhne se to i s paskou a je to v poradku. Tak to je mysleno - PP ma trochu vyssi smrstitelnost a je proto dobre, ze to drzi poradne... Paska stoji 50m 40 korun, klidne lze podlozku potahnout pokazdne znovu :-). Drzi to tolik proto, ze jde o stejny material. Zahledl jsem i nejakou "specialni" pasku papir napusteny PP, ale neznam nikoho kdo by to pouzival a neni to ani prilis levne (myslim 15€). Jinak cim vyssi teplota, tim lip se to s podkladem spoji. PP je zvejka a je relativne dlouho mekej, u vyssich teplot bych foukal, ale zkusil bych klidne i min. Zalezi na okolnim prostredi a konkretnim materialu, ale rekneme ze od 200-210 uz se spojuje pekne (bez chlazeni). Aspon ten nas takhle funguje ;-)
  • 0

invt

Příspěvekod crown » 31.05.2017 11:15

super, diky. A ano tisknu ten vas. Nechtelo se mi tu pasku pokazde znovu lepit, ale budu muset. (ne kvuli penezum, ale kvuli lenosti)
Vypada to jako fajn material.
  • 0

crown

Příspěvekod invt » 01.06.2017 20:59

Tesi me vase spokojenost, PP je nas vubec nejvice dodavany material. Krome ceny (375,-kc/kg) je prave vyhodny svymi tiskovymi i fyzickymi vlastnostmi a dokonalou prilnavosti k podlozce. Nejcastejsim tiskem u (firemnich) zakazniku jsou drzaky a vyztuhy pod narazniky a pristrojovky, pristrojove/pojistkove boxy, ruzne prichytky podbehu atd. A pak samozrejme ruzne "melouchy" na doma (krabicky, pouzdra, ...).

PP ma v podstate strasne jednoduche podminky: PP paska na desticce, teplota tisku 210-230 (u vyssich teplot neni na skodu chladit, ale u vetsich vyrobku to neni nutne), desticka cca 70-90, a je potreba kvalitni feeder s pruzinkovym pritlakem (pritlak stredni az vyssi), jelikoz je to mekci material a feeder bez regulace pritlaku (napr. nejlevnejsi cinske DIY tiskarny) muze prokluzovat. U nizsich teplot snizit rychlost tisku primerene snizeni mvi. Nesmrdi, je dost odolny prepalovani, proste parada :-)
  • 0

invt

Příspěvekod smitec » 17.06.2017 17:39

Mně se u polypropylenu osvědčila velmi nízká rychlost tisku do 20mm/s, ale u větších objektů mám problémy.
  • 0

smitec

Příspěvekod invt » 18.06.2017 09:16

Rychlost je vetsinou dana indexem toku, teplotou a prumerem trysky. Neni PP jako PP. Existuji typy PP, ktere maji index toku takovy, ze ho neprotlacite 0.6kou tryskou a naopak takove, ktere po zahrati 0.3kou protecou sami... 8) Nevim o zadnych problemech s velkymi tisky, naopak z PP se casto tisknou opravdu velike veci. Zkuste problem vice specifikovat.
  • 0

invt

Zpět na Materiály pro tisk