Montáž a demontáž kovových částí celokovových hotendů

Často Kladené Otázky, základní informace ...... postupně doplňujem

Montáž a demontáž kovových částí celokovových hotendů

Příspěvekod Rebel » 27.09.2015 11:44

Popis je platný pro HE 3DRATY Hotend v2.0 a HotEnd RebelMOD v2-3

CKHE.JPG


1. Zašroubujte TRYSKU do TOPNÉHO BLOKU. Rukou ji dotáhněte a o půl otáčky pak povolte. Dírka pro termistor by měla být blíže k trysce, ale je odzkoušeno, že může být i opačně.

2. Zašroubujte rukou HEATBRAKE do TOPNÉHO BLOKU z druhé strany až na doraz. NEDOTAHUJTE SILOU !!!!

3. Dotáhněte TRYSKY k TOPNÉHO BLOKU. Blok uchopte nejlépe 16kou stranovým klíčem a trysku 8mičkou. Dotáhněte přiměřenou silou, aby nedošlo k ukroucení trysky.

4. Zasuňte zkompletovaný blok s tryskou a brakem do chladiče a zajistěte fixačním(i) červíkem(y) či šroubkem(ky). V případě montáže na dvouhotendový extruder použijte posuv braku před fixací pro vyrovnání výšek obou hotendů.

5. Zasuňte topné tělísko do příslušného otvoru (na obrázku není popsán, ale jinam snad ani strčit už nejde :D) a zajistěte fixačními červíky či šroubky

6. Termistor zalepte do příslušného otvoru silikonem s vysokou tepelnou odolností (třeba silikon na těsnění hlav motorů), popřípadě teplovodivým tmelem, či jinou hmotou a nechte zatuhnout, aby se při montáži hotendu nevytrhl. Nebo jeho montáž proveďte až na hotendu namontovaném v extruderu s ořipojenými vodiči a po vložení termistoru do příslušného otvotru spusťě ohřev hotendu třeba na 100°C pro jeho rychlejší fixaci.
Fixaci lze provést i kaptonovou páskou atp.

7. Nezapomeňte na osazení hotendu držáčkem chlazení chladiče, včetně ventilátoru. Při ohřívání trysky musí být ventilátor v trvalém provozu !!!

PŘI MONTÁŽI TRYSKY U POUŽITÉHO HOTENDU V BODU 1-3. NEBO DEMONTÁŽI , TEDY OPAČNÝ POSTUP BODU 1-3., JE POTŘEBA TUTO ČINNOST PROVÉST ZA TEPLA, TEDY PŘI TEPLOTĚ BĚŹNÉHO TAVENÍ FILAMENTU CCA 230°C !!!
  • 0

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, Anycubic Photon ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3793
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 106
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Zpět na ČKD & FAQ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník