Stránka 1 z 1

Jak na kalibraci offsetu při použití sondy či BL-Touch

PříspěvekNapsal: 22.03.2019 19:44
od Rebel
0. doporučuji udělat srovnání bedu a vše ostatní při jeho pracovní teplotě aspoň pro PETG, tedy dejme tomu 80-85°C

1. sondu napasuj tak, aby byla cca o 1-2mm výše (velice informativní a nepodstatný rozměr), než hrot trysky (pokud by si tam měl spony na přichycení desky, musí se trochu zalaborovat s výškou, aby sonda nenarážela do spon, ale o tom když tak později). Jinak řečeno, sondu dej tak vysoko, aby v pozici Z, kdy detekuje spolehlivě BED nerýpala v BEDu (mělo by stačit opravdu málo, 0,5 či max. 1mm nad BEDem).

2. posuň si růčo pootočením trapézu Z na cca Z0 a srovnej BED do roviny klasicky šrouby na ten "papírek"

3. Z-offset ve FW nastav třeba na -0.5mm (pokud si nejsi jist, nastav raději +0,5mm, tato hodnota bude později upravena). Hodnota se v podstatě přičítá k Z, tedy - trysku snižuje a + zvedá.

4. Dej Home XYZ, tryska zůstane cca ve středu BEDu myslím že ve 3mm nad BEDem (je to nastaveno ve FW)

5. Strč pod trysku "kalibrační papírek" a Z menu LCD posuň Z na 0.

6. V menu (teď budu možná lehce kecat, nesedím u tiskárny) myslím v Nastavení/Pohyb je Z-offset. Tam vlez a polaď výšku Z na ten svůj papírek (při změně se Z bude pohybovat, ověřeno na verzi FW Marlin 1.1.9 a 2.0.x).

7. V menu nastavení uložit do eeprom.

No a tak nějak se dá říci že hotovo, zbytek doladíš při první vrstvě (pokud máš Marlin z fóra, tak 2x rychlý stisk enkodéru v hlavní obrazovce LCD) Z-offsetem - nezapomínat pak ukládat.

Ještě je potřeba mít správně nastaveny offset X a Y sondy vůči trysce, aby správně fungoval leveling. To se týká hlavně vlastních/jiných konstrukcí, u RII a sCube je to ve FW na fóru snad OK :)