Rozměry tavné komory Hotendu

Rozměry tavné komory Hotendu

Příspěvekod Hollas » 15.02.2015 14:11

Zdravím, mám PEEKový hotend. Ze začátku jsem neměl s tisknutím vůbec žádný problém, ale po čase (cca 0,5kg filamentu) mi přestal dávat na infillu materiál, vyčistil jsem trysku, tam problém nebyl, rozebral jsem tedy hotend, jestli třebas na stěnách nezůstalo degradované ABS a to zhoršovalo nahřívání atd.
Zajímala by mě jedna věc, mám hotend 1,75mm, vstup PEEKem je ok, ale v mosazné části, kde probíhá tavení je průměr lehce přes 3mm, příjde mi to zvláštní, ale třebas je to v pořádku a normální :-) jen si ale myslím, že tím může docházet k problémům, kdy se plast tlačí ven pouze středem díky menší ploše 1,75mm a další natavený materiál se tam může různě kroutit a tlačit do rohů pod peek atd atd. Jaké máte tedy v tavné komoře vnitřní průměry?
Děkuji
  • 0

Hollas
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02.02.2015 23:46
Bydliště: Zlín
Reputation: 0

Re: Rozměry tavné komory Hotendu

Příspěvekod Rebel » 15.02.2015 14:43

vedeni filamentu az k trysce by melo byt cca 2mm. pokud mas nekde dole, v casti, kde je material u PEEKoveho hotendu jiz zmakly, tedy nataven, bude to delat problemy. Pokud prezenes teplotu a i treba davkujes vice filamentu, tak ta PTFE vlozka dole zmekne a zacne se deformovat a v horsim pripade i natahovat do trysky a zpusobovat jeji ucpani. To je vseobecny problem PEEKovych HE, je treba dodrzovat urcite podminky, aby to vydrzelo dlouho.
Pak jeste neni PTFE jako PTFE. Pokud vyrobce pouzije teflon s nizsim teplotnim bodem zmeny mechanickych vlastnosti PTFE, je to dalsi problem. Nevim, kde si to poridil, ale na ebay se s tim prodejci moc nes.... a ty nejlevnejsi toho moc nevydrzi.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rozměry tavné komory Hotendu

Příspěvekod Hollas » 15.02.2015 15:25

Nepřekročil jsem 245°C ale to jsem zkoušel jen u první kostky, pak uz jen tiskl jen na 225°C. Peekovej jsem kupoval v tuzemském E-shopu (ne u tebe, ty jsi ho neměl skladem), při čištění jsem na žádný teflon nenarazil :-) smutný, aspoň vím kde je problém. Dá se sehnat jen ta vložka?
  • 0

Hollas
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02.02.2015 23:46
Bydliště: Zlín
Reputation: 0

Re: Rozměry tavné komory Hotendu

Příspěvekod Rebel » 15.02.2015 19:13

Pokud sem nechces napsal, ve kterem tuzemskem e-shopu jsi ho koupil, napis mi to do SZ. Mam tu urcite jak PTFE trybicky, tak i cele HE a urcite ze stejneho eshopu, kde si nakupoval ty. Bohuzel jsem se je neodvazil nikomu prodat, protoze jsem si je nejdrive vyzkousel a pak dlouhodobe uskladnil :D
nebo sem postni fotku a zmer mi ten vnejsi prumer vlozky.
Kazdopadne pri cisteni ucpane trysky teflonem na nej urcite viditelne nenarazis. Udela se film na stenach trysky a nasledne ucpe trysku. Na to jen tak pouhym okem skutecne neprijdes.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rozměry tavné komory Hotendu

Příspěvekod Hollas » 15.02.2015 20:42

Kupoval jsem z RRO, vnitřní průměr komory je 2,2mm vstup PEEKem je 2,1mm hned pod vstupem peeku je silnější trubička, pravděpodobně teflonová, jinak ta celá ta mosaz je jen vrtaná bez teflonu na těch 2,2mm.

Peek.jpg
Peek.jpg (22 KiB) Zobrazeno 2747 krát
  • 0

Hollas
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02.02.2015 23:46
Bydliště: Zlín
Reputation: 0

Re: Rozměry tavné komory Hotendu

Příspěvekod Rebel » 15.02.2015 21:25

Napis mi do SZ a domluvime se. Poslu ti ten samej HE za postovny, ale byt tebou uvaziji do budoucna o nejakem jinem.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rozměry tavné komory Hotendu

Příspěvekod Hollas » 15.02.2015 22:11

Děkuji za ochotu a vstřícnost, jenže, jak jsem tady pročítal fórum, tak bych zase spadnul do té samé kaše :-)
Vemu od tebe teflonovou hadičku, vysoustružím si novou komoru, upravím topení atd atd. napíšu SZ.
Díky :-)
  • 0

Hollas
 
Příspěvky: 25
Registrován: 02.02.2015 23:46
Bydliště: Zlín
Reputation: 0


Zpět na HotEnd-y a vše kolem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků