E3D "Plated Copper" trysky

Re: E3D "Plated Copper" trysky

Příspěvekod crown » 02.09.2019 15:22

Takze jedině, že bych tiskárnu chtěl vyladit do stříbrna :-) Díky za info
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: E3D "Plated Copper" trysky

Příspěvekod Saph » 02.09.2019 15:58

Crown: Tryska je to poslední, co bych koupil od Číňana, přesný vývrt trysky je naprosto zásadní pro veškeré další nastavení sliceru.
Lubosh: Mně trvalo delší dobu si toho rozdílu všimnout, ne vždy je to tolik vidět, obzvláště u trysky 0,6. (na předchozích fotkách tištěno s 0,4) Asi bych měl taky podotknout že používám i dost upravené nastavení pro tisk hornich povrchu(třeba na ty díly truhly na fotce bylo použito celkem 27 procesů v S3D), obecně ale pro infill nastavuji tenčí šířku extruze než je průměr trysky, tryska pak povrch zároveň i "žehlí". A na to má právě niklová tryska zdá se velký vliv.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: E3D "Plated Copper" trysky

Příspěvekod lubosh » 02.09.2019 19:56

To určitě má, pokud je lepivost menší, je to jasně lepší. Top infill mám nastaven stejně, jako vnitřní, protože S3D to neumí, procesem řešit to lze jen někdy, a Slic3r nepoužívám. Takže asi proto jsem rozdíl nezaznamenal.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: E3D "Plated Copper" trysky

Příspěvekod Saph » 22.10.2019 23:09

Musím napsat opravu mých předchozích příspěvků. Bohužel zde byl jeden neočekávaný parametr, který ovlivnil test trysek.
Po dalším testování jsem zjistil, že zrovna tiskárna, která měla měděnou trysku, měla i velice lehce vychýlený/ohnutý hotend. Jednoduše tryska nebyla dokonale kolmá k podložce, což způsobovalo nedokonalé nanášení filamentu.
Plošku na hrotu trysek teď už raději přebrušuji jemným brusným papírem položeným na tiskové podložce, abych zajistil, že jsou skutečně perfektně vyrovnané s podložkou.
Po této drobné úpravě se výsledné výtisky velmi srovnaly a nevidím už znatelné rozdíly mezi tryskami.
Takže už jen zbývá ta údajná větší životnost a lepší tepelná vodivost.
Omlouvám se tedy za dezinformaci, byla to nešťastná shoda okolností.
Každopádně ale velmi doporučuji to lehké přebroušení trysek. Dokonce i u tiskáren, kde jsem myslel, že tisknou horní povrchy dokonale, došlo ještě ke zlepšení.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na HotEnd-y a vše kolem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků