Zoradenie/nastavenie dual hotendu

Re: Zoradenie/nastavenie dual hotendu

Příspěvekod zemciko » 09.02.2017 23:57

Jde to v pohodě udělat automaticky. Jako kod při výměně hlavy akorát v momentě kdy ty hlavy budeš chtít měnit moc rychle po sobě tak budeš čekat až se zahřeje nebo riskovat že bude eště moc studená.

proto se mi daleko víc líbí ta metoda dvě samostatné hlavy. Jen nevím ´jestli nějaký FW podporuje druhou osu X. A u varianty "kladivoun" to chce výrazně tužší osu x než teď mám a zároveň se to hůř zakrývá/vyhřívá.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Zoradenie/nastavenie dual hotendu

Příspěvekod bahora » 10.02.2017 00:01

zemciko píše:.... proto se mi daleko víc líbí ta metoda dvě samostatné hlavy. Jen nevím ´jestli nějaký FW podporuje druhou osu X. ....


Podporuje to Marlin upravený Sigmou, již jsem tu dával odkaz na git https://github.com/BCN3D
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Zoradenie/nastavenie dual hotendu

Příspěvekod fdd1222 » 10.02.2017 09:11

zemciko píše:Jde to v pohodě udělat automaticky. Jako kod při výměně…


Pri vymene hlavy je na zapnuti nahrivani pozde. Predstavoval bych si to tak, ze kdyz nebude dana hlava potreba treba dalsich 10min a vic, slicer ji pri tvorbe gkodu vypne a pokud zase bude potreba, spusti topeni treba 5minut pred tim nez bude s hlavou tisknout aby se stihla nahrat. Ale nevim jesti uz nechci od stavajiciho sw moc.

Nekdo tu psal ze ten upraveny marlin je pry pro nejakou jejich desku ktera se neda koupit zvlast. Ja budu muset pridat jeste jeden driver a nejak, se s tim poprat ve fw.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Zoradenie/nastavenie dual hotendu

Příspěvekod 50koruny » 10.02.2017 14:09

zemciko píše:...Jen nevím ´jestli nějaký FW podporuje druhou osu X. A u varianty "kladivoun" to chce výrazně tužší osu x než teď mám a zároveň se to hůř zakrývá/vyhřívá.


a aj Repetier 1.0.0dev to už podporuje.aj 2 endstopy Z.a hlavne pasuje na všetky dosky a dá sa pohodlne nakonfigurovať.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Předchozí

Zpět na HotEnd-y a vše kolem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron