E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod medapeta » 24.08.2016 17:58

Rebel píše:Nic proti E3D, ale vymena breaku s PTFE vlozkou u stavajiciho HE je 2. nejlevnejsi reseni a neni potreba menit cely hotend za novy E3D take s PTFE vlozkou. Proto jsem psal nejlevnejsi varianta ;)


Tag určitěěě :D

P.S.: s PTFE vložkou nezasahující do hot zony = neměknoucí a neucpávající díru...
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Vady na modelech a jejich řešení

Příspěvekod Rebel » 24.08.2016 18:06

Tak urcite, PTFE vlozka koncici na vrchni casti breaku ovsem nic neresi, musi zasahovat minimalne tesne nad blok. I kdyz bude 5mm nad blokem, tak zmekne. Ale az jich par vyrobis a otestujes, tak me urciteeeee presvedcis :D :D :D takze take "nic proti" :D :D :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Vady na modelech a jejich řešení

Příspěvekod medapeta » 24.08.2016 20:58

Rebel píše:Tak urcite, PTFE vlozka koncici na vrchni casti breaku ovsem nic neresi, musi zasahovat minimalne tesne nad blok. I kdyz bude 5mm nad blokem, tak zmekne. Ale az jich par vyrobis a otestujes, tak me urciteeeee presvedcis :D :D :D takze take "nic proti" :D :D :D


Nesoustruzim ani nefrezuji, protoze zatim nemam na cem, zato testovani jsem si uzil myslim celkem dost. Ucpavani prestalo v momente kdy jsem vymenil hotend. RebelMOD v3.0 s PTFE vlozkou se mi ucpaval, po vymene za heatbreak bez ni taky. Dal jsem E3D-v6 a od te doby nevim co je ucpana tryska a na oleji si delam radeji steaky. Nicmene ted jeden kousek dodelavam, tak tomu dam jeste sanci a budu strasne rad kdyz to bude fungovat jak ma. Kdyz ne, tak pujde do skrine k ostatnim evolucnim pukusum. Tisku zdar.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Vady na modelech a jejich řešení

Příspěvekod Rebel » 24.08.2016 21:44

Moc nechapu tu argumentaci, kdyz pises, ze se ti to ucpalo i bez PTFE, tak bude asi chyba nekde jinde. Kazdopadne je to uz trochu OT, takze az budes vedet neco konkretniho, postreh ci poznatek, muzem o tom diskutovat v novem, ci jinem tematu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Rebel » 25.08.2016 09:13

medapeta » rad bych tedy vedel, kde je zakopany pes, protoze s tim co pises jednoduse nesouhlasim :)
Tedy par dotazu:

- s jakym mamterialem byl problem?
- pri jakych tiskovych podminkach/nastaveni slicru se ti ucpaval HE?
- jak si se to pred vymenou pokuosel vyresit ?
- jaka konstrukce E3D vyresila tvuj problem?

V zasade neni mezi celkovovou konstrukci E3D a RM zadny markantni rozdil, ktery by jednoznacne resil problematiku PLA a celokovu. Tedy duvodu "ucpavani" muze byt pomerne hodne, vcetne vyrobni vady a urcite neni jedinym resenim vymena za jiny. Navic E3D verze v6 se chova v podstate uplne stejne jako RM s urcitymi typy PLA, tedy nelze rici "vymen hotend za 2x drazsi, bude to fungovat". To skutecne nikoli.

Problematika hotendu je pro me a nakonec i pro vsecky z Vas zasadni. Chapu, ze si vetsina mysli ("budiz Vam zem lehka"), ze je to pro me osobne "obrovsky" business a ze na tom hlavne vydelavam, coz nebudu nikomu vyvracet, protoze na to uz fakt nemam silu. Ale sam tisknu a uz se tim aktivne zabyvam docela dlouho, stalo me to spoustu casu a financi a presto se stale snazim najit tu spravnou cestu a "univerzalni" konstrukci, ac je to tak trochu Sci-Fi. Tedy kazda zkusenost a rozumny nazor ci podmet vitam.

Pokud bych na tom chtel vydelat, muzu se na tu praci vys... a dovezu kvalitni kopie za babku z ciny (ktere neni problem sehnat), ale to neni cilem toho co delam. Pokud to nekdo nechape, je to jeho boj a neminim o tom diskutovat......

PS: zaverecny sloh neni na nikoho konkretne mireny, veskere postavy jsou smyslene a zadny clovek ci zvire nebylo pri konfrontaci zraneno ci zabito ...... ale kdo vi, jak to bude priste :D :D :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod medapeta » 25.08.2016 11:23

Díky za otevření diskuse a doufám že povede k dokonalosti našich výtisků a minimalizování problémů s hot endy.

Testuji nové věci na standardním modelu draka, většinou když projde tisk z různých materiálů tak je velká šance že tiskárna "pojede". Model http://www.thingiverse.com/thing:246198
V prostoru tisku není průvan, umístění je ve skříni.

1. RebelMOD 3.0, heatbrake s teflonovou vložkou
PLA Mladeč bílá
Vrstva 0.2, rychlost 60mm/s, teplota 210 podle doporučení výrobce, tisk na černý kapton, tiskárna po kalibraci, HB 50 C.
Ucpáno někde po třetí hodině, model do koše.

2. RebelMOD 3.0, heatbrake bez teflonu
PLA Mladeč bílá
Vrstva 0.2, rychlost 60mm/s, teplota 210 podle doporučení výrobce, tisk na černý kapton, tiskárna po kalibraci, HB 50 C.
Ucpáno po 20 minutách, model do koše.

3. RebelMOD 3.0, heatbrake s teflonovou vložkou
ABS Mladeč červená transparentní
Vrstva 0.2, rychlost 60mm/s, teplota 230 podle doporučení výrobce, tisk na černý kapton, tiskárna po kalibraci, HB 100 C.
Ucpáno po pár minutách, hoblování filamentu a neprůchodnost díry. Model do koše.

4. RebelMOD 3.0, heatbrake bez teflonu
ABS Mladeč červená transparentní
Vrstva 0.2, rychlost 60mm/s, teplota 230 podle doporučení výrobce, tisk na černý kapton, tiskárna po kalibraci, HB 100 C.
Tisk proběhl, nicméně model se rozpadl již při malém tlaku na křídla draka. Koš.

Následovalo čištění trysky, rekalibrace tiskárny, ověření průchodnosti drátu celou soustavou a přetisk extruderu na jiné tiskárně + výměna ložisek. Výsledky na jiných modelech více či méně stejné.

Po nákupu http://e3d-online.com/E3D-v6/Full-Kit/v ... -Universal problémy tohoto typu ustaly.

Osobně si myslím, že je to dáno velikostí chladiče a celého HE. Zdá se mi, že RebelMOD je přiliš malý na to aby byly tepelné zóny dostatečně separované. Také mám pocit, že není úplně přesně vysoustružen a díry jsou lehce excentrické. Mohu udělat další sérii testů na novém Rebelovi, který teď roste a rád se podělím.

P.S.: rozhodně se na nic nevysírej, tvé práce si osobně moc vážím a chválím tě kde mohu ;-)
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Rebel » 25.08.2016 12:34

Problemy ktere popisujes nejsou normalni. U PLA budiz, tam je potreba prizpusobit nastaveni slicru danemu materialu. Dokonce je naopak nekdy lepsi snizeni chlazeni chladice, kdyz neni PTFE vlozka, ale ABS takove problemy nejsou. Pokud doslo skutecne k ucpani trysky, tak je to necistotou, at uz z vyroby, filamentu atp a nepodarilo se ti to vycistit. ABS se mi nikdy nezaseklo, jedine v pripade odesleho ventilatoru, kdy se vytvori obdobny spunt jako u PLA, proste se natavi plast vyse. SAmozrejme vyjma necistoty ve filamentu, za coz povazuji treba flitry u PM :D
Tedy z meho pohledu jsou tva zjisteni nepouzitelna pro srovnani s E3D.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod Rebel » 25.08.2016 12:44

Pokud ti ten hotend nechodi, posli mi ho zpet a mrknu na to. Je to minimalne na reklamaci, takhle nemuze ne/fungovat.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod medapeta » 25.08.2016 13:04

Rebel píše:Pokud ti ten hotend nechodi, posli mi ho zpet a mrknu na to. Je to minimalne na reklamaci, takhle nemuze ne/fungovat.


Pošlu kdyžtak po testech na úplně nové mechanice.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod mgiorgio » 25.08.2016 18:47

Zdravim Rebel, a ostatny tlaciarov

Ak mi dovolite pridavam moje skusenosti k tomu co som ziskal asi za 8 mesiacov co mam Rebela. Ja mam Trrysku od 3Draty celokov co si myslim ze viac podoba ku RebelMOD, aj ja som sa bojoval dost s PLA az do mesiaca som nenasiel riesenie, ( PLA oranzova priesvitna od P. Zahradnika).
Pre male skusobne predmeti na zaciatku mi slo tlacit ale ak som zacal vacsie a kde mal viac retrakcie sa mi stale zasekal uz pri zaciatku, skusal som olej, skusal som si vypnut retrakcie, hral som s rychlostou, pomalil som zrychlil som stale to iste som mal zasekalo sa a zacalo sa mi hoblovat.
Skusal som aj 3Draty hybrid Heatbreak s 0.5 tryskou ci sa to pomoze ale tam uz hned na zaciatku ucpalo a nic sa z toho nevytieklo...
Tak som Pla dal na bok az do minuleho mesiaca, ked som s tym mal cas zase skusat...
Nahodne som zvysil teplotu trysky na 215°C ( podla etikete by malo tlacit s tym od 180-200°C) tak mi to sa tym podarilo zasiachnut uspech, vytlacene kusy su leskle ani sa na tym nevidno ze su smrtene casti od teploty...
Tak teraz je otazka ci mi dava termistor vyssiu teplotu co je realne, (bohu zial este lezerove teplomer nemam ale ak to budem budem mat tak to vam dam vediet) alebo materialu nie su dobre dane parametre (pre ABS 240-235°C pohode sa tlaci a pevne drzi..).
Podle mne klasický problém "bambule" co je uz podpisane inom topiku, je nieco ine lebo to mam aj na ABS aj na PETG, aj na PLA to je co sa v topnom telisku zacne roztopit plast, a ze sa to ucpe moze byt preto lebo plast nie je dostatocne zahriate aby sa to lahko tieklo alebo teplota kolisa na hotende, PLA je hustejsi plast alebo sa to dava tak moc ze to cez trysku nevie vytlacit a to uz zacina ist naspat...
To su moje skusenosti, ak niekto zdatnejsi to viem potvrdit alebo vyvratit, budem to brat v dobrom... Este aj ja si len berem vedomosti aj skusenosti, ak niekto nieco nema dobre vyladene tak s tym bude trosku prebojovat, vsetko je o dobre nastaveni

Este jedno vec... Na hladice mam ja 40mm ventilator, ten povodni mi odislo hned po dvoch dni radsej som to vymenil...
Pekne popoludnie
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod lunemec » 03.04.2018 18:53

Ahoj,
koupil jsem si RebelMod v3.2 a mám dotaz (google to nedokázal najít), jde (a případně jak) na tenhle hotend dát bowden extruder? Napadá mě do chladiče vyvrtat větší díru a udělat závit aby tam šla zašroubovat spojka na PTFE. Ale raději bych byl kdyby šel vytisknout jen nějaký adaptér a nemusel jsem do toho vrtat a kupovat si závitník.

Pro bližší info, kupoval jsem zde (protože jsem toho bral hodně naráz a měli komplet 24V): https://www.materialpro3d.cz/nahradni-d ... mplet-24v/

Díky

EDIT: sorry jestli jsem to postnul do špatného vlákna :)
EDIT2: Ještě mě napadá, má mít rebelmod stejný rozměr pro uchycení jako E3D? Nepasuje mi totiž přesně - vypadá to, že krk na uchycení je užšínež na E3D, ale pokud to má být stejné, je možné, že se mi to vytisklo nepřesně. Přikládám obrázky s problémem a rozměry.

IMG_1613.JPG

IMG_1615.JPG

IMG_1617.JPG
  • 0

lunemec
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09.03.2018 10:22
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod juliusvla » 03.04.2018 21:13

Ahoj, tisknu převážně PLA E-Sun, DD a Mladeč. Tryska s teflonem, E3D V6. Teplota 220 stupňů a třeba křídla letadla až 225 stupňů. NO problém.
Pet-G tisknu celokovem a teplotou 250 - 255 stupňů. Bez problému. Podotýkám, že celokov jsem si leštil tímto způsobem: Velká šicí jehla cca 8 cm dlouhá. Ouškem protaženej jeden závit smirkového papíru pod vodu cca 400 a postupně až 1000. Točíme vrtačkou a namáčíme tak dlouho jak nás to baví. Čím déle tím lépe. Potom vyměníme smirek za vatu a použijeme brusnou pastu také aspoň dvojí hrubost. Tou poslední to jenom už leštíme.
Celokov jsem nerozebíral ani nepamatuji. Teflon cca za půl roku odejde a je třeba ho vyměnit. Není teflon jako teflon. Asi hlavně ten z Číny. Jinak ty teploty které tu prezentujeme neberte moc vážně. Určitě mají termistory nějaké tolerance a jejich umístění také nebude vždy stejné. Kdo to dočetl až sem je hrdina a já děkuji.
  • 0

juliusvla
 
Příspěvky: 150
Registrován: 10.11.2016 23:42
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod zemciko » 05.04.2018 09:04

Tak ucpávání celokovu jsem si užil i u ABS. Ale problém byl primárně v kvalitě toho ABS. Mám tu jedno šedivé a to mi ucpe HB docela spolehlivě pokud nepoužívám 0,6 mm zkrácenou trysku.... Prostě se to přilepí na vyleštěný krček v HB. Čertví co je v rom za "svinstvo".

Velká šicí jehla cca 8 cm dlouhá. Ouškem protaženej jeden závit smirkového papíru pod vodu
Tohle je jedna věcí co se snažím vymyslet na 1,75 drát, u 3mm verze není problém koupit nářadí na přebroušení a vyčištění díry (kovový tyčka 2mm s drážkou na konci pro brusný papír) ale u 1,9-2mm jsem nepřišel na to čím to hahradit aby se to tam vešlo...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod MichalG » 05.04.2018 09:28

jedu cca rok E3D V6 celokov a jeste nikdy se mi nesekl s zadnym materialem
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: E3D vs. RebelMOD - zkusenosti, kompatibilita apt.

Příspěvekod lunemec » 27.04.2018 11:36

Ahoj,

co se týče kompatibility, docela mě překvapil jiný rozměr krku pro uchycení hotendu viz můj přízpěvek výše kde je to změřené. Vytiskl jsem jiný úchyt a je to v pohodě, jen je blbé že všichni počítají s E3D rozměry, tak úplně nerozumím proč tohle má jiné...

Hotend se mi začal ucpávat při tisku PET-G na 230C. Při pokusu o čištění se mi zlomila trubička s heatbreakem (ano, měl jsem nahřátý hotend na 230C). Tak nevím jestli je to vadný kus, nebo co s tím. Jakmile se odlomil heatbreak, začal z heatbloku vytékat plast který tam byl ucpaný a natlačený extruderem pod tlakem.

Taky je škoda, že je jiný rozměr hliníkového heatbloku, protože na něj pak nepasuje silikonový E3D návlek, a dopadne to tak jako na mojí fotce, obzvlášť PETG se rádo patlá všude.

IMG_1717 (2).JPG

IMG_1716 (2).JPG
  • 0

lunemec
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09.03.2018 10:22
Reputation: 0

Další

Zpět na HotEnd-y a vše kolem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků