Firmware

Re: Firmware

Příspěvekod Alexco » 06.03.2016 15:23

nechápu, proč si na tiskárnu chcete dávat FW od JRC, stárou. Kdýž už je, radějí používám novější, a netrápim se stárou.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Firmware

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 16:09

A myslis si, ze je na te nejnovejsi neco zasadniho noveho? Jsem presne opacneho nazor, co se nerozbilo, neopravuj a neugraduj, pokud to neni evidentne z nejakeho duvodu potreba.

Od verze JRC uz probehlo minimalne 10 meziverzi a na kazde cca druhe neco nefungovalo.
Kdyz to nechapes, proc tedy neudrzujes v Download sekci posledni odladenou a vyzkousenou verzi? Neustale tu nekdo resi nejaky FW, tak proc se toho ty "Alexco" nebo nekdo jiny neujmete? Urcite by to spouste lidi, kteri maji problem se zakladni konfiguraci FW pomohlo.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Firmware

Příspěvekod Alexco » 06.03.2016 17:04

No "Rebele" asi to bude tím, že ne káždý z nas májí "standartní" verzi Rebela. Já osobně vybírám z několiká verzi tiskáren to co je podle mého názoru (který avšak nikomu nevnucují jako jediný správný) se povedlo. Jak jsem už někde psál, mám verzi postávenou na základech rebela... ale mám 25-ky X profily, A jelíkož mne báví právě se ničemu novému učít, tak i ve svých 45-ti , jsem se začal "rejpat" do arduina, tiskáren a jiných stroju na bázi CNC. Mám technické a elektronické ználosti, mímo jiné i dost pokročílé ználosti metalurgii... A na tomto fóru se dělím o své ználosti. Jestli tě to neurazí, tak dám svou verzi repetiera, kterou aktuálně používám. Akurat mám tak trochu netypické pro Rebely rozměry, mám na své verzi i plně provozuschopnou funkci autolevelingu..
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Firmware

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 18:10

Asi si nepochopil, co jsem napsal ze? Je to castecne vysvetleni toho tveho "nechápu, proč si na tiskárnu chcete dávat FW od JRC, stárou".
Z meho pohledu to nema zadny velky vyznam a z dalsiho pohledu to sposta lidi neni schopno proste udelat. Uz to chapes????
Tech rozdilu mezi tiskarnama (a to nemyslim jen rebely) zase tolik teda rozhodne neni, na to staci tabulka s prevody a rozmerem tiskove plochy, vseho vsdudy tedy cca 9 hodnot, kterymi se tiskarny lisi. A i kdyby to proste bylo hodnot 20, tak z toho prosemte nedelej raketovou vedu a misto toho oslnovani vzdelanim vytvor treba tu tabulku a postarej se o jeji pripadnou aktualizaci.
Tomu rikam podeleni se vedomostmi.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Firmware

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 18:59

Jak jsem tedy predpokladal, zadne rozhreseni, ci tabulka od Alexco s hodnotami nebude. Neustale totiz nekoho shazuji, napadam a urazim. Takze Vazeni a mili. Kdo nesnese me nazory, ktere nejsou mysleny jako vypady, ani urazky na cti, ale jsou proste z patra, tak zde prosim nebudte, nebo aspon neprispivejte. Verte tomu, ze nemam moc casu sedet stale na foru, presto ho aktivne ctu. Prispivam do neho pomerne malo, ale v pripade, kdy budu muset z 90% prispivani resit to, ze se nekomu nelibi co napisu, tak prispivat prestanu a forum smazu, protoze na to fakt nemam energii.
Chybu dokazu uznat nejsem uplnej magor, ale musi me presvedcit vic, nez jeden clovek......

Kazdy ma tu moznost, zalozit si sve forum a vyzkouset si, jake to je. Je to naprosto "super", vrele doporucuji.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Firmware

Příspěvekod oscar » 06.03.2016 19:05

IMHO bych to tady zamkl. K nícémú tó ńévédé.
argue.jpg
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Firmware

Příspěvekod creagel » 06.03.2016 21:55

Klidne bych pouzil zdejsi fw, jenze on po 1.6.7 proste prelozit nejde. Snazil jsem se tu i najit, co vse se musi v configu upravit pro rebela, ale nenasel jsem. Tak aspon prochazim config z aktualni verze repetieru a zde ulozeny a merguju to dohromady.

A proc nemam stare arduino? Tak treba proto, ze ostatni veci (rizeni topeni, hlidani vody v nadrzi a nejake kravinky) rozchozene s posledni verzi a mit nekolik verzi arduina je cesta do pekel.

btw: jestli jen blbe hledam a nebo to tu fakt neni - odkazete me na to co v tom konfigu pro rebela upravit? Pisete ze je to par voleb. Osobne jsem nasel rozdil napr. v endstopech.
  • 0

creagel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 13.11.2014 22:46
Bydliště: Sedlcany - Stredni Cechy.
Reputation: 0

Re: Firmware

Příspěvekod Rebel » 06.03.2016 23:59

To je to, co jsem presne nechtel, aby sem nekdo plesknul nejaky FW a napsal k tomu, ze to je v podstate pro jinou tiskarnu. K cemu to je ?

Bohuzel ten konfigurak nepozere webkonfigurator spravne, je ho cast zmenena rucne a tedy nezbejva nic jineho, nez to cele projit polozku po polozce a na to tedy ted energii nemam a autor to evidentne dle SZ resit nehodla.

To tu nema nekdo rozchozenou tu slavnou posledni verzi repetiera na RII, kdyz je to takova bomba ?

Nakonfiguruju to zitra znovu na webu, ale budes si to muset vyzkouset a doladit. Nemam doma RII, kterou bych chtel rozvrtat.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Firmware

Příspěvekod oscar » 07.03.2016 03:57

//LOCK.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Předchozí

Zpět na Software & Firmware

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků