Strucny prehled jednotlivych FW

Strucny prehled jednotlivych FW

Příspěvekod fdd1222 » 01.12.2016 08:41

Panove, bude ochoten nekkdo sestavit strucny seznam FW a v par bodech uvest jejich hlavni prednosti a nevyhody?
Stavim svou prvni tiskarnu a zacinam se poohlizet po elektronice a FW. Informace jsou roztristene na mnoha mistech a musim procitat spoustu balastu abych se vubec k necemu dopidil.

Ale porad nevim jestli zvolit Marlin, Smoothieware, Repetier, nebo neco uplne jineho.
Myslim ze by takovy prehled pomohl vice lidem.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: Strucny prehled jednotlivych FW

Příspěvekod medapeta » 01.12.2016 12:21

  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Strucny prehled jednotlivych FW

Příspěvekod Rebel » 01.12.2016 12:55

Ono je asi docela problem napsat relevantni srovnani, protoze se asi nenajde moc lidi, kteri by meli vedle sebe X tiskaren s ruznymi firmware, snazili se je porovnavat a jeste drzeli krok s novymi verzemi.
Navic nikdo urcite nevyuziva vse co jednotlive FW nabizi, tudiz by to strucne porovnani nebylo uplne vypovidajici.
Kazdopadne si myslim, ze pro beznou tiskarnu jsou v podstate vyhovujici vsecky zminene firmware, takze je to spise o tom, jaky ti to padne co se tyce konfigurovatelnosti a prehlednosti do oka, vcetne zobrazeni LCD a ovladani prez nej, coz je na venek jediny zasadni prvek, podle ktereho lide primarne voli.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Strucny prehled jednotlivych FW

Příspěvekod Saph » 01.12.2016 16:56

Dobré téma, měl jsem v plánu založit něco podobného až si alespoň rámcově prostuduju něco o Marlinu, Repetieru případně dalších, i když jsem nečekal že bych se dobral nějakého jasného výsledku. Spíš by mě v této souvislosti ale zajímalo, jestli si myslíte že má cenu FW nějak hlouběji porovnávat co se týče kvality tisku. Například jestli by se mezi Marlinem a Repetierem našly viditelné rozdíly třeba v míře přetoků materiálu na rozích nebo v jemnosti začátků a konců perimetrů atd. Zkrátka jak moc znatelně FW ovlivňuje samotný tisk. A beru to teď z pohledu někoho, kdo se s tím už více maže a zkoumá tisky pomalu pod lupou :-)
Já se do podrobnějších testů později asi stejně pustím, ale zajímalo by mě jestli si s tím někdo už třeba trochu víc nepohrával :-)
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Strucny prehled jednotlivych FW

Příspěvekod lubosh » 02.12.2016 11:15

To máš jako s ženskejma.
Ono ale nic nebrání tomu začít s jedním FW a pak vyzkoušet i druhý (třetí,...).
Výhoda je, že se vždy můžeš vrátit k předchozí verzi.
Když se zeptáš, každý vychválí to svoje, a doufá, že brzy bude upgrade.
Já osobně mám teď rád Marlina, protože si můžu přidávat nové funkce (někdy nevyzkoušené a nedokonale odladěné). Repetier se tak rychle nevyvíjí.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Strucny prehled jednotlivych FW

Příspěvekod lubosh » 02.12.2016 11:20

To Saph:
v Marlinu bude vychytávka množství extruze závislé na akceleraci, což přesně řeší přetékání v rozích a u kraje výplní. Zatím to nějak funguje, ale nedokonale. Já řeším ty horní výplně poloviční extruzí a rychlostí, bohužel to S3D neumí poznat. Ze Slic3Ru jsou nádherné, skoro nevidět tahy, ani u krajů.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Strucny prehled jednotlivych FW

Příspěvekod Saph » 03.12.2016 00:55

To zni zajímavě ten Marlin, vidím že mě čeká opět nová oblast které se budu muset dlouho věnovat. V tuhle chvíli mé znalosti FW končí u nahrátí na arduino a úpravy eeprom... :-D Přetoky na ostrých rozích běžně řeším jejich zaoblením, ale i tak by bylo fajn je omezit, zatím se mi to trochu povedlo jen výměnou driverů :-)
Štelování horních povrchů jsem se zatím moc nevěnoval. Jen jsem je někdy zkoušel v S3D ladit pomocí samostatných procesů, ale to ne vždy jde dobře aplikovat. Obecně jsem s jejich kvalitou celkem spokojený, ale je pravda že u perimetrů horní vrstvy vystouplý infil je, do teď jsme ale myslel, že to je věc, která těžko půjde nějak moc vylepšit. I když to jsem si myslel i o hladkosti stěn dokud jsem si nehrál 3 dny s drivery :-D Takže dík za info, alespoň vím kam se zas posunout... zas bude zábava ;-)
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0


Zpět na Software & Firmware

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron