Jaký SW pro vytváření modelů ?

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod JCHP » 07.03.2018 12:46

Áno, áno, je to tak :-)
Také jsem si tuto cestu prošel a skončil jako registrovaný uživatel Inventoru,
protože jsem prostě některé díly potřeboval zadat do výroby na papíře a toto byl nejrozumněji fungující CAD s podporou vytváření výkresů z modelů.
A taky podporující export do většiny standardních formátů, takže si své výtvory po čase budu moci otevřít i v jiných, třeba dostupnějších programech.
  • 0

Upravený Kossel Clear s výměnnými hlavami (J-head a celokov s vodním chlazením)
JCHP
 
Příspěvky: 249
Images: 4
Registrován: 03.09.2014 12:06
Bydliště: NMnMet
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Klaudius » 07.03.2018 17:07

Definuj "nejrozumněji fungující CAD s podporou vytváření výkresů z modelů". Teda kamoš, ja som starý konštruktér, rukami mi z 3D CAD-ov prešiel I-DEAS, NX, Catia v4, Catia v5, Solid Edge, SolidWorks a nakoniec Inventor a môžem zodpovedne vyhlásiť, že horšie fungujúci soft ako Inventor medzi profi CAD-mi skrátka nie je. Kolega z práce, ktorý si svoje odžil s Pro-E/Creo má rovnakú skúsenosť. Asi robíme s nejakým iným Inventorom... ;-)
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Popelka » 07.03.2018 18:13

Používal jsem Inventor, byl jsem s ním spokojený ale není zadarmo, to byl jen pro studenty. Teď mám už rok Autodesk Fusion 360 a na modelování i tisk je super. Umí i simulace, CAM a výkresy a na hobby používání je oficiálně zdarma. Je pro Windows i Mac. Jediná menší nevýhoda je že není česky.
  • 0

Popelka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07.03.2018 18:05
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Klaudius » 07.03.2018 20:05

Absencia češtiny nemusí byť prekážka, pokiaľ sa raz s nejakým 3D CAD-om naučíš robiť, tak tie ďalšie budú v mnohom podobné a človek sa do toho dostane pomerne rýchlo. A keď si raz na soft zvykneš, neprekážajú ani prípadné slabiny, pretože s nimi automaticky počítaš.
Pokiaľ free CAD vyhovuje, nie je problém. Nároky pre potreby 3D tlače zväčša nie sú zvlášť vysoké, takže prečo nie. Je pravda, že na Inventore často robím väčšie veci, nie extrémne, ale zostavy s niekoľko sto až tisíc dielmi bežne. A tam sa už slabiny prejavujú. Zrejme som príliš náročný. ;-)
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod nasranek » 07.03.2018 20:31

To že je program anglicky by pro žádného z Vás neměl být problém.
Pokud jste ročník 1983 a víše tak už jste se neučily tak jako mi "Гаварит па рускему йензыку".
Netvrdím že máte mluvit plynně Anglicky/Německy , ale když mně 32 let od školy ruština nevadí co se týče psaného a když je pomalu tak ani mluveného slova (polština a slovenština hm to neberu ani jako cizí jazyk)
a anglickému textu i když jsem se ho nikdy aktivně neučil docela rozumím co se PC a věcí kolem něho týče
(ono to asi bude že jak jsme mi začínaly na :mrgreen: řekněme počítačích tak jsme měli vázaný slovník vedle
sebe a když jsme nevěděly tak jsme listovaly).

Trochu odbočím nás ve škole neučily to co dneska vše jsme museli vyčíst s knih a v 90letech nebylo skoro nic česky
takže anglicky, polsky (poláci v tom byly o dost před námi co se knih týče, ale nebylo to proto že by byly víc na tisk ale je jich více tak se to vyplatilo pro nakladatele - to není jak dneska rychlo překlad v PC a odeslání mejlem
do nakladatelství.
  • 0

nasranek
 
Příspěvky: 268
Images: 0
Registrován: 06.03.2017 01:16
Bydliště: Orlová 4
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Klaudius » 07.03.2018 21:53

nasranek píše:Pokud jste ročník 1983 a víše tak už jste se neučily tak jako mi "Гаварит па рускему йензыку".
.


Teraz si ma teda rozosmial... :lol: :lol: :lol:
Čo si mal z ruštiny :?: Sedmičku?

Faktom je, že často angličtina problém trochu je; viacvýznamové výrazy označujúce jednotlivé funkcie, často poschovávané v štruktúre menu a podmenu kde-kade dokážu pekne potrápiť a vyskúšať odolnosť nervov aj tých, čo angličtinu už v škole mali a majú. Fakt záleží na softe. Na Catiu v5 som nikdy žiadne školenie nemal, vždy som ju mal len v angličtine (a raz nakrátko vo francúzštine) a kupodivu som ju zvládol pomerne rýchlo a dobre. A to mi v 91. hrozila maturita z ruštiny, v poslednej chvíli sa to podarilo zmeniť na matematiku...
Každopádne možností na CAD-tvorbu je dnes stále viac, jak už bolo viackrát spomenuté, asi by si každý mal nájsť tu svoju.
  • 0

Klaudius
 
Příspěvky: 177
Registrován: 15.02.2016 12:15
Bydliště: Bratislava - okolie
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod nasranek » 08.03.2018 04:16

no na základce 3
na učňáku 1.
Vidím že jsi jen o kousek mladší než já, nemyslel jsem školení na 3D programy, ale vím co má na střední a
potažmo na základce měl syn.
Učily se tam o počítačích - to že 99% to neumí není problém školy, ale lenivosti žáků.
Pamatuji si že bez základu angličtiny si nerozjel ani nenáročnou hru na 8bitech.
  • 0

nasranek
 
Příspěvky: 268
Images: 0
Registrován: 06.03.2017 01:16
Bydliště: Orlová 4
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod peca » 08.03.2018 08:16

Já možná dupu slepou cestou, ale hodlám jít do Blendru. Teprve jsem to stáhnul, takže ještě nevím co mě čeká, ale s verzi 2.8 má přijít lepší podpora 3D tisku, tak doufám, že to bude v pohodě. Důvody k tomu mám i ohledně obecného 3D modelování, animace a blbnutí s videem. Hlavně kvůli juniorovi. Možná zjistím, že na konstrukční díly je to slepá cesta...

//OT k jazykové vsuvce. Myslím, že kdo se chce věnovat koníčku, kde převážná většina nejnovějších informací je v AJ, tak by se měl ten AJ naučit. Jako, mám v práci kolegu programátora, který AJ neumí a učit se nechce - tohle prostě nepochopím... Na takové té internetové úrovni to není nic těžkého a maturita z Ruštiny rozhodně není překážkou.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Otomar » 08.03.2018 09:56

Blender je free form modelář, na technický věci nic moc. Na to jsou lepší parametrické modeláře /Solidworks,.../. Ale pracovat se s tím dá, pro ty další věci co uvádíš, se to hodí víc...
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod dracekvo » 05.05.2018 03:03

Ahoj,
co doporučíte jako náhradu cubify design? Chtěl sem zakoupit, ale už není dostupná.
Můj požadavek je, aby v tom šlo trošku normálně kreslit, šli na internetu najít aspoň nějaké návody, a hlavně aby tam byla možnost dělání sestav. Když třeba nakreslím krabičku s víkem, tak abych si mohl vyzkoušet jak to spolu funguje.
Jsem 3D modelováním nepolíben. Jen sem si kdysi hrál v sketchup.
Nebo nemáte nějaký fígl, jak se dostat ke studentské licenci solidworks?
  • 0

dracekvo
 

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Otomar » 05.05.2018 09:23

Solidworks verejne licence "zdarma" nenabizi. Ale kdyz se na ne zeptas dealera, jsou ochotni.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod kroxigor » 05.05.2018 11:05

Fusion360 by nestačil?
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod dracekvo » 06.05.2018 04:14

Ano, úplně stačil :)
Nevím proč, někam sem ho vynechal, protože na začátku tohoto vlákna byl trochu haněnej, ale asi proběhl nějaký vývoj a vypadá na moje začátečnické použítí víc než dost schopnej.
  • 0

dracekvo
 

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod zemciko » 07.05.2018 09:11

Otomar píše:Solidworks verejne licence "zdarma" nenabizi. Ale kdyz se na ne zeptas dealera, jsou ochotni.


Nenabízel věřejné licenze zdarma, ale pokud vím tak nabízel zdarma licence pro školy a studenty (k tomu je nejspíš nakonec dotlačil autodesk, alepoň někde ta konkurence funguje).
Nicméně momentálně chce za studentskou licenci asi 140 euro...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod tonek1942 » 10.05.2018 18:14

Asi dva roky si kreslím a tisknu mašinky a vagony na modelovou železnici v měřítku G (kolem 1:20). Vše mám vytvořeno ve freeverovém TPC Creo Element. Program je zcela zdarma, jen potřebuje připojení k internetu.
Co jsem zatím vytvořil je na obrázku v příloze.
Sestava je omezena na 60 dílů. Jako příklad uvádím kotel ještě nedokončené loko, (aby se dal prohlížet je ve formátu .stl a poněkud velký soubor se pomalu otáčí). Jak to dopadne po vytištění a slepení je na další příloze. Čelní svítilna je z jiné sestavy.
  • 0

Přílohy
IMG_20180510_152729.jpg
Kotel_c.stl
(1.6 MiB) Zobrazeno 8930 krát
IMG_20180509_100004.jpg
tonek1942
 
Příspěvky: 14
Registrován: 28.02.2016 15:27
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na 3D CAD, printservery atd.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron