Jaký SW pro vytváření modelů ?

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod janop » 04.02.2019 13:49

REBEL: v com si original kreslil diely na rebela? Boli by dostupne k stiahnutiu aj original modely? nielen vyexportovane STL?
PS: Skusal som upravit ofuk modelu - zial free nastrojmi sa mi ho ani nepodarilo naimportovat (cital som ze to trva dlhsie ale ani freecad ani blender to v rozumnom case nedali), ideal by bolo editovat prave ten original model ...

dik, J.
  • 0

janop
 
Příspěvky: 13
Registrován: 15.11.2017 12:12
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Rebel » 04.02.2019 17:14

Soucasna verze je namodelovana v Cubify Design. Kompletni zdrojaky nejsou a nebudou uvolneny z nekolika duvodu. Jednim z nich je i ten, ze tento soft neni open a nebudu podporovat "kradeni" aplikaci. Dalsim duvodem je urcita "vychcanost" nekterych vlastniku teto komercni zalezitosti, ale to bych tu nerozebiral..... Na druhou stranu kdo si rekl, tak zdrojaky ke konkretnim dilu soukromne dostal. A do tretice, kdo chce, tak si to proste vymodeluje znovu. Nekdy je editace cizich zdrojaku daleko horsi prace, nez tvorba novych :D

Kazdopadne planuju dalsi verzi prekreslit v OnShape (lehce uz jsem zacal) :D a zpristupnit tak komplet sestavu a moznost jeji editace a rozsirovani. Ono neni moc co v zasade vylepsovat, konstrukce je dana a vesmes zbytek je jen kosmetika ci adaptabilnost k jinym komponentum, coz bude pod OnShape dle meho bezva. Akorat to chce nejaky cas, abych to prekreslil no :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod janop » 04.02.2019 18:35

Rozumiem, ja zial Cubify nemam a vlastne ziaden komercny editor - najviac pouzivam OpenSCAD + skusam FreeCad a Blendra. Zdrojaky by sa vsak obcas zisli :) - SZ.
  • 0

janop
 
Příspěvky: 13
Registrován: 15.11.2017 12:12
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod zemciko » 05.02.2019 08:51

Koukám že na onshape mají i academic licence. Jak dobře si to poradí s obsáhlými sestavami? (třeba komplet sestavou rebela) Třeba alibre občas už dochází dech, když člověk přímo v sestavě s několika tisíci tělesy začne jedno editovat..
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Rebel » 05.02.2019 09:14

Onshape je odstep od SolidWorksu, takze predpokladam, ze to budou mit dost poresene i vzhledem k cene placene verze. Kazdopadne to lze pouzivat i bez licence, proste po skonceni trialu to funguje dale, akorat se musi vse ukladat jako "public", coz mi v pripade dokumentace k opensource tiskarne nevadi. Kazdopadne nemam zatim vse odzkousene, nevim zda nenarazim na dalsi omezeni, ale zakladni konstrukci i se sroubkama uz jsem v tom spatlal https://cad.onshape.com/documents/57615 ... 5175e7af63 :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod pentaxxx » 05.02.2019 17:00

Onshape nema primou souvislost se SWx. Ano jednim z tvurcu je clovek co stal u zrodu SolidWorks, ale je to spise konkurence. Ma to stejnou logiku, ale ovladani je upravene spise pro web. Sestavy jsou trosku kostrbatejsi. Vykon nikdy nedosahne toho co klasicky 3D CAD. Nektere veci funguji vyrazne odlisne. Slozitejsi modelovaci nastroje tam nenajdete, ale to nas asi nikoho netrapi.
Obcas v tom taky kreslim. Problem a zaroven vyhoda je to, ze je to online technologie. Ma to v sobe neco jako zakladni PDM, umi nacist pomerne hodne CAD formatu apod. Je to pro nase hobby vyuziti skutecne mozne (zatim) pouzivat zdarma. Uvidime jak do budoucna.

Pokud by bylo treba mohu pomoct s prekreslenim nekterych dilu Rebela. Obcas mi chybi nejake dily v necem lepsim jak STL.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Rebel » 05.02.2019 18:41

Vsak jsem tu konkurenci jsmem prave myslel, akorat to uchopili trochu jinak. To co SW prave chybi je ona free , nebo licence za rozumnou cenu pro kutily, bez slozitejsich funkci, na coz prave Onshape podle me bohate staci. Otazkou je, jak to free dlouho vydrzi, ale to je proste zivot .D
Pomoc je samozrejme vitana, nemusi to byt jen moje dilo a urcite nektere dily doznaji zmen jako pri kazdem premodelovavani, jen bych si tak nejak pral rozumnou dohodu pri spolupraci, protoze vetsina dilu je tak jak je ze spousty duvodu a nerad bych je uplne zasadne co se tyce konstrukce menil. Ale neni nic proti nicemu mit k dispozici i vice variant.
Navic me prave dovela nadchlo, ze nektere jednodussi modely se daji dat v posteli s tabletem :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod zemciko » 05.02.2019 18:58

Co je myšleno těmi složitějšími funkcemi? Pro mně mají tyhle CADy smysl hlavně díky možnosti vytvářet a editovat i složité sestavy, Na to udělat jen jednoduché modely na tisk mi stačí i freecad. Já to zatím jen zaregistroval a zkusil udělat jednoduché těleso a přišlo mi to obládáním a vzhledem jako SW.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod Rebel » 05.02.2019 19:29

Tak solid umi spousty vypoctovejch zalezitosti a analyz, ma moduly pro tvorbu ozubenych kol a prevodu, pomerne velkou databazi komponentu, spojovaciho materialu a mraky dalsich veci, ktere jsem nikdy nekoumal a nepotreboval, tak jako vetsina bastlilu. Osobne mi ta online zalezitost vcelku vyhovuje, protoze muzu bez instalace modelovat i v praci :D :D :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod pentaxxx » 05.02.2019 21:10

Ja vim kluci, ja to srovnavam skutecne detailne.
Delam se SolidWorks od roku 1997, takze ho znam skutecne dost detailne. Navic to umim i doprogramovavat atd.
Tema slozitejsima vecma sem myslel ruzne tvarove veci = simulace obrabeni tvarem, tazeni objemu po krivce, dost prvku ma v SWx mnohem detailnejsi nastaveni, ruzne oblasti weldments, sheetmetalu, prvky pro formy a podobne speciality.
Na domaci zvykani to netreba a v nejhorsim se to da obejit.

A ano, SolidWorks by mel dat k dispozici neco jako light verzi. To hrozne vsem chybi. Myslim, ze by si tim spis zlepsil postaveni na trhu, nez aby si tim uskodil, ale bohuzel, s tim nic neudelam ani ja.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Jaký SW pro vytváření modelů ?

Příspěvekod zemciko » 06.02.2019 09:25

Ono takové alibre zezačátku mělo verzi "zadarmo" a pak verzi pro už jen "kutily" za pár tisíc a nakonec dnes má jen verzi za pár desítek tisíc. Přitom to tehdy vypadalo tak růžově... Chtělo by to mít nějakou dotaženější free alternativu, přecijen freecad je sice fajn ale už leta je to furt "alfa verze".
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na 3D CAD, printservery atd.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků