prosba o pomoc s programem Meshmixer

prosba o pomoc s programem Meshmixer

Příspěvekod Lada » 03.05.2017 13:25

Kreslím již několik let 3D v programu Meschmixer , nynější aktualizace 3,2 mi smazala starou verzi 3,0.
3,2 je značně náročná na Grafickou kartu a bohužel přez veškeré snahy i rad podle fora mi nejede.
http://meshmixer.com/faq.html ,bohužel Autodesk už verzi 3,0 s webu stahl a i přes moje prosby
ho zatím nemám. Neporadil by někdo ,kde starou verzi Meshmixru 3,0 sehnat ? neudělal jsem si zálohu.
a když potřebuji z Autodesku Fusion360 Smotnout hrany 3D kresby ,ten to neudělá pěkně,je ve vývoji.
Meschmixer 3,0 krásně smootuje a sculpuje . dík za radu Lada (časem musím koupit novou grafickou kartu)
  • 0

Lada

Re: prosba o pomoc s programem Meshmixer

Příspěvekod Gaspadlo » 03.05.2017 13:37

Mám u sebe pravděpodobně verzi před 3.0 (19.01.2016 - takže nejspíš 2.9), jestli to něčemu pomůže. (WIN64 verzi) - můžu to zabalit a hodit na drive - AFAIK by to mělo fungovat standalone/portable.

EDIT: Tak dobrý, WayBackMachine odkazy stále fungují:
https://web.archive.org/web/20161030013 ... nload.html
  • 0

Thingiverse - Gaspadlo
SW: Repetier-Host | CuraEngine |SketchUp Make 2017 | MeshLab | MS 3D Builder | SculptGL
Tiskárna: DMS DP2 - 2000cc, 1.75mm PLA, 0.4mm nozzle
Gaspadlo

Příspěvekod Lada » 08.05.2017 12:18

Dobrý Den moc děkuji za link ,zprvu jsem měl problémy že můj antivir Avast mi ztažení zablokoval a hlásil,že
na liku je vir Win32:Evo-gen [Susp]|+EG917515|egpe: .další pokus proběhl v pořádku. Chtěl bych za link poděkovat.

Všiml jsem si,že děláte i v programu Meshlab.net ,jelikož jsem potřeboval zpracovat sít .ply ze scaneru Cyclop
chtěl jsem si ho stáhnout. dopadl jsem uplně stejně ,program se po startu stáhnutí snaží něco změnit ve Windousu10
a Antivir ho zablokuje se stejnou hláškou(teda pokud to chápu dobře). Podruhé se mi podařil Meshlab stáhnout ,
ale nefunguje,jen probliknou na obrazovce dve okna při zpuštění a konec.
Nejspíš je to zase způsobeno mou starší 4G grafikou ,nevím.
Nevíte náhodou neexistuje zase někde na stránkách Meshlabu starší verze ke stažení,která by fungovala i
na starších grafikách ? Moc dík za případnou pomoc.
  • 0

Lada

Příspěvekod Gaspadlo » 16.05.2017 18:44

Těžko říct - nejstarší grafickou kartu co jsem používal byla naposledy před rokem GTX275 (2011) a co se systému týče, jsem cca od 2015 na desítkách.

Starší verze se dají najít na sourceforge. co se AV týče - bude to false positive, pro sichra můžete zkusit virustotal a posoudit sám. (Já po letech jedu už jen defender v kombinaci se "selským rozumem", up-to-date SW a občasnou pravidelnou kontrolou procesů a služeb)

https://sourceforge.net/projects/meshlab/files/meshlab/
  • 0

Thingiverse - Gaspadlo
SW: Repetier-Host | CuraEngine |SketchUp Make 2017 | MeshLab | MS 3D Builder | SculptGL
Tiskárna: DMS DP2 - 2000cc, 1.75mm PLA, 0.4mm nozzle
Gaspadlo

Příspěvekod Lada » 17.05.2017 13:55

moc znova dik
verze meshlab_v133_64bit (2014) v poho funguje ,poslední dobou zjíštuji,že všechny tyto software jsou většinou
založeny na Open GL tedy systéme průchodu grafického signálu ,který se nemá moc rád s grafickým systémem
Wind. i když má člověk nainstalované 10_tky , Grafická karta podle věku příjme pouze určitou verzi Open GL
u mě 1,1,0, a vyšší verze (tedy další druhy vykreslování obrazu) jako 1,1,1,,1,2......1,5 atd prostě neumí příjmout
tedy ani nejde aktualizovat,tím pádem nejedou novější verze grafických programů.
Rád bych kdyby někdo kdo rozumí Open GL a grafikám toto více zde na foru vysvětlil, protože na tento problém
můžou narazit nejen hráči 3D her ale i třeba ti,kteří se snaží zpracovat sít ve formátu .PLY ze scaneru Ciclop a můžouv tomto případě neuspět.
Ještě jednou dík Kreslíř 3D http://www.monety.cz/3D_BADGES.htm
  • 0

Lada

Zpět na Další SW pro tisk