Octoprint

Re: Octoprint

Příspěvekod jmysicka » 29.01.2017 10:01

bahora píše:sudo mkdir /usr/share/X11/xorg.conf.d

akorat pokud se nepletu mam to regulerne v /etc/X11/xorg.conf.d a ne tam kde to hleda u tebe, jak v Rasbianu tak v Octoprintu coz je rasbian Lite.

Navic to s ovladacem LCD nema nic spolecneho, je to pak zalezitost az X Windows ....

Pokud to mas OK, pak vidis najizdeni textove konzole.

Jinak pred aplikaci toho scriptu jsem udela klasicky update Debianu

sudo apt update
sudo apr upgrade

Obsah PDF na gdisku defakto souhlasi s popisem aplikace v kometatich na aliexpresu ...


A děláš to na té image Jessie light? Protože mě to přijde, že ta light verze vůbec nemá xserver, který je podle mě potřeba pro to UI. Když si sosnu starší verzi, která je postavená na full Wheezy, maká to hned, akorát to zase nabootuje do desktopu a ne do toho UI :D


Tak na Jessie light jsem udělal update / upgrade, vytvořil soubor příkazem výše a prošlo to. Displej maká. Ale přestala fungovat kamera. Touch UI není součástí, myslel jsem, že by měl být. Nicméně i po jeho manuální instalaci to na displeji nabootuje do shellu. Už s tím ztrácím trpělivost :(
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod bahora » 29.01.2017 12:40

psal jsi ze chces rozchodit LCD 3,5" pro OctoPrint, takže automaticky předpokládám že máš X11 + Chrome případně jiný potřebný web browser pro TouchUI.

Octoprint mám na kartě z image https://octopi.octoprint.org/latest, takže předpokládám že jde o Raspian Light (jessie) + posledí update/upgrade + poslední Octoprint update + doinstalovaný X11.
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod bahora » 29.01.2017 12:44

jmysicka píše: Tak na Jessie light jsem udělal update / upgrade, vytvořil soubor příkazem výše a prošlo to. Displej maká. Ale přestala fungovat kamera.


To je bohužel problém Octoprintu a jeho distribučního "img"

Když si přeložíš ručně mjpg_streamer a zadáš správné parametry, budeš překvapen že stím běhá doslova libovolná Web kamera co podporuje linux obecný. V Octoprintu to bohužel pro "linuxové zelenáče" totálně posrali :(
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod jmysicka » 29.01.2017 12:48

Aha, Ty jsi si doinstaloval X11? Proč o tomhle nikde nepíšou, že je to nutný?
Větu z webu octoprintu "that already includes OctoPrint plus everything you need to run it" jsem si pořád překládal jako že tam je všechno co je potřeba, takže jsem předpokládal nějakou chybu, spíš než chybějící část systému. Přesně pro tohle nesnášim linux. Všechny návody strašně snadný, jen tam vždycky půlka chybí protože linuxákovi je přece uplně jasný, že to tam musí bejt, to přece v návodu ani být nemusí.. a co s tim pak my lamy :D
Xserver jsem už zkoušel taky nainstalovat a bootuje to do desktopu, místo do toho Touch UI. Absolutně netušim, jak to přinutit bootovat tam. A taky v průběhu instalace Xserveru přestala chodit kamera.. Musím si po těch 20 hodinách dát pauzu, nebo to celý rozšlapu :D
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod bahora » 29.01.2017 12:50

jmysicka píše:Tak na Jessie light jsem udělal update / upgrade, vytvořil soubor příkazem výše a prošlo to. Displej maká. Ale přestala fungovat kamera. Touch UI není součástí, myslel jsem, že by měl být. Nicméně i po jeho manuální instalaci to na displeji nabootuje do shellu. Už s tím ztrácím trpělivost :(


Myslím, že chceš něco co tam prostě hned po instalaci není, to jako bys nadával na Windows Core-based Server že ti po instalaci nenaběhne do grafiky .....

Octoprint Light obsahuje podporu X11, ale není nainstalována. Takže pokud ti jede LCD v textové konzoli, tak doinstaluj vše potřebné pro X Windows + případně komponenty "grafického desktopu".....
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod bahora » 29.01.2017 12:54

jmysicka píše:Touch UI. Absolutně netušim, jak to přinutit bootovat tam. A taky v průběhu instalace Xserveru přestala chodit kamera.. Musím si po těch 20 hodinách dát pauzu, nebo to celý rozšlapu :D


Nepochopil jsi vůbec co chceš použít. Touch UI je pouze plugin upravující vzhled Octoprintu ve webovém prohlížeči, pokud chceš nabootovat přímo do "Touch UI" což je z principu blbost, musíš na display :0 X serveru tedy poslat místo "desktopové části" pouze webový browser s patřičným URL.

Myslím že pro tebe je schůdnější cesta nechat si Octoprint pouze jako Webkameru + Web ovládání z PC/Mobilu a prodat to LCD co máš a koupit k tiskárně přímo do Marlinu podporovaný nádherný grafický dotykový MKS TFT32 http://www.banggood.com/3_2-Inch-MKS-TF ... mds=search ....
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod jmysicka » 29.01.2017 13:15

Máš pravdu, nepochopil. Ale teď jsi to dobře objasnil, díky!
Zkusím teda ještě nastavit boot do browseru, to jsem někde v noci potkal. Pak by to mělo být ono, že jo?
Nemám s Linuxem moc zkušeností, moc se mi nelíbí všechno řešit v shellu... Pořád jsem si myslel že to má fungovat jako v Repetier serveru, kdy stáhnu image, nainstaluju driver pro displej a ono to pojede.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod medapeta » 29.01.2017 13:22

  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod jmysicka » 29.01.2017 13:56

Tak TouchUI už funguje a spustí se po startu v Chromiu. Informace co to vlastně je byla dost zásadní :) Děkuju moc za pomoc.

Ještě zkusím nějak rozběhnout mjpeg streamer, který po cestě přestal fungovat..
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod jmysicka » 29.01.2017 18:56

bahora píše:Dej odkaz na to 3,5" LCD, mám https://www.aliexpress.com/item/2016-Or ... 28698.html a chodí na poprvé, jediné co se mi nepodařilo je obrátit směr "os X/Y" nakalibruji v pohodě, ale kurzor jezdí opačným směrem a konfigurační parametry pro reverz X/Y v X11 konfiguráku ignoruje, takže ho ovládám myší, tam je OK.


Tak už jsem se dostal taky až sem. A stejný problém, taky to ignoruje XY nastavení, takže přes touch screen docela nepoužitelné.

Už mi běžel i mjpeg streamer, ale pak to nabídlo aktualizaci Octoprintu a po ní to jede jen jako screenshot spíš než stream. Hrozně pomalu to načte jeden obraz jako fotku a konec. Buď se už nehne, nebo jen velmi pomalu se zpožděním několika minut. Nedá se to nějak řešit? Zkoušel jsem i nainstalovat SnapStream, ale je to pořád stejné, asi to jede dál přes ten původní mjpeg streamer, nebo nevim.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod qeex » 25.04.2017 20:49

Ahoj, neprovozujete někdo octoprint na OrangePi One? Nenasdíleli byste mi prosím image včetně Octoprintu?

Ať se snažím jak chci tak instalace octoprintu skončí nezdarem. Ať už se nedaří nainstalovat komponenty pythonu, stahnout věci z gitu bez chyb, nebo následně spustit.
Zkoušel jsem Rasberian i Armbian (oboje určené pro OP One), instaloval jsem už asi 10x od nuly a vždy na něčem pohořím, pokažde je chyba jinde (FAQ a google na jednotlivé chyby používám obvykle se tak dostanu k další chybě).
Přitom testovací instalace na netbooku s Linux Mint byla uplně bez problémů a za 15 minut jsem měl vše co jsem potřeboval.
  • 0

qeex
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15.03.2015 10:03
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod Spy.Dr » 14.05.2017 17:31

qeex píše:Ahoj, neprovozujete někdo octoprint na OrangePi One? Nenasdíleli byste mi prosím image včetně Octoprintu?


Ahoj,
já jsem rozjel Octoprint na OPI Lite (stejný jako OPI One akorát má Wi-Fi místo ethernetu,
Na rovinu: jsem totální linux lama, a moje linux kung-fu je asi tak silný, jak silný jsou tutoriály, takže to ber s rezervou.
Pral jsem se s tim taky dlouho než se mi to podařilo rozjet tak jak jsem chtěl a relativně stabilně, ale podařilo se.
Image Ti nedám, protože by Ti stejně neštel, potřebuješ si napsat vlastní jména, hesla, nastavení atd, ale dám Ti pár rad co vim, třeba Ti to pomůže.

1/Použij čistej armbian nekde ve verzi 5.20 (jádro Debian Jessie), Od verze 5.25 (jádro Ubuntu Xenial) jsem měl problém a kouslo se mi to hned po prních krocích kompilování/stahování/Instalování

2/ nainstaluj si PuTTY a zbytek dělej přes síť (Na svym routeru si zjisti na jakou IP se ti OrangePi připojil a to si pak napiš do PuTTY)

3/postupuj podle tohoto návodu https://github.com/foosel/OctoPrint/wik ... g-Raspbian

4/ všechno v návodu je uděláno na uživatele "pi", takže buď si při instalaci armbianu vytvoř usera "pi" a nebo pak musíš vše upravovat na svoje jméno aby Ti to sedělo - hlavně cesty!

5/ neměl bys mít velkej problém rozjet Samotnej octoprint, trochu jsem pak začal mít problémy, když jsem chtěl nastavit automatický spouštění Octoprintu, sice je to v tom návodu taky, ale jako standartně u linuxáckejch věcí tam spousta věcí není, jelikož se to pokládá za samozřejmost :-)

6/ koukej se na nadpisy, není třeba dělat vše, prakticky půlku z toho nepotřebuješ, funkční to bude už po "Basic setup"

7/ pokud budeš dělat i WebCam, tak pořádně sleduj co Ti to vypíše, návod je pro Raspberry, a ten má asi jiný ovladače či co, ale při instalaci tě to upozorní a vypíše Ti to trochu jinej, kterej si máš nainstalovat místo toho co Ti nainstalovat nepůjde. Technická - Na OrangePi s Octoprintem jde jen USB Webcam, OPI kamera do desky na ten placatej kablík nefunguje, nevim proč, ale je to nějak obecně známá věc a nikdo to zatím nevyřešil co jsem hledal.

Tak tolik asi z deníčku lamy.
Já nad tim strávil roztroušeně možná x týdnů než jsem to dal do kupy...tyhle věci by mi to tenkrát hodně usnadnily...

Tak hodně štěstí...

jinak moc tu nejsem, spíš na FB...
  • 0

Rebel 2/3D samozřejmě s malými úpravami :-)
Spy.Dr
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16.10.2016 16:48
Bydliště: Trutnov
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod bahora » 28.05.2017 23:31

Doteď jsem tiskl přes raspberry pi, ale přešel jsem na OrangePI.
Tisknu s OrangePi druhý týden, bez jakéhokoliv problému.
Je úplně jedno zda to je Debian nebo Ubuntu verze ArmBianu.

Mám "vlastní" image na 8GB SD kartu (Adata AUSDH8GUICL10-R je levná, rychlá a běžně dostupná)
Pokud někdo chce image pro Octoprint na OrangePI One, není problém jej nasdílet.
Prozatím jen bez podpory webkamery a velikost pro stažení bude podobná jako OctoPrint na malinu ...
  • 0

bahora
 
Příspěvky: 245
Images: 1
Registrován: 23.11.2016 01:12
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod zemciko » 29.05.2017 12:15

Tak něco s webkamerou by se mi i hodilo a orange pi bylo levnější řešení ne?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Octoprint

Příspěvekod Rebel » 29.05.2017 14:31

kameru neni problem rozchodit, je to stejne separatni binarka mjpeg-streamer. OPi je levnejsi oproti RPi, lepe zdokumentovane, akorat ne tak daleko s podporou a stable imagema = pomerne mlade "zelezo".
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

PředchozíDalší

Zpět na 3D CAD, printservery atd.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků