Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polévka

Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polévka

Příspěvekod Saph » 18.03.2019 01:23

Tak jsem dneska pustil Repetier server a na displeji je naprostá většina ikon nahrazených písmeny a znaky nejrůznějšího druhu a navíc je i jejich velikost trochu špatně (dole ani vpravo nemají být posuvné lišty) v důsledku čehož je i horší detekce doteku.
IMG_20190318_020818.jpg

Ještě včera bylo vše v pořádku. Vypnout-zapnout ani reboot nepomohl. Kabely všechny zapojené na svém místě na doraz. Verze je aktuální, tedy 0.91.2. Original Raspberry Pi3 + 7 palcový displej. V provozu přes rok.
Nemá někdo tušení co s tím? Celé se mi to zrovna mazat a reinstalovat nechce :evil: :-/
Díky za případné rady.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod Rebel » 18.03.2019 06:17

A jakpak to vypinas? Davas pred odpojenim napajeni "Shutdown" ?
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod Saph » 18.03.2019 10:08

Ano, dávám nejprve "shutdown" a až pak to odpojím z elektřiny. Jen párkrát se mi stalo, že jsem to neudělal tímto způsobem, ale to jen opravdu výjimečně a delší dobu se to nestalo. Poslední vypnutí bylo určitě standardní.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod Saph » 18.03.2019 16:57

Tak jsem si všimnul, že je možné přes webové rozhraní alespoň stáhnout a opět nahrát nastavení pro jednotlivé tiskárny. S tím se už dá žít, takže to prostě celé smažu a znova udělám čistou instalaci. Asi nakonec nejjednodušší řešení. Nikde na netu jsem nenarazil na zmínku o podobném problému.
EDIT: Špatně jsem hledal, tak teda nejsem sám https://forum.repetier.com/discussion/comment/26435/
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod Saph » 18.03.2019 18:04

Zde by tedy mělo být řešení problému:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

reboot. If gui does not appear (happens sometimes after update/upgrade) run sudo raspi-config and select boot option console with autologin and reboot.

This has been reported to solve the icon problem.

If it does, please report new lsb_release and chromium --version versions. I have the feeling that chromium knows it is expired somehow and starts acting differently. If the updates result in newer chromium versions that might be the hint.

Bohužel jsem negramotný co se práce s RPi týče a mé znalosti začínají a končí instalací právě Repetier serveru.
Mohl by mi někdo jak pro úplnou lamu vysvětlit, kam přesně mám ty příkazy zadat? Předpokládal jsem, že mám dat shutdown Rserveru, připojit klavesnici a zadat je. Nějak mi to ale odmítá klávesnici, kontrolky na ní se ani nechtějí rozsvítit. Teda až na jeden pokus, ale to zase nešel displej, netuším jak se mi to povedlo.

EDIT: tak vyřešeno, bylo nutné jen odpojit dotykový displej a připojit obyčejný monitor, pak už klávesnice fungovala a po zadání výše zmíněných příkazů už jsou ikony zpět na svém místě a vše patrně funguje. Jen se pořád nějak nezobrazují náhledy Gcodů. Snad to ale vyřeší třeba nějaká budoucí aktualizace, zatím to asi přežiji.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod Saph » 19.03.2019 11:40

Sága pokračuje. Tak to fungovalo asi hodinu a následně jsem našel dotykový displej vypnutý. Restart nepomohl, takže jsem zkusil provést novou instalaci Repetier serveru a opět beze změny. Se samotným displejem nic není, testován připojením k PC. Při připojení k Raspberry ale ani neproblikne, nic. Normální monitor ale funguje. Takže teď nově nefunguje asi nějaký driver na Raspberry. Takže zase hledat.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod krizma » 23.03.2019 10:34

Přišel jsi na něco. Už mám taky čaj místo ikon.
  • 0

krizma
 
Příspěvky: 52
Registrován: 29.09.2013 22:34
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod Korny » 05.04.2019 11:24

Rad bych pomohl, ale ja jeste nemam licenci. Kazdopadne vcera jsem delal cistou a driver dotyku funguje. Jen zase nemam to menu..
  • 0

Korny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 25.01.2015 17:19
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod Saph » 05.04.2019 12:01

Zapomněl jsem tady napsat závěr. Repetier nakonec vydal tohle jako opravu: https://www.repetier-server.com/knowled ... eview=true
Případně druhá varianta, co musí na 100% fungovat, je prostě RS smazat a nainstalovat znovu z poslední instalačky. V tomto případě jen nezapomenout nejprve odhlásit svou licenci před přehráním SD karty v Raspberry. Nastavení tiskáren si z RS můžete stáhnout a pak zase nahrát na novou verzi. Jen člověk přijde o nahrané Gcody. Je zde i možnost udělat nějak kompletní zálohu RS a pak ji nahrát zpět, ale to už mi přišlo jako příliš komplikované.

Ten můj další problém, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku, že mi najednou kompletně přestal fungovat displej s tím nakonec vůbec nesouvisel. To mi zas odešlo 5V napětí na USB raspberry a musel jsem to opravit napájením jumperu. Jen to byla smůla jak prase, že se dvě takhle nesouvisející závady sešly v rozmezí asi hodiny po sobe :-D
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Repetier server - Ikony na displeji jak písmenková polév

Příspěvekod krizma » 06.04.2019 06:53

Díky. Funguje to :)
  • 0

krizma
 
Příspěvky: 52
Registrován: 29.09.2013 22:34
Reputation: 0


Zpět na Repetier-host-server-fw

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron