Termostat komora na Rebel II

Toto fórum slouží k prezentaci vlastní tvorby, včeně stl, popřípadě i src. Nevkládejte prosím komerční nabídky a ani prezentace tvorby, která není zpřístupněna ostatním zdarna. Děkuji

Termostat komora na Rebel II

Příspěvekod celeron » 24.12.2015 00:45

Rebela mám v dílně, kde občas bývá 17-18 stupňů a to se ABS nelíbí. Sehnal jsem dvojkovej plnej Macrolon, koupil v železářství pár Al vinglů, vytisknul 4 spojovací rohy a vyhrabal něco elektroinstalačního matroše v regálu. No a je z toho totok. Bedna 500 x 500 x 630 mm ze 4 mm macrolonu, vingly 15 x 15. Dno otevřený, 2/3 vrchu na pantu, přední deska vysazovací na hlavách šroubů přes díry tvaru hrušky. Na pant jsem ji nedal schválně, otevřený dveře by byly moc vycabený při tisku PLA. Na zadní stěně je cca 40W infra topná fólie na 230V. Za ní je tepelná izolace a odrazná AL vrstva. Macrolon má na plast neuvěřitelný požární vlastnosti, třída B, samozhášivý až do 520 st. C. pouze se taví, stéká ale nehoří. Topná fólie je na stropní topení nad sádrokarťón, 200W/m2. Pracovní teplota je pouze o 14-16 st. C. vyšší, než teplota okolí kde je položena. Infra záření nabíjí vše na co svítí, rozdíl teploty mezi spodkem a vrchem je 1,5 st.C.
Na pevný části víka vpravo jsoudvě lištový krabice Tango. V jedný je zvenčí přívod 230V PC šňůrou, dovnitř zásuvka na připojení zdroje Rebela. Ve druhý jsou hlavní vypínač, vypínač regulace, relátko topení. Před krabicema je kastlík se sondou PT100 regulace. Nahoře na bedně je regulátor TLK43. Umí PID regulaci na spodní a horní teplotu. Pod spodní teplotou zapíná topení, nad horní odsávací (chladící) ventilátor. Ten je v "protiprůvanový" bedně s mnoho sacími otvory vlevo v pevný části víka.
Ještě se chystám přemístit displej nahoru vlevo ale nemám delší propoj pásky.
Box jsem zatím provozoval na topení do 28 st, větrání nad 30 st s hysterezí 0,5 st. Nahřátí boxu trvá s roztopeným Rebelem asi 15 minut a při tisku 4,5 hodiny se teplota ustálila na 29,6-30,2 st a ventilátor běžel v cyklu cca 5:1 (z/v). Topení by chtělo ještě tak dalších 20W a 50 mm větrák má jen 15m3 za hodinu a dost ho dusí ten protiprůvan. Chtělo by to asi silnější tak 24m3/h. Napájení relátek a ventilátoru je ze zdroje Rebela.
Zatím jsem tiskl jen pár věcí, nic dosud neprasklo ani se neutrhlo. Nevím, jak vysoko budu moct jít s teplotou v boxu, už se mi stalo, že pokud jsem foukal na tisk fénem na vlasy, tak "zamrzl" filamet.
Jirka
  • 0

Naposledy upravil celeron dne 17.03.2016 10:44, celkově upraveno 3
celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Termostat komora na Rebel II

Příspěvekod flegi » 24.12.2015 10:21

Moc pěná práce! Jen bych měl dotaz co je to ta tmavě modrá podložka pod el. inst. krabicema?

Kabely i s konektorama pro LCD vedou v GME. Konektor se dá sice rozdělat, ale jde to velice špatně. Na nakrimpování se prodávají speciální kleště, ale u těch menších to jde dobře i sikovkama, nebo v menším svěrákem (tam jdou perfektně i 60-ti pinový :D ).

http://www.gme.cz/awg28-10h-p650-043
http://www.gme.cz/konektor-pfl10-p800-007
  • 0

flegi
 
Příspěvky: 6
Registrován: 16.11.2015 03:05
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Reputation: 0

Re: Termostat komora na Rebel II

Příspěvekod blackjack220 » 24.12.2015 10:58

Tu podložku odhaduji na vytištěnou montážní destičku :?:
  • 0

Rebel 2 HD, firmware Repetier 0.92v9
blackjack220
 
Příspěvky: 127
Registrován: 10.11.2015 21:02
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Termostat komora na Rebel II

Příspěvekod celeron » 24.12.2015 12:57

blackjack220 píše:Tu podložku odhaduji na vytištěnou montážní destičku :?:


Tak! :)

To Flegl: Ty samořez konektory znám, pokud nemají takovou pojistku přes kabel proti vytržení, tak jde celkem snadno sundat protějšek pinů a kabel pomalu tupým nožem odpáčit z samořezných vidliček bez jakýhokoliv poškození konektoru. Otázka je, zda je nutný dávat displej ven. :oops: Pokud se nazvedne víko a půl minuty se kroutí nkodérem tak teplota spadne o 1 stupeň. Asi nepodstatné. Díky za pochvalu. :wink:
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0


Zpět na Uživatelská tvorba - FREE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron