R II extruder na i3

Toto fórum slouží k prezentaci vlastní tvorby, včeně stl, popřípadě i src. Nevkládejte prosím komerční nabídky a ani prezentace tvorby, která není zpřístupněna ostatním zdarna. Děkuji

R II extruder na i3

Příspěvekod jakvok » 27.01.2015 22:42

Tak jsem se konečně dokopal vyzkoušet ten direct-drive extruder a zrebelil jsem krapet svojí i3.
Původní extruder s převodem měl trochu vůli v kolech, tak jsem byl zvědavej jaký vliv bude mít direct-drive na tisk. Zatím jsem s RII extruderem natisk jen pár desítek metrů, ale zdá se mi, že se omezily takové ty bouličky nebo jak to nazvat, co se občas objevovaly na bocích výtisků, když se tisklo víc dílů najednou a tryska mezi nima přejížděla. Ale uvidim až natisknu s RII víc.

Originální tělo RII extruderu jsem upravil pro přímou montáž na X-vozík i3. Osu trysky jsem se snažil nacpat co nejvíc doleva, ale i tak jsem přišel asi o 5mm pojezdu X. Abych rozsah X zachoval, musel bych upevňovací šrouby k vozíku posunout ještě víc doprava, ale tam jim překáží masa, ve které je dutina pro J-holder. Ale celkem to jde...

Pro ty, kdo by chtěli taky zrebelizovat :) i trojku sem dávám stlko a zdrojový soubor v openscadu (na konci je možné odkomentovat podpory, které se mi osvědčily víc než podpory ze slic3ru). Jen je potřeba příponu txt přejmenovat na scad, nejde sem vložit *.scad.

i3R2_extruder.stl
(325.71 KiB) Zobrazeno 2078 krát


i3R2_extruder_supp.stl
(394.54 KiB) Zobrazeno 2078 krát


P1010745_crp.JPG
P1010745_crp.JPG (236.35 KiB) Zobrazeno 2078 krát
  • 0

Přílohy
i3R2_extruder.txt
(4.96 KiB) 134 krát
jakvok
 
Příspěvky: 37
Registrován: 24.07.2014 20:31
Reputation: 0

Re: R II extruder na i3

Příspěvekod hanysl » 02.02.2015 23:16

Dobrá práce, bude to pasovat i na pojezd od REBELIXe?
  • 0

Rebel II.b single Z motor.
hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Re: R II extruder na i3

Příspěvekod jakvok » 04.02.2015 21:18

To nevim, zkusim to proozkoumat.


Edit: Tak X-vozejk Rebelixe stažený z githubu má rozteč upínacích šroubů 30mm. Já to mám dělaný na rozteč 24mm. Ale dalo by se to celkem jednoduše upravit, kdyby to někdo náhodou potřeboval a neuměl, tak může klidně napsat...
Rebelix má stolek šouplej víc vpravo, takže by se nejspíš neomezil pojezd v ose X.
  • 0

jakvok
 
Příspěvky: 37
Registrován: 24.07.2014 20:31
Reputation: 0


Zpět na Uživatelská tvorba - FREE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron